DariDerek DariDerek komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Tahle série je pro mě díl od dílu lepší a lepší. A to, jak mě dokážou autorky navnadit na další pokračování, je neskutečně účinné a dobré! :-) Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/proklety-princ-erin-watt.html

30.07.2017 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Velmi silný příběh, který nenechá jedno oko suché. Dámy, před čtením si připravte opravdu pořádnou zásobu papírových kapesníčků. :-) Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/tisic-vychodu-slunce-sabina-zelena.html

29.07.2017 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Při čekání na druhý díl Temných lstí, jsem se pustila do této série a Mechanický anděl nezklamal - jak by taky mohl, když je od Cassandry, že?! :D

28.07.2017

Jediný den Jediný den Martin Baltscheit

Tato dětská kniha byla naprosto skvělá, jak nápadem (no, řekněte sami, koho by napadlo psát o jepici :-)), tak svým zpracováním :) Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/jediny-den-martin-baltscheit.html

27.07.2017 5 z 5

Ze života andílků Ze života andílků M. M. Cabicar (p)

Tak třetí díl si držel kvalitu druhého, navíc mi přišlo, že se více autor soustředil na rodinu jako celek a jejich příběhy, né úplně samotnou Viky. O to se mi to líbilo ještě o krapet více.
Celou recenzi si můžete přečíst zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/dite-skolko-povinne-ze-zivota-andilku-m.html

25.07.2017 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

velmi dobrý thriller-detektivka, kdy na konci jsem nevěděla, co to na mě všichni zkouší :-) Líbilo se mi a já teda neměla tušení, jak se to všechno vyvrbí. Jen je škoda, že to na mě nezanechalo takový "wow efekt" jako na jiných čtenářích. Ale sto lidí, sto chutí. :-) recenze na www.Chrudimka.cz

24.07.2017 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Asi spíše 4,5*
Tu půlku strhávám za to, že mě tento díl nenavnadil na pokračování. Ale jinak, perfekto :-)

21.07.2017 4 z 5

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Takto něžnou a přitom syrovou knihu jsem snad ještě nečetla. Určitě doporučuji, ale myslím si, že to není pro každého. Náročný čtenář si přijde určitě na své, tak jako já. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/andele-nad-teheranem-gina-nahai.html

19.07.2017 4 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

naprosto skvělé čtení jak pro děti, tak dospělé. Kresby Adolfa Borna jsou skvostné. Více se rozplývám zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/hruzostrasne-pohadky-pro-male.html

15.07.2017 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Autor, John Searles, působí jako redaktor v časopise Cosmopolitan a absolvoval obor tvůrčího psaní na New York University. A myslím si, že právě díky těmto zkušenostem, hlavně z Cosmopolitanu ví, jak zaujmout čtenáře. Protože v knize střídal minulost s přítomností takovým způsobem, že bylo vše mnou bráno jako celek, místy jsem si vůbec neuvědomovala, kde jsem a ani jsem to nepotřebovala. Všechno mi dávalo smysl. Co se musí autorovi nechat, tak je způsob jeho psaní – čtivý, přitahující, napínavý a smysluplný. Tohle byla radost číst.
Více bude v recenzi na portále www.Chrudimka.cz v brzké době.

14.07.2017 5 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Ženy, jestli máte chuť na knihu, která bude oddechovkou, ale přitom vám poskytne krapet toho vzrušení a napětí, tak tahle je ideální. Mi se líbila. :-)

13.07.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Naprosto perfektní pokračování série. I když je začátek vláčnější, od poloviny dostává příběh neskutečné grády!

08.07.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha, která mě ohromila a způsobila mi závislost. Příběh, který mne uhranul. Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/dvur-trnu-ruzi-sarah-j-maas.html

05.07.2017 5 z 5

Lenoch Lenoch Gordon Korman

Zábavná dětská kniha, která se věnuje ožehavému tématu, jako je "paření" videoher a možné následky a vlastně i výsledky. :-)

02.07.2017 4 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

O hodně lepší než první díl. Přišlo mi, jako by autor už netlačil na pilu a třeba u slabších příběhů nehonil chybějící komičnost a nechal to tak - což fakt oceňuji :) Více píšu tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/dite-skolkou-povinne-jak-curaji-nevesty.html

30.06.2017 4 z 5

Dlouhé noci v cizím světě Dlouhé noci v cizím světě Annie DeWitt

Dlouho jsem nevěděla, co bych měla k tomu napsat. Myslím, že jsem to dostatečně vystihla tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/dlouhe-noci-v-cizim-svete-annie-dewitt.html

29.06.2017 3 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

Naprostý skvost mezi komiksy. Nejen, že si užijete samotné příběhy, ale předmluvy k nim, jenž jsou psány panem Donem Rosou, jsou zajímavé, atraktivní a někdy jsem měla pocit, jako bych chtěla, aby vyprávěl dál a já nechtěla být komiksem "rušena". :-)

28.06.2017 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Kniha mi nesedla. Wallandera mám ráda, ale tady jsem se s Fredrikem nesetkala na společné vlně... více bude v recenzi na www.Chrudimka.cz v nejbližší době.

27.06.2017 3 z 5

Vlkodlak a já Vlkodlak a já Andreas Schlüter

Ohromně se mi to líbilo. Ilustrace v knize jsou perfektní a sedí k příběhu. Tato kniha není jen pro malé čtenáře, ale věřím, že i rodiče si ji přečtou před spaním jako pohádku na dobrou noc (lepší než počítání oveček) :D více píšu tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/vlkodlak-ja-andreas-schluter.html

27.06.2017 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Je to pro mě spíše 3,5*. I když jsem od knihy nedostala to, co jsem čekala, nečekal mě thriller, ale spíše román o zhýralém policistovi, přesto jsem se při čtení bavila. A pokud si chcete přečíst víc, tak můžete tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/lovci-lebek-hana-hindrakova-jiri-johanek.html

26.06.2017 3 z 5