Josefovská krev

Když se uprostřed romského ghetta v josefovské pevnosti najde mrtvola, potenciálních motivů i pachatelů je mnoho. Vedle rasových, osobních a loupežných pohnutek se začíná hovořit také o znovuzrozených legendách z různých období. A hradecká kriminálka se bude muset vypořádat nejen s neuspořádanými romskými domácnostmi, s předsudky a pověrami, ale také s přibývajícími oběťmi téhož vraha… Čas kvapí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321853/big_josefovska-krev-tDo-321853.jpg 3.716

Kniha Josefovská krev

viweb

Pan Kuťák mě zatím nesklamal i tuhle detektivku považuji za dobrou. Doporučuji přečíst.

petra7309
06.10.2020

Děsná obálka, mimochodem...
Ale příběh zajímavý, hlavně právě fantaskní výjevy. Jenže skutečná zápletka a vyšetřování se zase nekoná, a vložená povídka od Haška tomu nasadila korunu.
Ale za Cikány a atmosféru za 4.

jprst
06.04.2020

Krátké a stručné hodnocení: Opět žádné překvapení mezi původními českými detektivkami.

čef
11.03.2020

Starého autora nové kousky nenaučíš, nevím, že na to stále zapomínám. Opět kopírovat – vložit tentokráte o Josefově a Cikánech. Nevím, proč je toto nazýváno českou detektivkou, mrtvoly tu sice jsou, možná i přiblblý motiv by se našel, ale jakákoliv logika je fuč, zůstává jen jakási hra na umění s velikým U. Rád bych napsal, že tohoto autora už ne, ale znám se, znovu zapomenu na četná zklamání s ním a zase si nějakou knihu od něj půjčím. Třeba to ale bude lepší, to nám všem přeji.

bagel
04.01.2018

Jednu hvězdičku dávám za poznání prostředí a historie Josefova. Příběh byl velmi rozmělňován jinými historkami a citacemi z odborných pramenů. Fantaskní scény byly zbytečné.

dagmar5477
21.09.2017

Sice to nebyla úplně tak detektivka, ale i tak super čtení.

MMacicekk
11.08.2017

Česká detektivka, která až tak úplně detektivkou není. Hlavní postavou je Cikán se zvláštním jménem Vinnetou, který většinu času tráví v podzemních chodbách Josefovské pevnosti. Jelikož se v chodbách vyzná, vyhlédnou si ho muži, kteří v těchto chodbách pátrají po určité věci, o které nikdo nesmí vědět ani samotný Vinnetou. Postupně začnou umírat lidé a Vinnetou pochopí, že bude muset mužům s hledáním pomoct. Bohužel jako detektivka mě kniha zklamala. Pátrání jako takového se v knize moc nedočkáme, a to i přesto, že vedlejšími postavami je dvojice soukromých detektivů Karel a Marie, kteří mají za pomocníka Danouška, poněkud komickou postavu, jež má zálibu ve sbírání obrazů a ve vypravování historek, kterými je celý příběh protkán. Kniha mi tím přišla až moc "ukecaná" a myslím si, že i díky velkému množství historek (i když některé byly vtipné) je celé vyšetřování odsunuto do pozadí.

DariDerek
06.08.2017

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Dobrá detektivka s nějakým tím prvkem scifi, která mě fakt bavila :-) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/josefovska-krev-jaroslav-kutak.html