DariDerek DariDerek komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Mám za sebou celou sérii a pro mě byl tento nejlepší díl. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/zmizela-v-mlze-michaela-klevisova.html

01.09.2017 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Tato kniha mě ani nenadchla, ale ani neurazila. Četla jsem ji bez jakéhokoliv napětí, jak tohle dopadne a jen jsem čekala na konec.

29.08.2017 3 z 5

Kouzelné pověsti pražské aneb Jak to bylo doopravdy Kouzelné pověsti pražské aneb Jak to bylo doopravdy Michal Vaněček

Za mě je to jedna z dětských knih, které se mi líbily, jak ilustracemi, tak vyprávěním. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/kouzelne-povesti-prazske-aneb-jak-to.html

28.08.2017 5 z 5

Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi Michal Vaněček

Moc se mi líbí celé zpracování knihy. Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/co-ma-vedet-spravny-cech-michal-vanecek.html

25.08.2017 5 z 5

Kdo je kdo ve světě stínů Kdo je kdo ve světě stínů Cassandra Clare (p)

Za mě je to tedy perfektní kodex všech postav, který slouží buď k doplňujícím informacím nebo právě k jejich ucelení. Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/kdo-je-kdo-ve-svete-stinu-cassandra.html

24.08.2017 5 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Za mě je to 3,5*, možná 4*
Nenudila jsem se, příběh se mi líbil a postavy byly propracované, co se týče hlavně diskuzí a dialogů.
Více zde:https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/divka-ktera-vedela-prilis-mnoho-amanda.html

23.08.2017 4 z 5

Disney: Zlatá klasika Romano Scarpa Disney: Zlatá klasika Romano Scarpa Walt Disney

Italský kreslíř Romano Scarpa se nám představuje v tomto druhém díle Zlaté klasiky a opět jsem se bavila.

22.08.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Ledová krev je kniha, která mě nezklamala. Čekala jsem fantasy příběh, který bude plný napětí, adrenalin bude na nejvyšší možné míře, nebude chybět akce, intriky a třeba také trocha té romantiky. Přesně tak, jak je to v každé young adult, fantasy literatuře. A naprosto všeho jsem se dočkala. Jako bonus jsem obdržela místy perfektně ironickou hrdinku, která věděla, co chce a musela se s tím poprat jak nejlépe dovedla.
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/ledova-krev-elly-blake.html

21.08.2017 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tato kniha mě srazila na kolena. I když byla lehce předvídatelná, přesto díky stylu napsání, její čtivosti a schopnosti autorky dát hrdinům "život" na mě zapůsobila naprosto skvěle. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/dopisy-ktere-nikdo-necetl-iona-greyova.html

19.08.2017 5 z 5

Jasmínové nebe Jasmínové nebe Sita Brahmachari

Velmi milá kniha, která mě překvapila. Nečekala jsem, že mě příběh bude bavit takovým způsobem, že nebudu chtít konec :)

16.08.2017 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Tohle čtení mi nesedlo. Díky "marketingu" jsem čekala pořádnou pecku a dostala příběh, který mě ničím nezaujal a navíc mi popsání hlavní hrdinky přišlo hodně nešťastné. Díky tomu jak byla popsána jsem na ni už od začátku koukala jako na tu špatnou a vůbec jsem jejím myšlenkách a přáním nevěřila.
Nelíbil se mi ani styl napsání knihy, dá se říct, že formou deníku, ale přeskakování do minulosti bylo špatně načasované a já měla pocit, že se nespojují ty linky příběhu, které by měly, aby to čtenář správně pochopil.
I přesto všechno, není to žádný brak, proto průměrné hodnocení, dočetla jsem a nejsem nadšená, ale taky nejsem znechucená. Je to kniha, kterou jsem přečetla, smažu a doporučovat nebudu.

14.08.2017 2 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

mě se tahle kniha fakt líbila. Skvělá oddechovka, trochu napínavá, trochu napínavá, trochu smutná...
Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/alenka-v-risi-zombii-gena-showalterova.html

13.08.2017 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

naprosto skvělé, já nemám slov. Falconeovi + Roaylové - tohle je just perfect!

11.08.2017 5 z 5

Tati, kup mi slona! Tati, kup mi slona! Jiří Žáček

Pan Jiří Žáček mě nikdy zklamat nemůže a tady to potvrdil. A protože nebydlím v Praze, tak mám chuť zase vycestovat. :-) https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/tati-kup-mi-slona-jiri-zacek.html

10.08.2017 5 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Tahle detektivka mi sedla. Liší se od všech ostatních, které jsem v minulosti četla a to z důvodu dvou dějových linií, které ale tak nějak do sebe zapadaly... více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/morsky-detektiv-mark-douglas-home.html

08.08.2017 4 z 5

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Pro mě to byl naprosto skvělý zážitek.

07.08.2017 5 z 5

Josefovská krev Josefovská krev Jaroslav Kuťák

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Dobrá detektivka s nějakým tím prvkem scifi, která mě fakt bavila :-) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/josefovska-krev-jaroslav-kutak.html

06.08.2017 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Za mě je to jednoznačně nejlepší autorova kniha a pro mě jedna z nejlepších tohoto roku. Michel Bussi je génius. :-)) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/cerne-lekniny-michel-bussi.html

02.08.2017 5 z 5

Příběh Tour de France Příběh Tour de France Luke Edwardes-Evans

Tohle je naprostý skvost! Ty dobové fotografie, ty citáty lidí okolo Tour... Já si ji zase prolistuju za pár dní :)) A více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/pribeh-tour-de-france-andy-mcgrath.html

01.08.2017 5 z 5

Vraždy v norimberských ulicích Vraždy v norimberských ulicích J. Sydney Jones

2,5*
Nesedlo mi to. Neuměla jsem se zorientovat. Nelíbil se mi styl psaní autora. Ani členění kapitol. Ale to, co se mi opravdu líbilo, tak byly popisy poválečného Norimberku. To nemělo chybu! Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/vrazdy-v-norimberskych-ulicich-j-sydney.html

31.07.2017 3 z 5