Podivná hra

Jediná věta promění Karle život v peklo. Mohla prožívat běžnou krizi středního věku, s jakou se vyrovnává spousta jejích vrstevnic. Osud jí ale přichystá zkoušku těžšího kalibru. Někdo ji sleduje, naboural se do jejího počítače, do e-mailových schránek jejích dcer. Všude toho neznámého pronásledovatele tuší, posílá jí varovná znamení a baví se jejími amatérskými dedukcemi a intenzivním strachem o rodinu. Proč ta podivná hra? Co po ní kdo chce? Karla se snaží se najít jakoukoliv stopu, která by jí pomohla všechno pochopit, ale nemá žádnou podporu v okolí. Cítí se jako štvaná zvěř. Je kořistí opravdového útočníka, nebo své vlastní fantazie? Proč se ve všem dá najít skrytý význam? Možná je opravdu blázen, jak si myslí její muž. Hraje hru, o kterou nestála, hru plnou strachu a bezmoci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334268/podivna-hra-rlP-334268.jpg 3.441
Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
Šmoulinka1980
19. března

Z této knihy jsem trochu na rozpacích. Určitě skvěle zvolené a hlavně hodně aktuální téma příběhu. Ale styl psaní autorky mě při čtení nějak nechytil. Jak už tu někdo píše, pořád se opakovalo a omílalo to samé, což mě nudilo a příběhu hodně uškodilo. Konec knihy už byl lepší, měl spád a čekala jsem s napětím, jak to dopadne. Kniha není vyloženě špatná, ale i já si myslím, že autorce více "sedí" psaní pro dětské čtenáře, tam je opravdu výborná.

čef
16. března

Nečekal jsem, že tuto knihu přečtu zas až tak rychle a že se mi bude dokonce docela líbit. Příběh má po celou dobu potřebné napětí, co z toho nakonec vyleze. Také oceňuji jistou edukační hodnotu o nebezpečích moderní komunikace a její snadné zranitelnosti. Závěr není odbytý ani překombinovaný a mně nezbývá než jenom chválit a doporučovat.

klodnerovic
22.11.2017

Podivná hra je doopravdy podivná. Hlavní hrdinka, ač vcelku mladá ženská, se vyjadřuje jako by jí bylo alespoň o dvacet let více, pracuje jako účetní a vám se tomu nechce věřit, protože i na základě toho mála, co účetnictví víte, víte, že takhle to nefunguje, a navzdory tomu, že by už o životě mohla něco málo vědět, je naivní až to bolí. Na její obranu, nevymyslela se sama. Ne že bych chtěla chytračit, ale myslím si, že tvorba pro děti autorce sedí daleko více. Po Podivné hře jsem sáhla ze zvědavosti. Zajímalo mě, jestli bude tak dobrá jako knížky, které autorka napsala pro děti. Zjistila jsem to. Ale bylo to bolavé. Přesný počet stran si už nevybavuji, ale ... vím, že mě bavilo až posledních padesát. Stát se obětí kyberútočníka, taky bych nemyslela na nic jiného, ale opakované sdělování pocitů, které hrdinka prožívala, mě vážně nevzalo. Nicméně, téma zajímavé a aktuální.

myryjam
08.10.2017

Tak jak psali hodně lidí přede mnou. Dobré téma. Zpracování horší. Ķonec předvidatelný. Nékteré véci bez vysvetleni. Bohužel mne autorka ani nepřesvédčila o svých znalostech počítačového světa. Tak nejak vidénp od plotny
Hlavní představitelka pracuje na počítači celou pracovní dobu, takže mi k ní nesedí ani ta absolutní blbost ohledně počítačů. Kdo knihu nečetl, dál nečtete. Opravdu takhle fungují pojišťovny? Určité ne.

LenaBilkova
01.10.2017

Namet supr. Dej plynul hodne pomalu, misty az zdlouhave. Posledních 50 stránek supr

Aneleh
26.08.2017

Velmi dobré téma, ale psané celkem nudně. Během čtení jsem chvílemi uvažovala i o tom, že knihu odložím. Bylo to stále to samé dokola, jen sem tam náznak, k jakému konci to asi směřuje. Co však nakonec udrželo moji pozornost, bylo zajímavé vykreslení virtuálního světa a toho, co vše se může na internetu přihodit. Člověk začne být paranoidní a začne mít strach, že jej někdo pronásleduje, až jej to nervově téměř zničí. Vyprávění se však mohlo zkrátit, spousta pasáží bylo naprosto zbytečných a ubíralo na napínavosti. Až na konci se už četlo lépe, vše se zrychlilo a konečně jsme se po tolika stránkách dozvěděli, o čem vlastně ta zdlouhavá podivná hra byla.

Leniiis
24.08.2017

Knížka fajn, až na ten konec. Fakt mě naštvalo, že celá kniha je o tom jednom, nic jinýho tam pořádně nebylo a pak prostě šup, šup a konec?

eve2203
23.08.2017odpad!

Na 360 stranacham neustale to stejne dokola. Stranku co stranku. Mela jsem co delat, abych knihu vubec docetla dokonce.

Roladka
17.07.2017

Kniha se mi líbila. Popisuje naprosto běžný život - prostě takový, jaký je. Žádné velké vzrůšo. Člověk se ztotožní s hlavní hrdinkou, i když k ní má své výhrady. Líbily se mi myšlenky v knize - stihomam, jak na mě hledí ostatní... Ale ten konec...! Proboha - to to opravdu nešlo napsat jinak?! Úplně mi to zkazilo dojem z celé hnihy. Skončilo to jako naprosto podrůměrná detektivka. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Kdyby byl konec napsaný jinak - třeba by to ani nemělo vůbec žádné rozuzlení - bylo by to tisíckrát lepší, než tohle a dala bych i lepší hodnocení. Takhle, je mi líto. Knihu si určitě přečtěte, je výborná, ale posledních pár desíte stran prostě vynechte.

alnahu
04.07.2017

Za mě výborný napínavý thriller .

lidunka1
27.06.2017

Paní Pospíšilová píše výborně pro děti, ale Podivná hra mě hodně zklamala. Po 60 stranách jsem ji odložila. Číst o tom, kolikrát někdo pere a věší prádlo a co má k večeři mě nebavilo.

Hasko
21.06.2017

Kniha ,která po přečtení ve vás zanechá dojem , že by jste se také měli kolem sebe lépe dívat a vnímat to, co se děje. Myšlenkové pochody, pocity a obavy hlavní představitelky Karly asi lépe budou chápat ženy. I když podle mě bylo v knize pár nesrovnalostí, doporučuji přečíst.

allyce
20.06.2017

Námět, který má velký potenciál. V autorčině podání nuda na entou.

bookcase
12.06.2017

Super, přečteno na jeden zátah. Docela děsivé téma, člověk aby se bál moderních technologií. :)

BBaarča
17.04.2017

Kniha, která stojí za přečtení. Napínavá, čtivá, nebyla místa, která by chvilku nudila. Na druhou stranu mi v románu chyběly základní popisné údaje jako věk postav, dětí, místo kde bydleli, kam jezdili na hory. Kdyby byl děj zasazený na nějaké konktrétní místo, užila bych si příběh o trochu víc, ale oproti detektivkám cizích autorů to zase mělo spád a nebyly tam žádné zbytečné odbočky. Myslím, že do psychologie hlavní hrdinky by se dalo o trochu více vcítit... moc jsem pocitům bezmoci nevěřila, ale popis typické české rodiny hodnotím na jedničku. Trochu mě zklamal nečekaný konec... rychlý a hlavně z části nedořešený. Na prvotinu pro dospělé ale dobré čtení. S dcerou rády čteme autorčiny knihy určené dětem a další knihou pro dospěláky taky určitě nepohrdnu. Potřeboval jsem nějaké čtení , do kterého se začtu a nebudu se moci odtrhnout, a to tato kniha splnila.

kytarka
12.04.2017

Knihu jsem získala v soutěži, ale i kdybych si jí koupila vůbec bych nelitovala utracených peněz. Kniha se mi hodně líbila, zájimavy případ, který se klidně v dnešní době může stát. Dobře se čte a je skvělé, že je od českého autora.

ZuzanaL
11.04.2017

Podivná hra je o stalkování, kyberšikaně a manželské krizi. Po přečtení této knihy si uvědomíte, jak snadné je přijít o soukromí, o zdravý rozum, o důvěru i o vlastní život.

DariDerek
31.03.2017

Prvotina autorky pro dospělé čtenáře. A velmi úspěšná. Kniha mě oslovila a líbila se mi. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)