Andělé nad Teheránem

Liliina matka se jedné noci promění v anděla a odlétne neznámo kam. Její dcera po ní začíná pátrat. Barvitá sága o osudu a zakázané lásce čerpající z tradic perské a židovské kultury. Kniha Giny B. Nahai, která se opírá o důkladnou znalost íránské židovské historie, oživuje rodový řetězec žen, které jsou sice pevně zakořeněny ve své zemi, avšak pokoušejí se zbavit vlády osudu a dát svému životu nový směr v zemi nových možností - v Americe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296150/andele-nad-teheranem-704-296150.jpg 4.354
Vydáno, Slovart (ČR)

Moonlight on the Avenue of Faith, 1999

Kniha Andělé nad Teheránem

Ulča
30.04.2020

Silný příběh,právě jsem dočetla.Několikrát jsem knihu odložila,protože mi doslova rvala srdce pro smutek a beznaděj.Ale z knihy vyzařuje i naděje.Navíc mám magický realismus moc ráda.Rozhodně doporučuji!

Evišťátko
20.09.2018

Jsou knihy,u kterých si přeju, aby nikdy neskončily. A to byla jedna z nich!

certik003
03.05.2018

Souhlasím s komentáři pode mnou. Zvláštní kniha, která rozhodně není pro každého. Vlastně jsem očekávala úplně jiný děj, ale vůbec nelituju, že jsem knížku četla.

Aimee1
21.08.2017

Velmi zajímavá kniha z prostředí orientu. Není to klasická oddechová četba na vymytí mozku, ale vyžaduje trošku zkušenějšího čtenáře. Poměrně se mi líbila, ale znovu bych si ji asi nepřečetla.

DariDerek
19.07.2017

Takto něžnou a přitom syrovou knihu jsem snad ještě nečetla. Určitě doporučuji, ale myslím si, že to není pro každého. Náročný čtenář si přijde určitě na své, tak jako já. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/andele-nad-teheranem-gina-nahai.html

bastina
31.03.2017

Odporúčam. Tak ako som ju zobrala do rúk a začala čítať, tak som len nemo čakala, čo bude ďalej. Neviem, čo k nej napísať iba prečítajte si ju. :)

Silmarien
19.03.2017

S magickým podtónom v rozprávkovom šate zaobalený krutý príbeh.
Miestami rozprávka, miestami krutá realita a to sa prelínalo v celej knihe. Nechcela som byť jedinou postavou knihy, ale napriek tomu ma priťahovala. Nechcela som spoznať jediné miesto v deji, a predsa som ich videla pred sebou. Nechcela som zdieľať jediný osud z knihy, a predsa som s nimi žila.

Rozporuplná. A magická.

Aroucaria
30.08.2016

Jediná kniha, se kterou jsem se prala. Často jsem jí odhazovala a naštvaně vykřikovala, že to nemám zapotřebí, že je to úplná slátanina. Ale hlodala ... Pak jsem zas přilezla a hanlivé výkřiky se opakovaly a tak to bylo několikrát ... A finále to bohužel nemá ... Vlastně má, budu si to muset přečíst ještě jednou :-)
Jedna maličkost přeci - s Domem duchů bych to pocitově vůbec nesrovnávala. V domě duchů jsem plula na vlně ...