Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause

Přehledné a současně čtivé vyprávění o těch, kteří nám od pradávna do současnosti stáli v čele, je určeno nejširší čtenářské obci. Poslouží, poučí, chvílemi i pobaví, ale především vyzve k zamyšlení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46574/cesti-panovnici-a-prezidenti-od-samovy-rise-po-vaclava-klause-46574.jpg 4.113
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Agave

Kniha Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause

Lady.Lucrezia
17.01.2019

Kapesní nalejvárna vlastivědy a dějepisu pro žáky ZŠ a opakování základů pro nás, kteří již máme nárok zapomínat.

* Pokud nevíte nic, po přečtení získáte alespoň základní přehled.
* Bohužel místy přespříliš stručná a ne vždy historicky přesná.

Bumeso
09.07.2016

Praktická kniha, přímo jako dělaná do kapsy. Je ale opravdu až moc stručná a často se zde vyskytuje jakési neurčité vyjadřování

Jack93
01.09.2015

Stručný, ale vynikající souhrn všech českých vládců. Pokud hledáte výčet nejdůležitějších věcí, které se k daným panovníkům a prezidentům vážou, pak je to kniha přesně pro vás. Jestli ale chcete podrobné životní osudy všech zúčastněných, jste na špatné adrese.

Díky knížce jsem si připomněl celou řadu věcí, které mi z hlavy (bohužel) vypadly. Zase jsem si ale spoustu věcí oživil a získal jsem větší přehled. A přesně tak to má být!

P. S. V jednom ohledu to autor se stručností přehnal - u Marie Terezie nezmínil ani zavedení povinné školní docházky.

Vladař
Vladař
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Intimní historie od antiky po baroko
Intimní historie od antiky po baroko

historie životopisy panovníci prezidenti prezidenti České republiky/Československa

Roman Cílek
česká, 1937