DasaN DasaN komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

úžasná kniha! nemohla jsem se od ní odtrhnout :)

19.02.2012 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Vzhledem k tomu, že autorka patří mezi mé oblíbené tvůrce, tak jsem očekávala, že Záblesk života nezklame. V knize je opět propírané velmi zajímavé téma, které je velmi sledované. Příběh je zpracovaný neobvyklým způsobem od konce do začátku a čím více se blížíme k začátku, tím více nám navzájem do sebe zapadají souvislosti. Jako každá kniha od Jodi se četla velmi dobře, příběh byl napínavý a uměl strhnout, přesto bych celkové příběh hodnotila jako trochu slabší s porovnáním s ostatními knihami této autorky.

10.04.2020 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Kniha je podaná neobvyklým způsobem, kdy člověk neví čemu věřit a čemu ne. Ale v podstatě jsem knihu zhltla jedním dechem.

07.02.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Zajímavý romantický příběh s originální zápletkou. Popravdě některé příběhy od této autorky jsou lepší, ale co v této knize oceňuji jsou krásné milostné dopisy.

12.07.2018 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Kniha není vůbec špatná, ale je dost zdlouhavá. Příběh je pěkný, ale nějak jsem se nemohla vcítit do role partyzána v občanské válce.

29.06.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná kniha o psí lásce, kterou jsem zhltla jedním dechem. No u žádné knihy jsem nebrečela tak často, jako u této.

03.06.2017 5 z 5

Příběh je moc dobrý a až znepokojivě mrazivý. Ale vzhledem ke stylu psaní, jsem se musela na četbu hodně soustředit. Tohle rozhodně není oddechové čtení, ale stojí za přečtení.

04.02.2017 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Krásný a smutný příběh u kterého jsem si trochu pobrečela. Samotné dilema příběhu mě drželo napnutou až do konce a ten konec mě překvapil ..no možná i trochu zklamal, ale život je život a my ho musíme brát takový jaký je.

26.11.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Začátek knihy je trocho zdlouhavější, tak mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale závěr se celkem povedl. Je to příjemná oddechovka na podzimní večery.

26.10.2016 4 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Kniha o osudu tří žen a lékařek mě oslovila, především protože se odehrává v době kdy to ženy neměly v takovýchto oborech jednoduché. Také protože zachycuje delší časový úsek, během kterého můžeme sledovat jak se tyto dívky stávají ženami, matkami, ale také skutečnými odbornicemi ve svém oboru.

18.09.2016 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Klasika, kterou jsem si prostě nemohla nechat ujít ....a nezklamala, čte se hezky, jen některé pasáže jsou trochu zdlouhavé, každopádně závěrečné odhalení tajemství je super.

19.07.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Je to zvláštní příběh o dvou lidech, kdy děj příběhu směřuje k tomu aby se setkali, ale pouze na jeden den, přitom ten jeden den ovlivní osudy těchto lidí a jejich blízkých. Nemůžu říct že se mě kniha nelíbila, ale stále jsem čekala něco víc.

01.07.2016 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Neobvyklá, přesto zajímavá kniha, která má svoje kouzlo......

04.03.2015 5 z 5

King King T. M. Frazier

Ačkoliv tato tématika není úplně to co běžně čtu, tak mě kniha zaujala nejen drsnějším stylem psaní, ale i originálním příběhem.

08.07.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tak jako že by to byl nějaký literární zázrak to asi ne, ale pokud se chcete pobavit nad něčím nenáročným, tak je to fajn volba.

08.07.2020 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Tak jsem si říkala, když je ta karanténa, tak si přečtu něco nenáročného, třeba to příjemné překvapí... No nepřekvapilo, stejně jako Padesát odstínů , je to všechno na jedno brdo...autorka se tam opět stále opakuje a prostě to působí moc ohraně. Když jsem před lety četla první díl, tak jsem si říkala, že to vypadá docela zajímavě, ale pak to šlo od deseti k pěti.... z autorky se prostě asi víc nevykřeše.

10.04.2020 2 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Ačkoli je to další kniha o holokaustu, tak je brána z jiného pohledu. Velmi zajímavý je náhled do romského tábora, se kterým jsem se dosud nesetkala.

22.05.2019 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Zajímavý náhled do duše duše zvířete propojený s krásným příběhem.

12.05.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ačkoliv s tématikou jezdectví moc seznámena nejsem, tak na mě kniha zaujala a uměla strhnout, navíc je zde velmi dobře zachycen vztah Sarah a koně Booa. Celkově působí příběh tak melancholicky, což je podtržené často popisovaným deštivým počasím, jen co bych v této vytkla, je to že některé pasáže jsou moc zdlouhavé.

02.08.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě příjemně překvapila, uměla vtáhnout do děje a držela mě v napětí kdo vlastně nakonec zemře a jak.

19.06.2018 5 z 5