DariDerek DariDerek komentáře u knih

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Pro mě to bylo skvělé počtení, i když nějakou tu malinkatou výhradu mám, přesto jsem si knihu užila, co to šlo. Pro malé i velké, milovníky fantasy, tohle se musí líbit. :-) Více píšu tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/bestie-je-zvire-peternelle-van-arsdale.html

25.06.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Moc se mi to líbilo, hlavně mytologie, které tam sice bylo pomálu, ale přece jen něco :-)

23.06.2017 4 z 5

Luciferův učeň Luciferův učeň Kenneth Bøgh Andersen

I když je to pro mládež, já jako dospělý čtenář si knihu maximálně užila! :-) http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/luciferuv-ucen-kenneth-bogh-andersen.html

19.06.2017 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Čekala jsem odpočinek a oddych od všech těch thrillerů a detektivek, které čtu. A dočkala jsem se! :-) Více v recenzi v záložkách :) nebo na http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/muj-psi-zivot-martin-cap.html

16.06.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tato kniha mě dostala. Strhující příběh, kdy máte neskutečný pocit beznaděje a jen hltáte stránky, abyste došli k nějakému závěru .... více v recenzi v záložkách :-)

15.06.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Pro mě to byl opět zážitek. Autorka je prostě dobrá! Více píšu v recenzi v záložkách :-)

13.06.2017 5 z 5

Kamínky a balvany Kamínky a balvany Lauren Myracle

Naprosto skvělé pokračování Kouzel vzhůru nohama. Jsem fanynkou, i když poněkud starou... :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

13.06.2017 5 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Doporučím tuto knihu všem, kterým je určena. To znamená, čtenářům okolo čtrnácti, patnácti let. Protože když chce někdo "machrovat", tak si za to ponese následky - a to přesně tady paní autorka krásně ukázala. Jak se říká v dnešní době, karma si tě najde, takže by se měl člověk dvakrát rozmyslet, než něco provede. Když ubližuje dítě dítěti, je to o to horší. Více v recenzi v záložkách.

10.06.2017 5 z 5

Záchrana českých uprchlíků 1938-39 Záchrana českých uprchlíků 1938-39 William R. Chadwick

Kniha, která mne překvapila, vyvedla z omylu. Koukněte na recenzi v záložkách a hned pochopíte, jak to myslím. :-)

10.06.2017 4 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Čtivé, napínavé. Něco podobného jsem ještě nečetla. Bavila jsem se! Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

07.06.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Naprosto mě tato kniha odrovnala. Více v recenzi :-)

06.06.2017 5 z 5

Kouzla vzhůru nohama Kouzla vzhůru nohama Lauren Myracle

Perfektní příběh o holčičce Nory, která není jen obyčejnou Změničkou. Je něco víc. A tak stejně její kamarádi. Kniha se mi líbila a věřím, že pro dětské čtenáře to bude perfektní. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

05.06.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

4,5*
Bylo to vzrušující, napínavé. Mé první setkání s autorem a přesvědčil mě, že se pustím do jeho série s Martinem Sevrazem. Skvělý vypravěč. Jeho popisy byly úžasné. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

03.06.2017 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Top! Cassandra Clare je zpět ve své plné kráse! Recenzi (kterou najdete v záložkách) jsem byla nucena až po nějaké době od přečtení, protože mi srdce stále bušilo v nepřirozeném rytmu. Miluju její lovce stínů! :-)

31.05.2017 5 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Dobré!
O něco lepší než Ostrov strachu, který se mi líbil. Ale tohle bylo lepší i díky tomu, co se tam odehrává. Ještě, že nemám doma schodiště :D
Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

26.05.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tady není co předstírat. Pět hvězd a čekání, zdlouhavé čekání na další díl. Autorky mě dostaly do kolen a já jen můžu říct, že tohle byla jejich perfektní práce! Ten konec?! Ten konec by měl být trestný. Tleskám a těším se na další díly. Už aby to bylooo :-) Více v recenzi v záložkách :-)

25.05.2017 5 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Těšila jsem se na ni, velmi ráda čtu knihy, kde se pojí svět tajemna s tím obyčejným. A tato autorka mě nezklamala. Doufám, že přijde další kniha, která bude ještě lepší, než tato. Věřím, že paní Zahoříková má ještě nějaké to eso v rukávu. :-) Více v recenzi v záložkách. :-)

23.05.2017 4 z 5

Vraždaplán Vraždaplán Karel C. Grig (p)

I přesto, že jsem zvyklá na výraznější tempo a pořádnou dávku napětí, tak Vraždaplán má něco do sebe. Je to zajímavé sledovat, jakým směrem se děj ubírá.
Neměla jsem tendenci kousat si nehty, ale napnutá, jak to všechno dopadne, jsem rozhodně byla. Autor mne dokázal zaujmout, dát mi určité vodítka a mě nezajímalo nic jiného, než jak to všechno dopadne, ať už okolo Markéty a Marka, tak se Sejbrem. Více bude v recenzi na www.Chrudimka.cz v nejbližší době. :-)

18.05.2017 4 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Akční a napínavý thriller, který mě chytl a pustil až s poslední stránkou - já byla děsně zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Myslím si, že autorovi se tohle povedlo. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

16.05.2017 4 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

3,5*
Když jsem knihu začala číst, bylo to úžasné. Okamžitě jsem byla vtažena do děje, nervózní z toho, co se stalo, co bude dál. Ale když stránky přibývaly, přibývalo také více postav a já se v tom mírně ztrácela. Začalo mi dělat problémy si spojit osoby, které se tam objevovaly ve více souvislostech.
I když se autorka nezabývala nijak zásadně popisováním prostředí, přírody a přívaly sněhu, stejně jsem z jejího psaní cítila ten chlad, který nastane, když je všechno pod bílou přikrývkou. Tohle se mi líbilo a měla jsem pocit, že si musím jít uvařit čaj a zabalit se do deky.
Pro mě je to docela specifická detektivka, už jen tím, že tam nejsou uvozovky, které značí přímou řeč. Je tam pouze pomlčka a mě trvalo strašně dlouho, než jsem si na to zvykla.
Recenze brzy na www.Chrudimka.cz

12.05.2017 3 z 5