Dlouhé noci v cizím světě

Je léto roku 1990 na americkém venkově. Jean je skoro třináct let a stojí před branami 21. století. Hlavním tématem televizních zpráv je operace Pouštní bouře, Microsoft představil světu Windows a koně na pastvinách umírají na neznámou nemoc. Rodinný život v jediném domově, který Jean za svůj život poznala, se pomalu rozpadá. Jeanina matka odchází a v její nepřítomnosti se Jean ocitá na pokraji hořké reality skutečnosti cizího světa dospělých a svých snových představ, které jí nabízí únik od reality. Ve své fantazii si staví nedobytnou pevnost pro ni a chlapce ze sousedství. Fender Steelhead je vyvrhelem, který čelí pomluvám lidí z okolí. Když ale Jean postupně odkrývá tajemství a touhy ostatních, objevuje především svá vlastní. Román Dlouhé noci v cizím světě je něžným příběhem doby i poučným čtením, poetickým vhledem do krás i nástrah psychologie a osamění dospívání, a především naší nehynoucí potřeby někam patřit, stát se součástí celku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322658/dlouhe-noci-v-cizim-svete-hRI-322658.png 2.49
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno · Omega

White Nights in Split Town City · 2016

Kniha Dlouhé noci v cizím světě

Iki1
16.09.2017

Pitvání se ve vnitřních zmatcích a náladách.

DariDerek
29.06.2017

Dlouho jsem nevěděla, co bych měla k tomu napsat. Myslím, že jsem to dostatečně vystihla tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/dlouhe-noci-v-cizim-svete-annie-dewitt.html

evasamankova
24.06.2017

Místy byla tato kniha poutavá, jindy zcela o ničem, a občas se nad tím vším vznášel erotický opar zvrhlosti.
Duševní svět mladé dívky zobrazuje život i několika dalších sousedů, byť se vlastně o nikom nic charakterově bližšího nedozvíme. A to samé platí i o hlavní hrdince.
Atmosféra působivá (dýchalo to na mě spíše 60. léty) ale bez výraznější dějové zápletky a hlavně bez "návodu", jak většině těchto postav, resp. jejich chování, nějak porozumět...

MartinaF
20.06.2017

Čekala jsem jiný příběh, než slibovala anotace. Do příběhu jsem se nemohla ponořit, přišlo mi to o ničem. Některé momenty byly zajímavé, to ano, ale větší část příběhu mě nezaujala.

bookcase
19.06.2017

Napsáno tak, že vás nutí přemýšlet a vychutnávat si každé slovo. Neobyčejně o (ne)obyčejném dospívání mladé dívky.

Ivuska.09
16.06.2017

Román, s tak nenápadným začátkem, že člověk vůbec netuší, co vše v něm později nalezne.

Původně jsem se domnívala, že díky rozsahu pro mě tento román bude pomyslnou jednohubkou na jeden večer. Jenže to jsem se spletla – čtení je vzhledem k tomu, jak je příběh komponován, poměrně náročné, takže jsem si ho musela dávkovat postupně po menších částech. Styl, kterým autorka píše, je zvláštně zkombinovaný – přes drsnější výrazy až poeticky zabarvený, plný dvojsmyslů a intimity, přesto však takový nenápadný.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

americká literatura

Autor knihy

Annie DeWitt
americká

Kniha Dlouhé noci v cizím světě je v