Tajuplný ostrov

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Za americké občanské války „Severu proti Jihu“ uprchne balónem z jižanského zajetí skupina pěti seveřanů vedená Cyrusem Smithem. Jejich balón je větrnou smrští zahnán nad moře, kde je zničen, a uprchlíci se zachrání na pustém ostrově v jižním Tichém oceánu, 2000 km od nejbližšího obydleného místa, ostrovů Polynésie. Na počest amerického prezidenta a bojovníka proti otrokářství Abrahama Lincolna jej nazvou Lincolnův ostrov. Po zajištění holého života využijí trosečníci všech svých vědeckých a technických znalostí a přírodních podmínek ostrova k vybudování pohodlného sídla. Ve skupině trosečníků jsou zastoupena různá povolání (inženýr, lodní tesař, novinář, přírodopisec), je tu vedle nedospělého chlapce také černoch a později dokonce i bývalý trestanec Ayrton (postava z Vernova románu Děti kapitána Granta), kterého trosečnící našli na blízkém ostrově Tabor. Ti všichni spojí síly, aby přemohli svízele svého postavení a ovládli přírodu ve svůj prospěch. Edice Podivuhodné cesty, svazek 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44701/tajuplny-ostrov-44701.jpg 4.61143
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

L'ile mystérieuse, 1874

Kniha Tajuplný ostrov

Egertová

Ta je moje nejoblíbenější od Verna.

renpavlicek

Za mě nejlepší Verneovka ze všech. Zakódovala ve mě jiný svět.

Jack Bauer

Další z mých nejoblíbenějších verneovek hned ze začátku vtáhne do děje a nepustí až do úplného konce. V dětství se mě líbil i film s Omarem Sharifem jako kapitánem Nemo a tv seriál, na jehož každý díl jsem v té době netrpělivě čekal.

Sashetka

Na tuhle knížku budu vzpomínat navždycky. Moje vůbec první Verneovka. Mohlo mi být deset a i když to je docela tlustá "bichle", po prvních stránkách se nešlo odtrhnout a četla jsem snad v kuse.

Knihomolka506

Četla jsem jako dítě. Moc mě to bavilo a styl psaní autora jsem si brzo zamilovala . Co se stane na jednom ostrově skupince lidí?

Greenfingers

Jedna z prvních "verneovek", kterou jsem v dětství četl. To, že mně záliba v četbě vydržela až do zralého věku, je možná zásluha i této knihy.

MAVIS66

Myslím, že název knihy mluví za vše :o)

m_martina

Tato Verneovka začíná výbornou scénou útěku horkovzdušným balónem, která čtenáře okamžitě vtáhne do děje. A ani po jeho ztroskotání, které se ale dalo očekávat, se kniha nedá odložit. Je to opravdu jedna z autorových nejlepších knih a můj syn ji miloval.

Strašidlo cantervillské
Strašidlo cantervillské