Podivná hra

Jediná věta promění Karle život v peklo. Mohla prožívat běžnou krizi středního věku, s jakou se vyrovnává spousta jejích vrstevnic. Osud jí ale přichystá zkoušku těžšího kalibru. Někdo ji sleduje, naboural se do jejího počítače, do e-mailových schránek jejích dcer. Všude toho neznámého pronásledovatele tuší, posílá jí varovná znamení a baví se jejími amatérskými dedukcemi a intenzivním strachem o rodinu. Proč ta podivná hra? Co po ní kdo chce? Karla se snaží se najít jakoukoliv stopu, která by jí pomohla všechno pochopit, ale nemá žádnou podporu v okolí. Cítí se jako štvaná zvěř. Je kořistí opravdového útočníka, nebo své vlastní fantazie? Proč se ve všem dá najít skrytý význam? Možná je opravdu blázen, jak si myslí její muž. Hraje hru, o kterou nestála, hru plnou strachu a bezmoci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334268/podivna-hra-rlP-334268.jpg 3.628
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Grada

myryjam

Tak jak psali hodně lidí přede mnou. Dobré téma. Zpracování horší. Ķonec předvidatelný. Nékteré véci bez vysvetleni. Bohužel mne autorka ani nepřesvédčila o svých znalostech počítačového světa. Tak nejak vidénp od plotny
Hlavní představitelka pracuje na počítači celou pracovní dobu, takže mi k ní nesedí ani ta absolutní blbost ohledně počítačů. Kdo knihu nečetl, dál nečtete. Opravdu takhle fungují pojišťovny? Určité ne.

LenaBilkova

Namet supr. Dej plynul hodne pomalu, misty az zdlouhave. Posledních 50 stránek supr

Aneleh

Velmi dobré téma, ale psané celkem nudně. Během čtení jsem chvílemi uvažovala i o tom, že knihu odložím. Bylo to stále to samé dokola, jen sem tam náznak, k jakému konci to asi směřuje. Co však nakonec udrželo moji pozornost, bylo zajímavé vykreslení virtuálního světa a toho, co vše se může na internetu přihodit. Člověk začne být paranoidní a začne mít strach, že jej někdo pronásleduje, až jej to nervově téměř zničí. Vyprávění se však mohlo zkrátit, spousta pasáží bylo naprosto zbytečných a ubíralo na napínavosti. Až na konci se už četlo lépe, vše se zrychlilo a konečně jsme se po tolika stránkách dozvěděli, o čem vlastně ta zdlouhavá podivná hra byla.

Leniiis

Knížka fajn, až na ten konec. Fakt mě naštvalo, že celá kniha je o tom jednom, nic jinýho tam pořádně nebylo a pak prostě šup, šup a konec?

eve2203
23. srpnaodpad!

Na 360 stranacham neustale to stejne dokola. Stranku co stranku. Mela jsem co delat, abych knihu vubec docetla dokonce.

Roladka

Kniha se mi líbila. Popisuje naprosto běžný život - prostě takový, jaký je. Žádné velké vzrůšo. Člověk se ztotožní s hlavní hrdinkou, i když k ní má své výhrady. Líbily se mi myšlenky v knize - stihomam, jak na mě hledí ostatní... Ale ten konec...! Proboha - to to opravdu nešlo napsat jinak?! Úplně mi to zkazilo dojem z celé hnihy. Skončilo to jako naprosto podrůměrná detektivka. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Kdyby byl konec napsaný jinak - třeba by to ani nemělo vůbec žádné rozuzlení - bylo by to tisíckrát lepší, než tohle a dala bych i lepší hodnocení. Takhle, je mi líto. Knihu si určitě přečtěte, je výborná, ale posledních pár desíte stran prostě vynechte.

alnahu

Za mě výborný napínavý thriller .

lidunka1

Paní Pospíšilová píše výborně pro děti, ale Podivná hra mě hodně zklamala. Po 60 stranách jsem ji odložila. Číst o tom, kolikrát někdo pere a věší prádlo a co má k večeři mě nebavilo.

Hasko

Kniha ,která po přečtení ve vás zanechá dojem , že by jste se také měli kolem sebe lépe dívat a vnímat to, co se děje. Myšlenkové pochody, pocity a obavy hlavní představitelky Karly asi lépe budou chápat ženy. I když podle mě bylo v knize pár nesrovnalostí, doporučuji přečíst.

allyce

Námět, který má velký potenciál. V autorčině podání nuda na entou.

bookcase

Super, přečteno na jeden zátah. Docela děsivé téma, člověk aby se bál moderních technologií. :)

BBaarča

Kniha, která stojí za přečtení. Napínavá, čtivá, nebyla místa, která by chvilku nudila. Na druhou stranu mi v románu chyběly základní popisné údaje jako věk postav, dětí, místo kde bydleli, kam jezdili na hory. Kdyby byl děj zasazený na nějaké konktrétní místo, užila bych si příběh o trochu víc, ale oproti detektivkám cizích autorů to zase mělo spád a nebyly tam žádné zbytečné odbočky. Myslím, že do psychologie hlavní hrdinky by se dalo o trochu více vcítit... moc jsem pocitům bezmoci nevěřila, ale popis typické české rodiny hodnotím na jedničku. Trochu mě zklamal nečekaný konec... rychlý a hlavně z části nedořešený. Na prvotinu pro dospělé ale dobré čtení. S dcerou rády čteme autorčiny knihy určené dětem a další knihou pro dospěláky taky určitě nepohrdnu. Potřeboval jsem nějaké čtení , do kterého se začtu a nebudu se moci odtrhnout, a to tato kniha splnila.

kytarka

Knihu jsem získala v soutěži, ale i kdybych si jí koupila vůbec bych nelitovala utracených peněz. Kniha se mi hodně líbila, zájimavy případ, který se klidně v dnešní době může stát. Dobře se čte a je skvělé, že je od českého autora.

ZuzanaL

Podivná hra je o stalkování, kyberšikaně a manželské krizi. Po přečtení této knihy si uvědomíte, jak snadné je přijít o soukromí, o zdravý rozum, o důvěru i o vlastní život.

DariDerek

Prvotina autorky pro dospělé čtenáře. A velmi úspěšná. Kniha mě oslovila a líbila se mi. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)