Darja.8 Darja.8 komentáře u knih

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Kniha je rozdělena do více částí Minulost, Přítomnost, budoucnost,mezičasí a příběh Dívka bez barvy, který má 10 částí. Vyzdvihnout bych chtěla básně: Růže nerostou v noci a Profesionál ty se mi líbily nejvíc.

22.09.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Hodně smutná knížka.
Prolínají se v ní příběhy 3 žen.
A ani jedna to neměla snadné.
Doporučuji

21.06.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásný hřejivý příběh o lásce ke knihám

09.09.2022 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Nádherná knížka.
A ještě nádhernější příběh.
O lásce ke koním,k životu.
I o nenávisti co sžírá lidské srdce.

22.06.2022 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Obdivuhodná síla ducha, jež přežila všechny útrapy.

29.06.2022 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tato kniha mi hodně rozšířila obzory co se týče života vlků. Je až s podivem,kolik toho mají společné lidé a vlci. Jako každá knížka od Jodi je i tato velice čtivá a informativní tím nenásilným způsobem. Dávám 10 hvězdiček. Doporučuji

16.03.2022 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Krásný příběh o cestování v čase. O úkolu, který byl potřeba splnit a o lásce napříč stoletími.

25.10.2022 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Skvělá kniha. Obdivovala jsem houževnatost Motýlka. Byla mi jeho postava sympatická.

17.10.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Knihu jsem přečetla jedním dechem

23.08.2022 5 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

Napínavá knížka. Rozuzlení bylo velmi nečekané. Brilantně dotažené detaily.

10.07.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tato knížka je nesehnatelná,tak jsem ráda,že se ke mě dostala alespoň v elektronické podobě.
Nedivím se,že je všude vyprodaná.
Je totiž skvělá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Měla jsem jí přečtenou za 2 hodiny.

Příběh o lásce dvou lidí,kteří vzhledem k okolnostem nemohli být spolu,přestože oba moc chtěli,ale okolnosti jim to nedovolovali.

Skvělá knížka.

Dopručuji:)

05.03.2022 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Název mate. Vůbec to nebyla veselá kniha. Spíš hodně o vztazích a hledání sama sebe. Musí být hrozné zoufale se snažit vzpomenout na to co bývalo náš život.Líbilo se mi jak to bylo napsané. Střídání časových rovin které do sebe ve výsledku perfektně zapadly. Za mě výborná kniha.

01.12.2023 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za jeden den. A musím říct, že mě hodně překvapila. Vůbec by mě nenapadlo, že bude mít takový konec.

26.11.2023 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Vtipně napsané. Skvělý smysl pro černý humor

04.08.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Brilantní dílo.

06.04.2022 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Poslední Angiina vzpomínka je z tábora,ve kterém byla,když jí bylo 13 let. Následující události má jako v mlze. Oficiálně je jí 16,ale ona se stále cítí na svých 13 let. Nedokáže pochopit,co se stalo s časem,který mezitím uběhl. Začne docházet k psycholožce Lynn,která ji hodně pomůže objasnit co se tenkrát stalo. Zjistí se,že Angie trpí DID( disociaci) a skrývají se v ní další osobnosti. V případě velkého traumatu si člověk vytvoří jakýsi obraný mechanismus a zablokuje tak svou mysl přesněji řečeno vzpomínky na traumatickou událost. Knihu doporučuji už jen těm co se zajímají o psychologii. Konkrétně o disociační poruchu osobnosti.

02.03.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Skvělý román,kde se vypráví očima myšky do níž se reinkarnuje máma jedné holčičky příběh lidí zdánlivě spolu nesouvisejících. Nakonec se vše díky okolnostem vrátí do normálu a spousta lidí je díky malé myšce šťastnější,než kdy doufaly.

Myslím,že název knížky Myší díra je o každém z nás. Mnoho lidí zaleze do svého bytu či domu a nevidí nic než vlastní problémy a vůbec je nenapadne,že jejich soused byť napohled nevrlý,potřebuje jen trochu lásky. Nebo,že malý klučina nechápe svět dospělýma očima a jen se bojí o svou mámu. Cyril je posedlý čistotou,snaží se očistit alespoň prostor kolem sebe,když uvnitř jeho to nejde.
Jolana na první pohled nesnáší děti. Ale pod povrchem skrývá bolest z toho,že mít děti nemohla. Pak potká Dana a vše se změní...
Kniha znázorňuje svým způsobem každého z nás. Myslím,že někteří lidé by se v knize najít mohli a třeba jim pomůže uvědomit si,že svět není černobílý a kdoví,třeba někdo koho zná potřebuje pomoc a on o tom ani neví.
Snažte se dívat kolem sebe. Možná svět uvidíte jinýma očima než doposud.
I malý dobrý skutek se počítá. Byť jen váš úsměv co někomu rozzáří den,nebo přidržení dveří v obchodě. Je toho mnoho co můžete pro druhé udělat,každá maličkost se počítá.

Knihu doporučuji

01.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Představte si,jak by vypadal vás život,kdyby jste se rozhodli kráčet jinou cestou.
Poselstvím knihy je uvědomění si,že každé rozhodnutí,myšlenka,nápad má dopad na nás budoucí život. Ať už pozitivní nebo negativní. Nezáleží na tom,jaký život žijeme. Záleží jen na tom,jestli jsme šťastní nebo ne.
Velmi moudrá a inspirující kniha,která mě místy dovedla až k slzám a uvědomění si,že žádný život být napohled sebe horší nemá smysl vzdávat,protože nikdy nevíte co přijde.
Je důležité myslet pozitivně,jen tak můžete pozitivně ovlivnit vás budoucí život.
Doporučuji

28.02.2022

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Kniha se mi líbila. Pěkně vykreslené prostředí i kultura zdejších obyvatel. Líbilo se mi odhodlání hlavní hrdinky nevzdat svůj sen.

23.05.2023 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Drsná kniha o nevšímavosti okolí k peklu které se jim děje přímo před očima. Možná si nechtěli připustit, že se něco takového děje. Nebo to možná nechtěli vidět. Hlavní hrdinky mi bylo neskutečně líto. Jestli nějak vypadá peklo je popsáno v této knize.

12.03.2023 5 z 5