DariDerek DariDerek komentáře u knih

Podivná hra Podivná hra Zuzana Pospíšilová

Prvotina autorky pro dospělé čtenáře. A velmi úspěšná. Kniha mě oslovila a líbila se mi. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

31.03.2017 4 z 5

Po Alence Po Alence Gregory Maguire

Prvních 70 stránek jsem nechápala, co to má s Alenkou společného. Potom se to rozjelo a ohromně se mi to líbilo! A ty ilustrace v knize přesně odpovídají tomu, jak jsem celý příběh vnímala. Kdyby byl ten rozjezd trochu lepšejší, neváhala bych dát pět hvězd, takto "jen" čtyři. :-) Více v recenzi v záložkách. :-)

28.03.2017 4 z 5

Bičování mrtvého koně Bičování mrtvého koně Roman Cílek

Povídková kniha autora, která je pro mne zatím jeho nejlepší. :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

23.03.2017 4 z 5

Toskánské věže Toskánské věže Carol M. Cram

Naprosto, naprosto úchvatný román - více píšu v recenzi v záložkách, protože tady to do jedné věty nedám :-))

22.03.2017 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

Starý dobrý Ed. :-) Knihu mám od Baronetu v novém kabátě a určitě se mi četla líp, než ty rozlepené paperbacky, které mám po taťkovi :-)) Co říkám na příběh se dozvíte v recenzi v záložkách, když budete mít zájem :-)

20.03.2017 4 z 5

Láska k nakousnutí Láska k nakousnutí Alexander Stainforth (p)

Tohle se mi líbilo. Nenáročná četba, která ale v sobě skrývá opravdové překvapení. :-) Více v recenzi v záložkách. :-)

18.03.2017 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Souhlasím s většinou komentářů níže. Opravdu velmi čtivá, záživná kniha. Oddechovka na jeden večer, která vás ale opravdu velmi mile překvapí. Více v recenzi v záložkách. :-)

14.03.2017 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Nečekala bych, že mě tato kniha chytne a nepustí. Přečteno skoro na jeden zátah a musím uznat, že je to hodně dobrá česká detektivka. :-) Více v recenzi v záložkách.

12.03.2017 4 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Naprostá fascinace hyenismem hitlerových stoupenců. Autor, jenž je muž, který si prošel peklem v Osvětimi a šel také Pochod smrti, popisuje své dětství před a po válce. Jeho začlenění opět do normálního života bylo těžké a konečně je zde pohled právě z tohoto úhlu. Vždy jsem přemýšlela, kam přeživší šli? Co dělali? Jediné, co jsem vypouštěla, bylo poměrně dost poznámek překladatele, které byly faktické, ovšem šly mimo mě. Jinak naprosto jedinečné čtení, které by si měl přečíst každý ať ví....více v recenzi v záložkách :-)

11.03.2017 4 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Nebylo to nic, z čeho by mi spadla brada. Nebylo to špatné, místy to bylo docela dobré, ale já pořád při čtení tápala a ztrácela se. Rozuzlení bylo velmi překvapující. Více bude v recenzi na Chrudimka.cz

09.03.2017 3 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Abych knihu milovala, musí být napsána přesně tak, jako tato. Já ji miluju.
Skvělá hrdinka, její ironie, cynismus a schopnosti... Perfektně napsáno, výborně zpracováno. Jednoznačně 5*. :-)

08.03.2017 5 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Tak tahle kniha mi opravdu přišla vhod. I když je to určeno mladším čtenářům, tak já se bavila. Je to "horor" pro mladší ročníky, ale některé scény "vystresují" i otrlé čtenáře, jako jsem já :-D Skvělý počin, který mi zabral dva večery a určitě se těším na druhý díl. Vzniká série, která mě bude bavit! :-) Více v recenzi v záložkách.

05.03.2017 4 z 5

Šestý smysl Dáši Koulové Šestý smysl Dáši Koulové Petr Jirounek

Knihy z této edice mám i nemám ráda. Některé stojí za houby, jiné jsou dobré a baví mě. Tuto řadím mezi ty zábavné, kdy příběh ubíhá svižně a zajímavě. Největší podíl na tom má hlavní hrdinka, Dáša Koulová, která je velmi svá, místy vtipná a sympatická postava. S ničím se neštve a o to víc se mi líbil spád zápletky. Jedna z toho množství zelených detektivek, kterou můžu s klidným svědomím doporučit. :-) Více v recenzi v záložkách :-)

03.03.2017 4 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Kniha mě bavila, děj byl překvapivě dobrý, jen je škoda, že ne všechno bylo dotažené do konce. I přesto super počtení. Oddychovka i pro starší než děti a mládež :-) Více v recenzi v záložkách :-)

27.02.2017 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

David Mitchell je kouzelník. Dokázal mě zmást, zabavit, dostat skoro na kraj propasti šílenství, potřebovala jsem číst a zjistit, jak tohle všechno dopadne. Pro mě to bylo perfektně zpracované čtení, více píšu v recenzi v záložkách :-)

25.02.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Když dočtete na konec, projdete si fotografie, kouknete na mapku a pak zavřete knihu, tak si řeknete, co to do pr.. bylo za lidi, kteří mohli takto fungovat? Říkám si to po každé knize o holocaustu, o Židech, o koncentrácích, ale tentokrát to platí dvojsánob. Ty holky byly malé a přitom se musely chovat ještě lépe a drze a přezíravě, než dospělí... skvělá kniha, naprosto dechberoucí popis toho, jak to fungovalo. více v recenzi v záložkách

21.02.2017 5 z 5

Hush Baby Hush Baby Johanna Holmström

Něco mezi 3-4*. Bavilo mě to, ale ne zase tak moc. Čekala jsem něco úplně jiného a právě proto jsem asi nebyla nadšená. Více bude v recenzi na www.chrudimka.cz :)

18.02.2017 3 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Dočteno. Líbilo i nelíbilo, četlo dobře i nečetlo. Ve mě ta kniha vyvolala snad všechny pocity, které při čtení je možné mít. Koukněte na recenzi v záložkách, pokud budete chtít a hned vám to bude jasné :-)

18.02.2017 3 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Ty bláho, tohle byla jízda na kolotoči, Já myslela, že už je konec, a on to byl přitom teprve začátek. Já myslela, že jsem pochopila, ale vůbec jsem to nepochopila a dala si zpáteční jízdu.. Tohle bylo brutální. :-))) Více píšu v recenzi v záložkách :)

17.02.2017 4 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Bavilo mě to. I když jsem se místy ztrácela, protože přece jen tam bylo dost pohřešovaných a svědků okolo toho, přesto jsem si čtení užila na stoprocent. Byla jsem napnutá, netušila jsem vůbec nic a byla jsem šokovaná. :-))) Přesně, jak u detektivky očekávám :-) více napíšu v recenzi pro Chrudimka.cz

14.02.2017 5 z 5