Smrtelný byl druhý zásah ...

Smrt Rudolfa Šmatlavy a historie zločinecké a ilegální skupiny Othelo je výrazné svědectví pro atmosféru padesátých let.Námět má z kriminalistického i politického hlediska své přirozené napětí a její rozuzlení je takřka detektivkové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63926/smrtelny-byl-druhy-zasah-63926.jpg 3.912
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Naše vojsko

Kniha Smrtelný byl druhý zásah ...

MarekThurner
18.11.2018

Docela dobrý.

mi-380
29.03.2017

Statečná akce protikomunistického odboje nebo obyčejná vražda? Skutečná událost popsaná z pohledu novinářů a doby vzniku, to je šedesátých let dvacátého století. Dokumentární styl, citace záznamů z výslechů, chybějící nebo naprosto nedostatečný popis rodinného zázemí a motivů obžalovaných: 55% (zatím 8 hodnotících s průměrem 83%).

hopla
21.10.2014

Před lety jsem zaznamenal diskusi kolem dvou pamětních desek - jedna byla odstraněna, druhá se objevila. Památka na oběť vraždy zmizela a její pachatel dostal pamětní desku místo ní (stačí si dát vyhledat jména Rudolf Šmatlava a Vladivoj Tomek). Tato kniha k tomu má co říci. Rok jejího vydání i autoři ve mně nevzbuzují dojem, že šlo tehdy o komunistickou propagandu. Smutný příběh, podivná doba - i ta dnešní...

Pavelpi
04.07.2012

Zajímavostí je to,když po Šmatlavovi chtěli vrazi,aby přísahal,že je nezradí,odpověděl "Prisahal som len raz" a pak byl zastřelen.

Autoři knihy

Roman Cílek