Hafni! a jiné povídky

V knize najdete dvanáct povídek. Mohlo by se tedy zdát, že kopíruje systém kalendářního roku. Pravdou však je, že kopíruje především život. Možná vám bude připadat, že autorka píše o vás, vaší rodině, známých, jako by nahlížela škvírkou mezi dveřmi nebo skulinkou v žaluziích. Tak opravdově se příběhy tváří. Autorka se umí dívat na svět otevřenýma očima, dokáže naprosto přesně vyhodnotit situaci a dovést čtenáře k nepředvídatelným závěrům. Jestli čekáte dvanáct happyendů, zřejmě budete překvapeni. A nejen vy. Divili by se pravděpodobně i hlavní protagonisté z povídek. Tak schválně: Zapamatuje si kamioňák Luďa drsnou lekci, kterou mu uštědřil vlastní sexuální pud? Dá ještě někdy Viola přednost chlapům před hnojením kytek? A co sto dvacetikilová Naďa – odhodí konečně bůček a přehodnotí svůj dosavadní život? Čtěte, dosazujte do vzorce a uvidíte sami, jestli dospějete ke stejnému závěru jako autorka. Skvěle vypointované povídky jsou prvotinou mladé nadějné novinářky Moniky Petrlové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100759/hafni-a-jine-povidky-100759.jpg 3.834
Povídky, Literatura česká
Vydáno, JaS

Kniha Hafni! a jiné povídky

Charlie
21.09.2018

Čtivě napsané povídky, u kterých se člověk dost zasměje.

Kočičáci
29.05.2018

Dvanáct krátkých povídek určitě stálo za přečtení, nejen z důvodu, že je potřeba poznávat mladé české autory. Líbil se mi jejich švih a čtivost. Mám ovšem i pár osobních výtek...povídky jsou na můj vkus moc krátké, některé by si určitě zasloužily víc rozpracovat. Vím, že to k dnešnímu světu asi patří, ale pořád si v knihách nemůžu zvyknout na "výrazivo dnešní mládeže". A ty převážně otevřené konce!!! někdy sedly, někdy ne...každopádně nutí čtenáře se zamyslet. U mě vede Jonáš a vrtulník a Nela se dnes měla.

fred749
09.10.2017

Většinou poměrně vtipné, ale s výjimkou povídek Předvalentýn a Lekla ses, je to bez větší hloubky. Povídky dlouho v paměti nezůstanou.

magnolia
16.06.2017

Takové jednoduché povídky, sice různorodé, ale vždy mi tam něco chybělo. Nebo jsem měla větší očekávání, není to snadné, napsat dobrou povídku - já bych to nedovedla.

Danka1975
18.10.2016

Hm. . . tak mi při prvních stránkách trvalo, než jsem si zvykla na styl a rychlost povídek. Nějak jsem čekala, že se příběhy postav budou prolínat (to mě u Bábovek bavilo :-)))). Každopádně si sami domyslíte konec povídek a možný začátek, který příběhům předcházel (věřím tomu, že co člověk to originál názor :-))). . . .
Nicméně kniha je "zapamatovatelná, odlišná". . . příběhy různorodé, ale fakt moc rychlé :-))), tím nechci napsat, že je to špatné :-)!!!. . .rozhodně doporučuji!

PS. .....a díky dee7 za typ, díky jsem tuto útlou knížečku objevila :-)

dee7
16.08.2016

Přelouskla jsem na jeden zátah a z knihy jsem nadšenáááá!
Čtivě napsané povídky, stylem "takový je život". Pravdivé, veselé i smutné ( některé až moc smutné ), s otevřeným koncem nutícím k přemýšlení o....no, o životě přece!
Určo doporučuji k přečtení. Já jdu teď na "mrkev" :-)
Jen tak dál, Moniko!

girdi
04.07.2016

Jak se poznají dobré příběhy...rádi se k nim po čase vrátíte. Hafni čtu právě podruhé a jsem opět nadšená. Letní čtení jedna báseň!

kika 13
03.04.2016

12 povídek a konec vždy k zamyšlení

české povídky povídky humor

Monika Petrlová
česká, 1985

Kniha Hafni! a jiné povídky je v