Bičování mrtvého koně

„Nezavraždila jsem ho, ale když se nyní o něm dozvídám to, o čem jsem neměla ani tušení, přeji si, aby byl skutečně mrtev!“ vykřikla při výslechu manželka úspěšného, ale nyní nezvěstného podnikatele. Krátce nato se zhroutila a musela jí být poskytnuta lékařská pomoc. Dramatická scéna v jedné z povídek naznačuje bolestně vypjaté lidské vztahy, v jejichž líčení je Roman Cílek nadmíru zkušeným tvůrcem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321736/bicovani-mrtveho-kone-3tV-321736.jpg 3.59
Detektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Bičování mrtvého koně

Radka1911
25.06.2019

Sbírka kratších kriminálních povídek, hodnotím jako průměr.

medvedice3
27.12.2018

Deset krátkých čtivých povídek.

Iki1
16.04.2018

Mám pocit, že edice Původní česká detektivka je zaměřena spíš na kvantitu, než na kvalitu. Ale jako čtení před usnutím dobrý. Tato kniha obsahuje deset drobných detektivních povídek, všechny s jednoduchým přímočarým dějem a rychle odhaleným zlosynem.

bagel
08.07.2017

Nedávno mě povídková kniha jiného autora z této edice hodně zklamala, ale tyto povídky se mně líbily. Bylo to pestré a čtivé počtení.

PajusenkaB
11.04.2017

Pro mě asi třetí či čtvrtá kniha ze série "Původní česká detektivka" a musím říct, že zatím obsadila druhé místo, hned po "Smutný žhář". Příběhy / povídky jsou odlehčené, proložené humorem a vskutku dobře napsané. Čtenář se začte a musí pokračovat dál, dokud prostě příběh nedočte do konce. Začátek se nerozjíždí pomalu, což velice oceňuji. Nicméně by se jednotlivé příběhy daly trochu více proložit a natáhnout, čímž by jistě neztratily na zájmu, ba naopak. I tak jsem velice ráda, že jsme měla čest se s touto knihou setkat a přečíst si ji. Je oddechová, nemusí se u ní přemýšlet. Zároveň jednotlivé povídky nenavazují na sebe, takže je možné třeba dvě přeskočit a vrátit se k nim později. Knihu doporučuji pro čtenářům, kteří mají rádi detektivky, do kterých se nemusí ponořit, kteří se chtějí pobavit a zároveň si oddechnout u 15stránkové povídce.

DariDerek
23.03.2017

Povídková kniha autora, která je pro mne zatím jeho nejlepší. :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)