Danka1975 Danka1975 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ze začátku, až téměř za polovinu taková "normální detektivka, ze které jsem se na zadek neposadila". Čtu zásadně večer, před spaním (ne že bych jindy nechtěla, ale ten čas :-))), . . . takže první dny byl spánek silnější a vyhrával, ale již po zmíněné polovině to už bylo fifty fifty a ke konci kniha vítězila na únavou :-). Ten konec byl na muj vkus trochu více americký, že by překombinovaný. Až jsem si říkala, jestli na mě z písmenek nevykoukne Brucce Lee či všezachraňující Bruce Willis :-).. .Ten konec to byla rychlá jízda, která dala této knize o hvězdičku navíc. Nicméně doporučuji. Za mě je z knihy cítit, jak si dal autor záležet, a že ho to prostě ba :-). Takže se nebráním další jeho četbě.

04.07.2017 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Tak tohle jsem opravdu nečekala :-)..jako to, že budu před spaním hltat vědomosti o h...... o střevech na dobrou noc, a že se u toho budu tak bavit a plno věcí pochopím. . :-)))). .Po přečtení věřte, že se na slovo jitrnice budete koukat jinak :-). . . (a jídlo to nebude :-))). . Prostě doporučuji. . nečekejte zázračné diety a návody, autorka srozumitelně vysvětluje a vy si z toho odnesete "to svoje".. .

". . . klobouček, smekám, Guilio :-)"

14.06.2017 4 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Tak tuhle knížku jsem četla snad před 10 lety a pořád si jí vybavuju, byla jsem šokovaná, unesená, nevyspalá díky jejímu čtení a zase o plno věcí chytřejší. Noah to zkrátka umí!!!! Téma neotřelé, reálný popis a neučesané psaní, díky tomu se mi před očima odvíjí děj jako film!

05.06.2017

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

K této knize jsem se dostala díky přečtení Vážky. . .Takže za mě: tak cca do 200. strany jsem se tak trochu ke čtení přemlouvala :-(, pak to jakože šlo. . :-))). .pointa, myšlenka, příběh, záměr super, jen kdyby nebyl na tolika stánkách. . . , ale na stranu druhou to mělo ke konci opravdu spád :-). .(ale stálo mě to úsilí :-( )..ještě na můj vkus zde zůstalo plno (aspoň pro mě) nezodpovězených otázek a právě díky konci jsem v knize začala listovat v začátku, za čož by měl být autor rád. . :-). . oproti severským, krvavým detektivkám prostě zase trochu změna, ale Vážka byla pro mě tak nějak lepší, ale doporučuji.
PS, ale ty poslední stránky mě fakt dostaly :-((. . chtělo se mi volat "hepl" :-(

05.06.2017 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Za mě taková drsná středověká pohádka, kde ale nechybí krutost a podrobné popisy typu stahování z kůže, upalování apod., . . (to fakt nemusim, ale 15. století je hold 15. století :-))). . . takže jsem určité stránky četla hodně rychle, až přeskakovala :-). . Nechybí zde i pár "životních mouder" a určitá část mi připomínala knihu Alchimista (samozřejmě s trochou nadsázkou) :-). Ale je fakt, že jsem se i zamyslela :-), v určitých pasážích i dojala a celkový dojem byl nakonec "takový milý". A ještě potěším české vlastence: potkáte se tu s mistem Janem Husem :-)

13.05.2017 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Tak já nevim. . , abych se přiznala, tak jsem se ani nechtěla přiznávat, že jsem ji četla. . :-). .Nevím, jestli bych změnila názor, kdybych knihu potkala v době čtení Stanislava Rudolfa a jeho Pusinek :-). .Kolegyně v práci mi jí půjčila se slovy: . . .prý je to dobrý, ale už na to nevidím :) :-) :-). . . vzkázala jsem jí, ať si kvůli tomu brýle nedělá :-). . Kapitoly byly označeny jako JEDNA, DVA..dle mě by bylo trefnější názvy typu: NA SCHODECH, V KANCELÁŘI apod :-).. a na rovinu: pořád dokola :-), . .ani jsem to nedočetla, neb konec jsem předvídala . . a i kdybych se netrefila myslím, že to unesu :-). . .

.. prostě mě tato kniha trochu míjela :-)

02.05.2017 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Myšlenka dobrá, provedení taktéž, ALE: nějak jsem možná čekala víc :-(, Erotikon mě chytil hned od první stránky (snad je to i tím, že hrdinové byli staršího data narození a mohla jsem se s nimi více ztotožnit :-)))).. . Žačala jsem číst Veroniku, což si myslím, že dle mě byla dobrá volba, ale je to věc názoru. Celou dobu pro čtení Veroniky jsem se těšila, jak budou zajímavé a rozdílné pohledy Jáchyma. Tam spíš příběh doplňoval mozaiku a chybějící věci, které byly Veronice "zatajeny" a naopak. Takže to u mě má plusové body :-)!!! A ten konec u Jáchyma je... no nebudu prozrazovat :-), už je kvůli tomuto si jej nechte na ten opravdový konec :-).

17.04.2017 3 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Uf, konečně, brak, co to bylo, pomoc!!!!!!! :-((((. . . .Tak tohle jsou bezprostřední pocity po přečtení, že to ale trvalo, že to ale stálo úsilí :-(. Neodkládám, ale dočítám knížky, ale tohle mi fakt dalo zabrat a několikrát jsem chtěla tuhle zásadu porušit. Ale musím tedy uznat, že titul splnil, to co měl na obálce: BUDE VÁS ŠOKOVAT, to se opravdu stalo, ale v jiném smyslu, než autorka zamýšlela. . byla jsem znechucena, otrávena a byly chvíle, kdy mi bylo trapně :-(.

Hold asi nejsem ta pravá cílovka :-). .za mě tedy ne e :-(

30.03.2017 1 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Na začátku to vypadalo na pět hvězd, pak mé nadšení po půlce knihy trochu opadalo. Už mi to přišlo zdlouhavé. Ale to neznamená, že byh titul nedoporučila :-). Autorka je originální jak tématem, stylem psaní, popisem myšlenek. Právě ony myšlenky jsou realistické, neučesané!!! To oceňuji!! :-) Postavy vybrané jako "dokonalé sociologické vzorky" :-), tři sestry: svobodná samostatná matka, pak matka, manželka na plný úvazek, svobodná mladá bezstarostná a k tomu jejich matka. Ač mi žádná ze sester nebyla úplně sympatická, tak uznávám, že v každé z nich jsem se poznávala :-).. (až jsem si říkala, že by to chtělo ještě dvě sestry a byla bych to celá já :))).. . a na příběh jejich matky jsem se dívala s lítostí. .:-(((

Takže doporučuji, na takovéto domácí ženské počtení :-)

03.03.2017 3 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Tak na začátku to vypadalo na pomalý rozjezd, pak to chytlo rychlost a nějaké to překvapení, ale dojezd mě už tolik nebavil a na můj vkus se tak trochu táhnul.
Nicméně knihu doporučuji, i když jsem se z ní na zadek neposadila. . . Bylo tam dost dobrých témat, které byly opomíjené na úkor druhých a zbytečně pitvány jiné. . .ale toť můj názor :-)

09.02.2017 3 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Tak tohle jsem opravdu nečekala.. :-(((, jak americké, jak růžové, jak telenovelácké. . au :-(!!!. . . . . . .A to jsem si říkala, že když tuto knihu psal chlap, tak to nebude těmito barvami hýřit.. :-(((, i když poslání a myšlenku chápu, ale rozhodně asi nejsem autorův jeho cílový čtenář. . . . .

07.02.2017 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Milý Ove, musím přiznat, že jsi byl pro mě milým překvapením!!! Tohle jsem opravdu nečekala! :-)..Kdyby Tě manžel nedostal jako dárek k Vánocům, tak bych Tě asi nepřečetla. A to by byla velká chyba! Co stránka to jiný pocit.. na jedné brečim, pak se směju. . .co slovo, to perla :-)!!!.. Díky Tobě dál věřím, že lidi jsou pořád v jádru dobří a mají ještě něco jako svědomí. Knížka byla pohlazením, pobavením i plná moudra.. . . .

Na začátku jsem byla na třech hvězdičkách, ale jak čtiva přibývalo, tak to bylo i s počtem stejné!! Konečeně kniha, kde je hlavní hrdina někdo starší něž 30 (protože mám pocit, že věk nad třicet je v této době něco jako sprosté slovo :-))).. a kdyby takových mužů jako Ove bylo více, to by byl ten svět hned jiný :-)!!

Takže pro ty, kdo si myslí, že je to jen o morousovatým dědkovi, tak se neni pravda.!!!!. ..Je v tom podstatně víc!!! Je tam láska, pravda, lidství, pokora, spravedlnost, přátelství, pochopení a plno dalšího. Za mě: jdete do ní, doporučuji!!!.. Jinak jdu akorát kouknout na film, že by něco podobného jako "Lepší už to nebude"?

04.02.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Takže asi tak: po přečtení prologu jsem si říkala. . "ty jo, to ne, smrt dítěte, to nedám!!!!! .. :-((", došla jsem ke stránce cca 40 zaklapla. . .a včera přišla druhá fáze a přečetla jsem ji na jeden zátah!!! :-)-.. . tudíž, pane Kostka, děkuji za prodbělou noc :-). Takže asi tak :-).

Co oceňuji je pohled na "ženskou otázku" z pohledu muže. Co mi dělalo největší problémy, byly zdrobněliny Eričky a jiných a určitá přeslazenost.. .:-(((( , ale je to můj pohled a mnozí ostatní to možná ani nepostřehli. Přiznávám že jsem nečekala takový zlom za polovinou knihy, který mě vytáhl z určité "nudy", ale zase nevím, jestli to nebylo "přitažené za vlasy". . , ale sami víme, že život píše ty nejbizardnější scénáře . .. . Každopádně jsem přemýšlela, jak by se člověk zachoval, kdyby tyto situace prožil (což samozřejmě nechci!!!). . ukazuje se, jak je tenký led a hned nás takový stav potkat... . Stejné je to s vynášením soudů a nálepkováním, na to nemám právo!! . . . Každopádně jsem si noční dobu bdění o pěknou chvilku prodloužila :-). . .. .. .Ještě co mi trochu kazilo dojem, byla nejednotnost formátování, řádkování a velikost písma. . , ale to je tak trochu moje "úchylka" :-). . . . . .
Dobrá práce, pane Kostko!

25.01.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ač velká bichliózní kniha, tak jsem ji prošla i bez toho, abych přeskakovala písmenka :-). Bylo pro mě překvapení, s jakou lehkostí se četla. Sice jsem se jí už déle bránila (důvodem byla Pulizerova cena, ale pryč s předsudky :-))). Dalším plusem je, že jsem tento titul dostala od dcery! . . Ale co ten konec????? To opravdu ne :-!!!! Kdo četl, tak ví, kdo byl Werner. Kdo nečetl, tak ať dál nečte tento komentář!!!! . . . . . .. .. . . . . . . . .prostě jsem do poslední stránky čekala, že se někde objeví!!! :-(((.. Nicméně doporučuji!!!

PS.. .a krátké kapitoly mi vyhovovaly :-)

23.01.2017 4 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Je to sice už nějaký ten rok, co jsem tuto knihu četla, (dělala mi společnost v nemocnici, kdy jsem byla nucena jen ležet a ležet. . :-( ), nicméně si stále pamatuji její příběh. Byl o lásce, byl milý, byl smutný, ale každopádně moc čtivý. Přečteno téměř na jeden zátah. Na jejím konci jsem uronila i někou tu slzičku. . . .takový krásný příběh. ., že by Angelika s Věčnou Ambou v dnešní době? :-) . .(myslím nadneseně :-))).. ale rozhodně doporučuji!!!

26.12.2016 4 z 5

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Za mě poučná kniha, po které jsem zase chytřejší :-). . byly zde samozřejmě kapitoly, které byla pro po "čtivější", jiné mě méně "bavili" :-). . stejné to je i s tím, jak mě šokovaly. . název: arabský svět - jiná planeta, vystihuje pro mě vše dokonale a trefně. Je to pro mě jiný svět, jiná planeta. . postavení žen, problematika obřízky. . .prostě mazec :-((((. . doporučuji jako povinnou četbu nejmenované političce v německu :-)

24.12.2016 4 z 5

Zvrácené myšlenky Zvrácené myšlenky Andrea Kane

. .tak nějak nevím. . :-(. . knihu jsem přečtela s tím, že jsem písmenka přeskakovala, možná
i odstavce. . :-). . myšlenka a příběch dle mě nebyl špatný, jen hold psaný ze špatného úhlu :-(. .. . místo aby byla pisována situace unesených žen, tak se autorka věnovala raději psům hlavní hrdinky, její ruce ( sice zraněné. . ). .to mě opravdu nebavilo :-(. . záchytným bodem pro mě byly kapitoly či pasáže psány zločincem a pak zase nuda, nuda, šeď, šeď.. .:-(. . . jako kniha na uspávání to jde.

03.12.2016 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ač kniha měla přes 400 stránek, tak si troufám tvrdit, že žádná z nich nebyla zbytečná. Co oceňuji, je to, že příběh měl spád, postavy vykreslené bez "kudrlinek navíc" :-). . . (je to tím, že to psal muž ? :-) :-), za mě palec nahoru!!!!. . . .

V mnohých popisech doby jsem si zavzpomínla na dětsví, dospívání. . Nejenže jsem se smála a usmívala, ale došlo i na smutek a vzpomněla jsem si na bezmoc 80. letech. . . Jak se vám před očima vyvíjí a stárnou, případně umírají postavy knížky, jak jsou vykreslené jejich rysy a myšlenky, tak za to má Patrik také ode mě plusové body navíc :-). . .. . doporučuji k přečtení, každý se tam najde :-)

08.11.2016 4 z 5

Hafni! a jiné povídky Hafni! a jiné povídky Monika Petrlová

Hm. . . tak mi při prvních stránkách trvalo, než jsem si zvykla na styl a rychlost povídek. Nějak jsem čekala, že se příběhy postav budou prolínat (to mě u Bábovek bavilo :-)))). Každopádně si sami domyslíte konec povídek a možný začátek, který příběhům předcházel (věřím tomu, že co člověk to originál názor :-))). . . .
Nicméně kniha je "zapamatovatelná, odlišná". . . příběhy různorodé, ale fakt moc rychlé :-))), tím nechci napsat, že je to špatné :-)!!!. . .rozhodně doporučuji!

PS. .....a díky dee7 za typ, díky jsem tuto útlou knížečku objevila :-)

18.10.2016 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Já se smála nahlas, někdy mi za Bridget bylo "trapně" a sem tam jsem se dojala :-)

Bridget mi byla půjčená po shlédnutí filmu. Za mě taková sázka jistotu, jen škokda, že kino s knihou měla pramálo společného, (tím nechci napsat, že by bylo špatné). . sice některé "hlášky" dle mě trochu přitaženy za vlasy, ale jinak si myslím, že v plno momentech jsem se poznávala a kdyby kniha byla moje, tak si některé pasáže výrazně označím :-). .typu jako: "potěší vás, když někdo jiný má ještě více nevychované děti než vy . " apod. . trochu jsem zavzpomínala na dobu, kdy byla dcera malá :-). . rozhodně potěší nejenom dámské čtenářky.

11.10.2016 3 z 5