DariDerek DariDerek komentáře u knih

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Ze začátku luxusní start, od prostředku psané horkou jehlou... Nejdříve nadšení, potom docela zklamání... Více píšu v recenzi v záložkách :-)

07.05.2017 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

U tohoto autora to nejde ani jinak, než opět všechny hvězdy. Já ho zbožňuju, jeho příběhy jsou vytříbené a umí vtáhnout do děje. Jen je škoda, že u nás to vychází zpřeházeně. Tento díl je u nás čtvrtý, v originále třetí a trochu neplechu to teda dělá :(
Ovšem za to autor nemůže, ten je božský :-)

06.05.2017 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Martin Čáp

Na doporučení kamarádky jsem se do ní pustila a určitě nelituju jednoho večera, který jsem u ní strávila. Písmo je velké, kapitoly krátké, má pár stránek a hlavně obsahuje vtipný, zábavný děj, který plyne sám. Překvapení! :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

04.05.2017 4 z 5

Stříbrný chlapec Stříbrný chlapec Kristina Ohlsson

Napínavá, čtivá, dětská kniha, u které jsem byla i já jako "na trní", jak to všechno dopadne. :-) Recenze je v záložkách, pokud si ji budete chtít přečíst :-)

03.05.2017 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Skvělá detektivka, která mě nutila číst dál. Sice mě více bavil případ, který vznikl před dvaceti lety než stávající problém, ale to je můj osobní boj :-) Každopádně je to super počin autorky a na své si přijdou všichni milovníci detektivek, kteří rádi hádají a vytváří si vlastní hypotézy, co kdy kdo a kde :-)
Jediné, co mi trochu kazilo dojem knihy bylo, že v podobě ebooku (nevím, jak je to u papírové knihy), nebyly rozlišeny odstavce minulosti a přítomnosti. Je pravda, že je to napsáno jednoznačně, takže se člověk neztrácí, ale přesto by bylo příjemnější, kdyby byl aspoň změněn font. A Falk mi přišel nesympatický už od začátku. :-) Ale jinak dobrý, fakt že jo. :-)
A recenze bude brzy na www.Chrudimka.cz :-))

02.05.2017 4 z 5

V pavoučí síti V pavoučí síti Jakub Hrdoun

Opravdu největší překvapení tohoto roku. Už mám za sebou 53 knih, které jsem přečetla a tahle je největší překvápko. Vůbec bych netušila, že mladý kluk, jakým je autor, dokáže napsat román, jenž mě bude bavit.
Jediné, co mě trochu zaráží je, že v anotaci je napsáno, že se jedná o temnou dystopii s prvky fantasy - jasně, dystopie to je, vláda je totalitní a naprosto mimo, temná možná taky, když si vezmeme, jak se chovali zástupci krále, ale ty prvky fantasy jsem tam nenašla... Ale tohle mi určitě dojem ze čtení nezkazilo.
Pokud vás bude zajímat můj názor trochu rozepsán, tak v záložkách mám recenzi :-)

29.04.2017 5 z 5

Dovolenkáři Dovolenkáři Emma Straub

Nic napínavého, jak slibuje anotace to není, ale taky to neřadím mezi nejhorší knihy (to jsou pro mě úplně jiné) :-)) Každopádně je to takový průměr,kdy kniha nenadchne, ale ani neurazí - více píšu v recenzi v záložkách :-)

26.04.2017 3 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Nečekala jsem, že ta kniha bude tak dobrá. Byla čtivá, napínavá a fakt plná lží :-) Více se rozepíšu v recenzi, která bude zveřejněna na www.Chrudimka.cz. :-)

23.04.2017 4 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Autorčina prvotina, která si mě získala. I když jsem nedostala všechny odpovědi, přesto jsem velmi mile překvapena, jak je kniha čtivá a jakým směrem se ubíral děj. Pokud chcete vědět více, tak mám recenzi v záložkách. :-)

21.04.2017 4 z 5

Dívka, která lhala Dívka, která lhala Pavel Jansa

Nevím, co přesně bych měla do komentáře napsat. Jakmile začnu, skončím až někde a někdy... Snad jen nebyla to pro mě ta správná zelená detektivka... Více píšu v recenzi v záložkách, pokud se na to budete chtít podívat zblízka :-)

21.04.2017 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Když porovnám Modrou a Poslední nádech, tak nádech vyhraje. Jde už jen o to, že je to mnohem uvěřitelnější, mnohem schůdnější než Modrá v Modré. :-) Pokud jste nečetli, i tak Modrou doporučuji! :-)
U Posledního nádechu vám plno věcí dojde, jak to asi bude, ovšem autorka si dokáže pohrát se slovy, že vám vaše bystrá mysl není překážkou a i přes to, že nebude překvapeni, jak co dopadne, tak si čtení užijete. Mi se líbilo, jak i v těch nejobyčenějších chvílích dokázala vystoupat napětí tak, aby člověk do poslední chvíle přemýšlel, jestli se nemýlil... Pro mě naprosto skvělý zážitek - více v recenzi v záložkách ;-)

19.04.2017 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Jednoznačně nejlepší díl ze série. U autorky je krásně vidět, jak se s každým dílem zdokonaluje, jak je vypsanější, příběh odsýpá a nechybí tomu nic, co by správný thriller měl mít. Více píšu v recenzi v záložce :-)

18.04.2017 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

První setkání s autorem a já jsem naprosto okouzlena. Možná můžu říct, že opálena nebo ožehnuta. Tohle se mi opravdu líbilo. Bavilo mě to od začátku až do konce. Já jsem tááák spokojená. :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

15.04.2017 5 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Pro mě byl tento díl určitě lepší než první, protože už jsem věděla, kdo je kdo a co se dělo, takže jsem se mohla ponořit jen do hlavní linie příběhu a nepřemýšlet nad drobnostmi. Více bude zveřejněno v recenzi, jenž bude zveřejněna na portále www.Chrudimka.cz :-)

14.04.2017 4 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Tohle byla naprosto úžasná jízda. Znáte ten pocit, když čtete knihu a najednou - buch - a zvrat v ději? A než to rozdýcháte a připravíte se na něco dalšího, tak v tu nejnestřeženější chvíli - buch - a další zvrat!... pecka :-) Mám ráda přesně ty knihy, a nemusí to být horor, thriller, může to být i romanťárna, ale musí mě překvapit. Musí mě něčím dostat do kolen.
A tohle mě dostalo do kolen né jednou, ne dvakrát, ale víckrát - a ten konec? Vážně? Really?! Wtf??? :-) Prostě a jednoduše, pro mě to je naprosto odzbrojující kniha a více napíšu v recenzi v záložkách :-)

13.04.2017 5 z 5

Sen Sen Jana Javorská

Autorka nezklamala. Jestli chcete vědět proč a jak, tak mám recenzi v záložkách :-)

10.04.2017 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

3,5*
Bylo to vtipné, hloupé, předvídatelné a přesto mě to bavilo. Čtení jsem si užila, a i když všechny problémy se řešily jako po másle, tak mi to nezkazilo čtení. Více se rozepíšu v recenzi v záložkách, tak když tak nakoukněte :-)

08.04.2017 4 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Pro mě nejslabší kniha ze série, už tam při čtení nebyla ta euforie, kdy bych se těšila, až se opět začtu. Ale přesto všechno, nádherné ukončení série. Vše dopadlo tak, jak jsem si při čtení prvního dílu přála a při zavírání knihy jsem si řekla: "Yes, máme hotovo". A tím teda máme hotovo :-))
více se rozepisuji v recenzi v záložkách, kde odstavec či dva věnuji i celé sérii :-))

06.04.2017 4 z 5

Pro mě je to super série, odpočinu si, užiju si lehké čtení a je mi fajn :-) Více v recenzi v záložkách :)

04.04.2017 5 z 5

Už jsem potřebovala nějaký oddych od všech těch thrillerů a detektivek a nemohla jsem sáhnout po ničem lepším, než je tahle kniha. Více mám v recenzi. :-)

03.04.2017 5 z 5