Danka1975

Přečtené 179Místo činu lednička: Když se z jídla stane problém
? - srpen 2019
Místo činu lednička: Když se z jídla stane problém 2008, R. Göckel

Tak o téhle knížce se bavily ženy na cvičení, když jí vracely naší cvičitelce a vzhledem k tomu, že tohle bylo jedno z témat mé bakalářky a diplomky .. kdysi,. . .:-). . tak jsem si řekla o půjčení..A asi takhle: kdo se s touhle problematikou "pere" ,může pomoci, nakopnout něco řešit. . , ale myslím, že každá ženská se tam (aspoň v něčem) pozná. . . . .a kdo říká, že ne, tak kecá :).. .. .Přiznávám, že jsem tak "rychločetla", neb to pro mě nebyly nové informace. .. . A další plusové body má autorka i za aktuálnost i po několika letech. . . . Nejlepší zpětná vazba je od kamarádky "věčné dietářky", že jeto good kniha :-). . . Takže asi tak :-)


Noční lov
? - srpen 2019
Noční lov 2017, R. Bryndza

Tak jakože dobrý.. . . dobrý znamená tak za 3 :-).. . rozhodně jsem se z toho neposadila na zadek. . :-(. .cca tak minimálně 100 stránek hluchýh míst, snad i zbytečných . . .(můj názor samozřejmě :-)). . ..:-(, ..jsem z toho taková rozpačitá a rozhodně ne úplně nadšená jako recenze níže, ale 100 lidí 100 chutí. . Rozhodně netvrdím, že Bryndzovi nedám ještě šanci, ale hned to asi nebude. . .Netvrdím, že tam nejsou zajímavé postoje , myšlenky (i když ne se všemi se ztotožňuji) . .tam poznáte autora osobně, ale není něčeho až moc???? :-)


Labyrint pohybu
červenec 2019 (20.-29.)
Labyrint pohybu 2018, P. Kolář

Takže jsem vůbec nevyrušovala, pozorně se zájmem četla, ani nedutala a už vůbec jsem se nebavila se sousedem v lavici a říkala , že ten chlap je fakt dobrej !!! :-) :-) (rozuměj pana Koláře) . .i přes písmenka z něj sálala přírozená autorita s pokorou, inteligencí, empatií a selským rozumem v tom nejlepším smyslu slova. Není to jen o pohybu. Je to o myšlenkách, postoji k žívotu, žítím samotném, názorech, se kterými se jakože fakt ztotožňuju :-)!!! Nečekejte, že se nad knihou pobavíte, spíše vám otevře nové obzory, které ve svém důsledku známe a jsou "tak jednoduché", ale jak dobré je vědět!!!! Prostě fakt dobrý!!!!!


Když jsi odešel
červenec 2019 (06.-20.)
Když jsi odešel 2018, J. Marrs

Tak tohle by šlo :-), sice to na Spřízněné duše nemá, to mě ba víc :-), ale dobrý!!! Jen ten začátek se tak nějak táhnul. . .. . Každopádně autor píše svižně (krom začátku :-). . , čtivě a střídání časových rodin a vypravěčů je můj šálek kávy :-). . .Závěr knihy je tou pomyslnou třešničkou, která vás nutí knihu dočíst, aby jste ji ochutnali a všechno se spojilo.


Dešťová hůl
červenec 2019 (03.-06.)
Dešťová hůl 2016, J. Hájíček

Takový zvláštní rozjezd, ale pak ta setrvačnost stála za to :). . Hájíček to tak prostě má :-), alespoň dle mě. Dýchne na vás zvláštní atmosféra, ten popisovaný venkov doslova cítíte. Co oceňuji jako Budějčanda, že popisy nejen města jsou dokonalé :-), to pro obyvatele je možná poloviční zážitek :-) . .i ta jména. ..David Žák s maringotkou opravdu je!!... .:-). .. .. .. . ...A plno dalších. Prostě a jasně: doporučuji, jen Rybí krev na mě zanechala větší následky :-)!!! PS. mě vadilo jméno "Bohuna".. takové hrubé, nelibuji si ve zdrobnělinách, ale tohle na mě tak působí. . Spojuji si to s Marunama, Jarunama..to jen tak na okraj a poznámku pod čarou. . :-)


Šelma
červen - červenec 2019
Šelma 2018, A. Mayne

Začátek dost dobrý, zase jsem o něco chytřejší :-)... Chvalim námět, nápad, za to přidávám jednu hvězdičku.... Ale od té půlky se to tak táhlo... :-(...pro mě takové utahané.. :-(. Jinak tam byly dobré hlášky i vtipné myšlenky, a to mě zase ba :-)... A ten konec.... :-(... Méně je někdy více...


Zlatá klec
červen 2019 (13.-21.)
Zlatá klec 2019, C. Läckberg

Ty jo, na začátku jsem si říkala: "Danielo, co to čteš?.. .není ti 17 a tohle opravdu není Jackie Collinsová :-) .". . . .Pak se to docela zklidnilo a relativně šlo. . Hrdinka opravdu žádná sympoška na začátku..:-), ale co nemohu knížce a hlavně autorce upřít, je čtivost, spád. . . .Nečekejte intelektuální smršť, ale jako převozník mezi náročnějšími díly jsem tohle ocenila. .:-)..Na takové dovolené u moře pod slunečníkem asi dobrý společník :-).. .tady jí odpustíte předvídatelnost, ale jako pohádka pro větší děti jakože ok :-)


Tiché roky
červen 2019 (10.-12.)
Tiché roky 2019, A. Mornštajnová

Teda, nemá to holka jednoduché (myslím to s nadsázkou, paní Mornštajnová :-). . ) a těžké to mít budete s další a další knihou, neb laťka je po všech Vašich titulech nastavena velice vysoko!! Před čím ale smekám, že kvalita je zachována a upřednostňována před kvantitou. Aspoň tak to vidím já!!! :-). . . Za mě jste nálepkovaná "Mornštajnová = sázka na jistotu!!!!" Lehkost, nenucenost, popis pocitů, že věříte opravdu tomu, že popisujete chlapa, dítě, ženu, prostě Vám to věřím a přeskakovat písmenka a nedej bože stránky, to je sprosté slovo :-)!!! Fakt je, že "Hana" jakože bomba!!!! :-), ale vše ostatní taktéž a nechci srovnávat hrušky s jabkama, i když tohle mi trochu připomínalo Hotýlek :-). Vše určitě bylo napsáno, komentováno. Já dala knihu na dva zátahy do dnešních ranních hodin, takže asi tak!!! Jen tak dál, houšť a větší kapky :-)!!! Díky


Muchachas (mučačas) 3
? - červen 2019
Muchachas (mučačas) 3 2016, K. Pancol

Tak dočteno :-), tahle trilogie, když k tomu ještě připočtu Krokodýly a spol, byla tak nějak pro mě dlouhá.. . :-), zpětně hodnotím jedničku jakože dobrý, navnadí. .. . . Dvojka tak nějak o ničem :-( a trojka do aspoň docela slušně zozjede, možná i zavře. Za mě ale už toho bylo dost. . .Budu se opakovat, že Krokodýli, Želvičky a Veverky byli prostě lepší. A tady se bohužel žádné WOOOOOUUUU nekonalo :-( . . Doporučuji na takové dovolenkové počteníčko :-).


Muchachas (mučačas) 2
duben - květen 2019
Muchachas (mučačas) 2 2015, K. Pancol

Takže asi tak: vypadalo to na dvě hvezdičky, ale vzhledem k tomu, že se ty půlky tady nejedou, tak jsem kvůli konci zaokrouhlila jsměrem vzhůru :-), ale byl to boj a přemlouvání a slíbila si, že to třetího asi nepůjdu, i když mi leží na nočním stolku. Jak jsem ale zmínila, tak konec mě trochu rozhodil, rozvrkočil a navnadil. . . ., no uvidíme, možná mu dám ještě šanci :-). . . Každopádně nečekejte žádnou "náročnou" literaturu, já si z toho rozhodně nesedla na zadek :-), ale na dovolenou asi good :-)


Muchachas (mučačas) 1
duben 2019 (03.-22.)
Muchachas (mučačas) 1 2015, K. Pancol

Od autorky jsem četla její Krokodýly, Želvičky, Veverky. . prostě ty předešlé tři díly a ty mě bavily podstaně víc. . .Sice je to už nějaký pátek, ale pamatovala jsem si je. . Takže když jsem viděla u kámošky tři tyhle díly a zrovna jsem neměla kam šáhnout, ráda jsem si je půjčila. . .Ještě jsem se ptala, zda je nutný číst ty předešlé, prý že ne. . . :-))). . Já se přiznám, že jsem se tak trochu ztrácela, přišlo mi to chvílema zmatečné a smysl mi to začlo tak po půlce, kdy mě to začlo i tak trochu bavit :-). . . Za mě zbytečně natahované, i když na konci v poznámkách autorky pochopíte, že myšlenka dost dobrá!!!. .. . .Ale stále si stojím za tím, že ty předešlé knížky se mi líbili víc. . . Každopádně dopručuji. .a hold kousnu i ty další 2 :-)


To na tobě doschne
? - duben 2019
To na tobě doschne 1991, I. Kraus


Zlomené duše
březen - duben 2019
Zlomené duše 2018, S. S. James

. . .Jakože nevím, jak tohle uchopit. ."jako, když jíte jídlo, je tak trochu bez chuti, zasytí, ale furt koukáte po koření a jak by jste to doladili". . . takhle to mám s touhle knížkou. Už jen to, že když jsem někomu chtěla říct, co čtu, nemohla jsem si vzpomenout na název a strááášně dlouho mi trvalo, než jsem jí dočetla. . .zažila jsem světlejší chvilku okolo poloviny knihy, ale pak zase tak nějak šeď, šeď, duchařina. . .ono jako myšlenka dobrá, bylo tam vše od 2. světové, koncentáku, současnost, zmíněné duchařiny, přestřelky, vraždy. .atd, atd. . . . nebylo toho "koření"nakonec až moc? :-).. .


Matka Davida S., narozeného 3. července 1959
únor - březen 2019
Matka Davida S., narozeného 3. července 1959 1988, Y. Keuls

Po Dětech ze stanice Zoo,Memento a jím podobných jsem si po více než třiceti letech nakoukla do této tématiky. Syrový pohled matky fakt oceňuji a je dobrá, že přiznala naturálně věci, které by člověk zamlčel a tvářil se, že se vůbec nestaly ( a nedělám si iluze, že realita nebyla tak učesaná, jak se píše :-( .. .. . Takové myšlenky, kde se stala chyba, kde je příčina napadnou každýho, kdo to četl a každý má určitě svou odpověď. . . . .I mě tam jeden důvod napadl. .. Teď už neřešíme, co se stalo nedávno, ale příčiny problémů hledáme v dětství i prenatalu, což by zde odpovídalo. . . .Nevím, nepřísluší mi soudit. Chápu mateřskou, slepou lásku, chápu pocit viny, který si chce matka u Davida smazat. . ., To že tím trpí další lidé okolo, je ještě smutnější :-(.. Jak mi bylo líto sourozenců!!! . Je mi z knihy smutno, až depresivně a musím říct, že i přes malý počet stránek se četl težce, i když styl byl svižný a strhující. Prostě jsem si musela dát oddych. .Knihu doporučuji a doufám, že tohle mě minulo!!!


Kříďák
únor 2019 (10.-24.)
Kříďák 2018, C. J. Tudor

Takže úplný souhlas s Val níže! :-). vnímala jsem to stejně. Kinga jsem četla jako náctiletá a fakt jsem se tak nějak bála, že jsem ho odložila (a historie se vrací, vrhla se na něj teď moje dcera, jakože na čtení Kinga :-))) Kříďák se mi líbil, i když jsem bojovala s boomem, že na mě koukal ve všech knihkupectvích :-), ale byly poukázky od Vánoc, tak jsem ho pokoupila :-).. .a fakt milé překvapení!!!! Svižnost psaní, popisnost, jakou autorka zvolila byla za mě super. Stejně tak i humor, vžití se do náctiletých kluků a pak můžů zvládla na jedničku. Knížka nabírala na grádech od začátku ke konci, což mám ráda a tak to má být! :-).. Jestli to bylo tak překombinované, no stalo se, ale určitě to na kvalitě neubýrá. Poslední stránka mě dostala, to jsem fakt nečekala, překvapila a účel byl splněn!!! Knihu doporučuji a určitě si od autorky něco ráda zase přečtu.


Pouta
únor 2019 (04.-06.)
Pouta 2018, D. d. Vigan

Tak jakože jsem věděla, že tahle útlá knížečka nebude "zalitá sluncem a vše je nádherné", taky jsem jí několikrát v knihkupectví odložila, ale proště na ní došlo. . . . Za dna večery přečtena . . .byla syrová, smutná, byla o volání o pomoc, kterou není slyšet :-(((.. .jak já tam mam ty děti, tak je to o to horší :-(... . je tam bezmoc . . Na stranu druhou, i když je psaná z pohledu třetí osoby, máte pocit, že jste v hlavě postav.. . .dává vám prostor k myšlenkám, fantazii, polemikám . . . hold kniha výživná!!!. . a možná ukazuje světlo na konci tunelu a nějakou tu naději. Tak aspoň, že tak:-)


Zmrzlinová královna
leden - únor 2019
Zmrzlinová královna 2015, S. J. Gilman

Ač 506 stránek, tak děj a čtivo ubýhá tak nějak pohodově. Co se mi líbí je styl psaní, bez zbytečných kudrlinek, s trochou cynizmu, černého humoru i ty moudré myšlenky se tam najdou (až jsem si říkala, jestli to nepsal chlap :), a to myslím jako poklonu!!! :-). ... Super byly popisy předválečné Ameriky, vztahy uprchlíků, vztahy neopětované lásky (nepochopitelné pro mě mezi matkou a dětmi) a i přes to, když byla hrdince mateřská láska odpírána, o to víc po ní toužila :-(. . . . věřím, že bohužel taková doba byla (děti jako pracovní síla, mimo jiné :-()..... Nebudu hodnotit, jestli hrdinka byla podle někoho záporná (mě to rozhodně nepřišlo!!! :-). . úplně vidím filmové zpracování :-). . a mimochodem: doporučuji!!! PS, i když nejsem na sladké, tak chuť na zmrzlinu jsem fakt měla!


My proti vám
leden 2019 (18.-24.)
My proti vám 2018, F. Backman

Tak jakože dobrý, ale nebyla jsem zas až tak odvařená, jako z prvního dílu. Občas mi to přišlo trochu překombinované, někdy za mě hluchá místa, ale život toho v reálu vymyslí kolikrát víc :-).. . Hold jsem se namlsala u hned u Medvědína :-). Rozhodně ale tohle bude patřit mezi pamatovatelné knížky a doporučuji!


Medvědín
leden 2019 (17.-18.)
Medvědín 2017, F. Backman

Sakra, Fredriku, tak to jsi mě fakt dostal!!! :-). .. . .a že to na začátku nevypadalo. . !!.. Působilo to nevině a pomaloučku, polehoučku jsi přitápěl pod kotel!!! Po delší době dávám plnej počet a nepřemejšlím!!! Úvodem bych jen chtěla napsat, že když někde vidím v televizi zkratku MS ME apod. týkající se sportu, tak selektuji a jde tohle opravdu mimo mě (tím nechci říct, že by mě sport nebavil, pohyb mám dost ráda :-))). .to jen pro ty, kdo jsou na tom podobně, aby se knihy nebáli :-)) Ona vlastně (kniha) není jen o sportu, je to o lidlech, vztazích, přátelství, zbabělosti, stádovosti, odvaze o lásce. Ať už se jedná o lásku rodičovskou nebo přátelskou. Tento příběh se odehrává v menších vzorcích nejen v Medvědíně ve Švédsku, ale kdekoliv jinde, i zde v Čechách v různých větších Lhotách. . .:-(. .nemusí se jednat o hokej, je to o jakémkoliv jiném sportu. Je to rodičích, jejich nenaplněných ambicích, je to i dětech které mají své sny a chtějí je uplatnit možná jinde. . . A je to o té lásce, která bojuje se svědomím a spravedlností. . . . .je to o statečnosti a morálních hodnotách!!!! Ten příběh se mi dostal pod kůži a jsem přesvědčena, že se zde každý najde (záleží v jakém věku to čteme :-))). . poznámka: já ve věku rodiče 16tileté dcery :-). . a fakt hustý!!!! :-). . tolik prostých a jednoduchých pravd zde bylo napsáno (jak jednoduché a prosté :-)))), ale dokázat to dát na papír, fakt dost dobrý, Fredriku!!!. . . .. .tenhle komentář píšu hned po přečtení, takže se omlouvám za zmatenost, ale je ve mě toho tolik. . . :-)!!!!. . .(ještě, že jsem manželovi i druhý díl :-))))!!!. . jdu to zase vstřebat a rozhodně to není poslední čtení téhle knížku. Určitě při každém další čtení objevíte stále něco nového, ať už je to úhel pohlednu, či myšlenky, možná i změníte názor na chování postav.. .. :-)


Marie Antoinetta - Soumrak rozmařilosti
leden 2019 (01.-13.)
Marie Antoinetta - Soumrak rozmařilosti 2013, J. Grey

Noooo, rozhodně to neměla to holka lehké :-(. .myslím Marii Antoinettu) . . .Přiznávám, že první polovina mě bavila víc, v té druhé bylo nějak hodně postav a ještě víc politiky, než jsem čekala (ale hold to prostě tak bylo). . a tam jsem se trochu ztrácela a přiznávám, že jsem i nějakou tu stránku vzala "letem světem" . . Pravdou je, že autorka dle mého hezky popsala tu dobu a situaci, že jsem se fakt přenesla Francie a malého Trianonu, módy, oblékání. . . .tím hned navážu na to, že před ní smekám, páč tohle dát do kupy a sepsat a ještě se dost dobře opírat o historická fakta = žádná sranda!!! Co bych ještě ke knize měla: francouzké fráze ne zcela všechny byly ve slovníku v knížce, tak jsem ještě měla otevřenej slovník v googlu a zase to bylo lepší!!! Stejnou variantu jsem volila ve jménech, kauzách. . tady mi mi přišla aféra s náhrdelníkem až moc zdlouhavá, i když vím, že byla dost zásadní!!!!. . . . jen pohled čtenáře :-) Další díl nedám, a to z toho důvodu, když vím jak M.A. zkončila a je mi jí líto už teď.. , co všechno dokážou klevety, drby, nenávist, smůla, že nevyšel útěk a to jak dopadly její děti . .:-(.. Doporučuji a jdu to rozdejchat. . .


Než jsme byly tvoje
prosinec 2018 (01.-25.)
Než jsme byly tvoje 2018, L. Wingate

Jako ano, téma rozhodně zajímavé, škokující, co se v nedávné minulosti dělo,jakože fakt mazec :-(!!!! . .Ale nevím, jak se postavit ke zpracování. . . :-(.. Prolínání dvou příběhů, dvě časové roviny, to je kombinace, kterou můžu, ale tady mi přišlo, že se to tak zvláštně táhlo. . . nějaké pasáže mi tam přišly zbyzečné a naopak bych čekala popsané příběhy v letech, kde měly v knížce hluché místo. . . První polovina měla spád, to přiznávám. Výsledný efekt ale byl prostě ten, že mi stačilo pár stránek před spaním a nemusela jsem se přemáhat, což se děje, když mě něco opravdu chytne, takže asi tak :-). . . Nicméně tím nechci tvrdit, že by to se mnou nehlo a nechalo mě to chladnou :-). .takový necita nejsem!!!. . Díky autorce se chystám na zmíněné tituly, které zmínila v poznámce na konci. . . :-( . .


Krása je stigma
listopad 2018 (18.-30.)
Krása je stigma 2018, E. Kurniawan

Asi jsem jiná, ale tohle nějak ne :-(!!!!. . Už tím, že četnost slova H**** byla do stránky 40 dost četná, (mimo jiné :-)))..jakože dost :-( a to nemluvím, o tom, co se s tímto slovem fakt dělo a popisovalo. .:-((((( , až jsem si myslela, zda si autor něco nešlehnul :-(, to mě tak rozhodilo, že jsem ani spát nemohla, až takový to byl začátek :-)!!!. . .Ale pak dle hodnocení jsem si říkala, že musím vydržet a být statečná!!! Hlavně ještě k tomu nahrával fakt, že jsem si knihu kupovala a 450 Kč, a to není málo! :-) Pak už přišly i nějaké ty světlé chvilky, styl byl jiný, nicméně čtivý. Ale stále jsem se nutila do čtení, a to není dobře!!!!!!. .Chápu, že jiný kraj, jiný mrav, ale tady jsem se asi nenašla a čtení jsem po 230 stránce vzdala. Upřímně, ve mě je stále vyvolaná nechuť a hlava mi nebere, co je na tomhle titulu tak úžasného? :-(. . prostě tohle nebyl můj šálek :-), ale věřím, že se najde plno dalších, kteří ho rádi ochutnají a vypijí do dna, narozdíl ode mě :-). .nebo ochutnám později :-) PS, ale pozitivum zase je, že jsem chytřejší o nějaká historická fakta, která jsem ani netušila . . .


Tatér z Osvětimi
listopad 2018 (11.-17.)
Tatér z Osvětimi 2018, H. Morris

Po všech těch knichách, které jsem četla a viděla dokumenty a filmy z tohoto období o koncentračních táborech, jsem měla dojem, že čtu o jíném. . . .:-(. . Zde Osvětim a Březinka z pohledu tatéra působila s porovovnáním s jinými, tak trochu jiným pobytem (nebudu raději definovat, ale prostě lepším, pohodovějším, neuvěřitelnějším. . . .). Zdálo se mi až neskutečné, kolik toho hrdinovi procházelo, jak obchodoval s drahokamy z Kanady (kde dle jiných zdrojů bylo toto až nadlidský úkon. . . :-(((, . . .prostě patřil mezi vyvolené?. . . Podud se budeme bavit o literární formě, četla se mi lépe, než "Fotograf", ale "Mengeloho děvče" ve mě zanechalo nesmazetelnou stopu, ale tohle až zavánělo červenou knihovnou....:-( . . ..Na konci a prologu a doslovu jsem slzičku zadžela a možná bych ocenila více fotografíí, ale jinak doporučuji.


Hotýlek
říjen - listopad 2018
Hotýlek 2015, A. Mornštajnová

Upřímně, po Slepé mapě a Haně se mi do Hotýlku moc nechtělo . . ., a to byla chyba!!!! Co oceňuji, je to, že je prostě jinej :-). . . .Poznáte rukopis autorky, ale rozhodně nemáte pocit, že je to furt stejné (což se u některých jiných stává :-))). . . Je mi jasné, že vše je již napsáno níže (komentáře jdu číst až teď, ať se neovlivňuju :-)))). . . .tak aspoň něco za mou osobu: Na začátku mile překvapila trocha čermého humoru a pak už to šlo hladce, přirozeně, nenásilně, vypravěčsky, prostě Mornštajnovky :-). . . . .a měla jsem v určité pasáži dojem, že se tu zrodil nápad na Hanu. . . ., má doměnka :-). . Hotýlek si prostě budu pamatovat a jsem z něj mile rozvrkočena, smutná i pobavená. . ., hold takový je život :). Každopádně prodavačka v knihkupectví měla pravdu, když jsem váhala, zda koupit, nekoupit. . ."S Mornštajnovou nesáhnete vedle, každá kniha je jiná.". .a o tom to je!!!! :-)


Tajemství modrých dopisů
říjen 2018 (28.-29.)
Tajemství modrých dopisů 2018, E. Bleeker

Takový mix Sedmilhářek, Ps. miluju Tě. . . . . . První polovina na mě pomalá a ne tak tolik záživná (ale právě jsme před tím četla dvě knihy z drzhé světové, takže pohled může být zkreslen :-))), . . . .pak to trochu mělo spád a až moc mi to přišlo překombinované. . . .Netvrdím ale, že jsem se nedojala a slžička byla na krajíčku a vlastně i ukápla.. . ,ale nějak jsem čekala víc :-((((


Fotograf z Osvětimi
říjen 2018 (02.-14.)
Fotograf z Osvětimi 2016, M. Onnis

Co napsat??? Že se mi kniha líbíla???? :-(. . .Než jsem ji vůbec začala číst, jak mě fotky fakt dostaly????. . . :-(.. .a dva , tři dny mi trvalo, než jsem se dostala ke čtení samotnému (normálně jsem zvažovala, jestli do toho vůbec půjdu). .ty oči lídí, zejména na titulní stránce jsou takové. . . . . no prostě šílený, je v nich utrpení, bezmoct, odevzdanost. . trhá mě to za srdce. . a ty děti. . .říkala jsem si, že se třeba zahchránily a datumy úmrtí u fotek, zejména u mladých dívek jsou překlepy a třeba se v knížce dočtu nějakého zázraku.. .to se nekonalo. . :-((. . Knížku jsem měla u postele a co jsem dělala po dočtení, že jsem knihu dávala přední stránkou dolu (ty oči z obálky prostě nic moc :-((((( ) Zase i tady jsou pasáže, které se mi vryly pod kůži a nezapomenu na ně dlouho. . . :-( A teď se odprostím od obsahu a trocha hodnocení textu.. .. . .Nedávno jsem dočetla Mengeleho děvče a tady musím uznat, že mě jako čtenáře písmenek mě Děvče pohltilo více. jestli je to tím, že byla popisováná v první osobě. . Každopádně teď si dám pauzu od tohoto tématu, abych měla lepší spaní.


Hadrový panák
? - říjen 2018
Hadrový panák 2017, D. Cole

Takže asi tak: Začala jsem číst na dvě etapy, nadvakrát. Poprvé to bylo tak, že mě to nechytlo, nebavilo, moc jmen, z mé strany žádný zájem . ... . Podruhé to bylo tak, že mě to znova nechytlo, že mě to znova nebavilo, že tam stále a znova pro mě bylo moc zbytečných jmen. . :-(. . . Je mi vždycky líto nedočíst knížku, odložit ji. . . .Pak jsem kamarádce, která mi jí půjčovala, říkala: "Ty jo, mě ten Panák nebaví, co tebe, bavil?. . . Se přemlouvám, jestli jí dočtu (pozn, knížku). . :-((((" . .A její odpověď byla geniální: "To nečti, mě taky nebavil a odložila jsem ho" (myslím tím název "Hadrového panáka" :-). . . prostě fakt ne. . . !!! Pravdou je, že jsem četla různé "chuťovky" od severských autorů, z kterých se i obracel nejen žaludek, ale bylo to svým způsobem čtivé, oproti tomuto. . . . ale: "1OO lidí = 1OO chutí", ale každopádně tohle si na mé oblíbené menu nedám . . . .. . :-(


Mengeleho děvče
září 2018 (02.-09.)
Mengeleho děvče 2017, V. Stern Fischerová

Ty vogo, masakr, dám to?. . .tak tohle všechno, mimo jiné, mě napadalo při čtení téhle knížky (trochu se omlouvám za první vulgaritu, ale nešlo jinak : -( ). Napsat, že kniha byla krásná mi přijde absurdní, i když jsem jí četla jedním dechem. Přiznávám, že jsem po určitých pasážích prostě musela dát pauzu, abych to prostě "rozdejchala" :-(. . . Oceňuji, že byl popsán život Violy od mládí až po konec války apod.. .Opět se ukazuje, co člověk unese, ještě, když mu to dávkují postupně, jak zde paní Stern Fischerová zmínila. . . . .. .. . . .Nějak mě dochází slova a psát další názory mi přijde malicherné, nedostačující. . .. . .Smekám před lidmi, jako je paní Viola, čest jejich památce a NEZAPOMEŇME!!!!


Máš mě vůbec rád?
červenec - září 2018
Máš mě vůbec rád? 2016, F. Brizzi

Že by taková "pohodová kniha o depresích"?. . :-). .Čteno po 100 dní štěstí, kde byla laťka nasazena fakt vysoko. Nicméně, za mě začátek super! Čtivé, co slovo, to perla a trefa do černého!!! Myšlenka knihy taky dobrá a oceňuji mužský pohled a humor! (žádné "kudrlinky a rovnou k věci :-)). Pak jsem měla hluchá místa, dokonce jsem uvažovala o 3 hvězdách :-(, ale to by si Fausto nezasloužil, vzhledem k tomu, kde jsem ty 3 hvězdy dala jinde :-). Je to určitě knižka, kde jsou "nahlas" popsány věci, o ktrých se mluví zaobaleně, nebo vůbec. Každý může polemizovat, jestli i on by se tak zachoval apod., ale nesuďme! Jednotlivě si z toho odneneseme, co je nám bližší a vyložíme po svém. Nemůžu upřít autorovi určité poselství, která se v knížce nabízí, ale na 100 dní štěstí to nemá :-(. . PS. a čím jste blíže věkově hrdinovi, tím více ho pochopíte, takže se obávám, že pro dceru by to možná byla "zvláští" knížka (Dany, promiň :-))))


Angličtina na rovinu
? - září 2018
Angličtina na rovinu 2012, D. Crown

Ač velikostí miniaturní, tak obsahem velice výkonostní!!!! Jako věčný student angličtiny (letos jsem už konečně překonala minulý čas :-))), oceníte humor, vysvětlení různých gramatických pravidel. Zjistíte, tedy aspoň já, že hledám složitosti, tam kde nejsou. Není to tak, že po přečtení budete "speakovat" anglicky, ale rozhodně pomůže plno věcí pochopit (myslím, co se anglického jazyka týče :-))). . . Určitě se ke knížce vrátím. Můžete ji číst najednou, či si vybírat kapitoly. A důkazem, že kniha i pobaví, bylo to, že jsem nahlas smála ve vlaku ČSD, a to nebylo kupéčko :-). Darrer je prostě sympoš!!!!!


Pro tvoje dobro
? - srpen 2018
Pro tvoje dobro 2018, E. M. Wiseman

Takže asi jsem jiná, nekamenujte mě :-) ,prosím, :-), ale tohle mě asi trochu míjelo.. . .:-((((, a . . .to jsem Willardu dala, tuším, skorem plný počet (asi právě proto :-))). . Možná kdybych to dala před XX lety, koukala bych se na to jinak a možná by mě to pohltilo víc. . . trochu mi námět připomínal "Květy z půdy". . .v té době minulého století jsem to fatk hltala :-). . . .Vše hovoří za vše, že jsem se k nížkou prala snad tři týdny. . :-(((, asi hold nejsem ta správná cílovka :((( . .(i když sestra a kamarádka stejně staré byly "úplně rozrkočeny . .:))))), doufám, že se mnou budou i nadále kamarádit:-))) Takže já to vnímám tak, že na dovolenkové čtivo ve věku 16 plus ok (dcera promine :))). . . . . Původně jsem chtěla dát dvě hvězdy, cirkusy nemám ráda, ale po po filmu The greatest Showmann a jejich písničkách jsem o jednu zvýšila a téma vzala na milost :). .mi to přišlo příbuzné :)


Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě
? - červenec 2018
Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě 1991, R. A. Moody

Tak díky komentáři od Intelektuálky, jsem si na knihu vzpomněla :-(. Mam jí stále v knihovně (i Život před životem) a pamatuji si, že byla jedním z titulů, které jsem si za vlastní vydělané peníze koupila v porevoluční době a shltla ji doslova jedním dechem!!! A ty příběhy se mi vybavují . . . . Taky si uvědomuji, jak Moody byl v těch letech "cool" a mrzelo mě, že jsem jeho debatu nestihla.. .Nebudu se pouštět do diskuzí, zda něco po životě, či před ním je. Ale tahle kniha mě fakt bavila!!!


Cop
červenec 2018 (15.-16.)
Cop 2018, L. Colombani

Leč útlá, tak výkonná!! Myslím samozřejmě tuto knihu :-). Dala jsem jí za jedno odpoledne na jeden zátah. Tři ženy, tři osudy, kde je vidět rozlišný postoj k životním hodnotám a člověku jako takovému, k ženám konkrétně. Bohužel je to obraz situací, které jsou modelové jak v Indii (to je fakt masakr :-(((( ), Kanadě (model ženské kariéristky) a Sicílie (zažité letité hodnoty a tradice). To všechno si o to více uvědomíte, když ty story můžete srovnávat a ptáte se, jestli se opravdu tohle děje současně a v téhle době???? Ano, děje :-(!!!! (stejně Indickej příběh chytnul za city nejvíc :-(!!!!) Myšlenka a nápad na zpracování originální a hezky zpracovány!!! Cop za mě nemá hluchých míst, hezky to "odsejpalo", byl čtivý a pošlu ho dál ke své 16ti leté dceři, ať ví, jak se máme fajn :-). Takže je jasné, že DOPORUČUJI!!!! PS, je to tak na 4,5 hvězdy :-). .takže hustěji a větší kapky, Lætitia Colombani!!!


Eleanor se má vážně skvěle
červenec 2018 (08.-10.)
Eleanor se má vážně skvěle 2017, G. Honeyman

Co slovo, to perla!!!!! Tak za mě tohle u Eleanor platí dokonale. Humor, nadhled, lítost, zloba, slzy, to všechno tu je. A to, jakým stylem je kniha napsána, je dokonalost sama po druhé!!! Smála jsem se nahlas i popotahovala slzy (takže jsem zase na pláži dopoledne byla opravdu pochopena :-))). . Co ale zde najdete, je plno hlubokých myšlenek, hodně pravd a zjistíte díky Eleanor, v kolika přetvářkách a předsudcích žijeme!!!!!!!!!!!! Smekám před autorkou, s jakou důvěryhodností vše popisovala, prostě jsem jí všechno věřila (a vo tom to je :-))) . . . .Např jen popisování lakování nehtů, depilace a její odpovědi stojí za to :-)!!!! To prostě musíte přečít!!!!! Tohle je z dalších knih, kterou nedám a plný počet hovoří za vše!!!!!


Dívky od svaté Magdalény
červen - červenec 2018
Dívky od svaté Magdalény 2017, V. Alexander

Takže si opět hrajeme na civilizovanou společnost a děje se tohle :-(?? .. Se přiznávám, že tohle jsem fakt neznala a nevěděla... :-(.. Rozčílil mě "Černobílý svět", ale v čem jsme lepší???? :-( než Amíci???.... Pokrytectví, slabota a nadvláda jakýchkoliv "izmů", do to posvěcena ve jménu církve???? Kolik zmařených mladých životů a těch čerstvě zabitých???? To fakt ne!!!!! Chystám se na film, tak jsem ještě zvědavější... A to je, prosím, mé dovolenkové čtení.... :-(.... A ani jsem nevydržela s recenzí na PC domu a bouchám to přes telefon (takže omluvte nedostatky:-)).... Knihu doporučuji a přeji krásné léto!!!


Slavík
červen 2018 (06.-22.)
Slavík 2016, K. Hannah

Mé pocity: 1) Začátek: . . takže tak trochu té červené knihovny v druhé světové válce, že by něco podobného typu Dívka, již si tu zanechal"? :-) .. . tak tři hvězdy, neurazí, nenadchne. . .nějak jsem se z knižky neposadila na zadek :-( 2) Prostředek a za půlkou: .. čoveče, neni úplně špatný. . :-), začínám se začítat a asi mě to baví víc :-). . tak 3+ 3) Konec: Já brečím a dávám 4 plus!!!!!! Asi kdybych za sebou neměla všechny Vypravěčky, Jsou světla, které nevidíme a nej Hanu, určitě bych hodnotila plným počtem!! . .Rozhodně nechci tuto etapu zlehčovat a bagatelizovat!!!! A DOPORUČUJI!!!!


Italské boty
květen - červen 2018
Italské boty 2017, H. Mankell

Tak já vám nějak nevím . . . .:-(. .potřebuji asi to vstřebat, ustát to. Každopádně přiznávám, že přes udělený počet hvězdiček, jsem z knihy poněkud "rozvrkočena". Po pravdě, čekala jsem něco jiného, začátek mě navnadil, trocha černého humoru se mi líbila (možná jsem čekala trochu něco jako "Muž jménem Ove"), ale to se fakt nekonalo :-(. . myšlenka dobrá, poslání takéž, ale postavy tak nějak zvláštní (na stranu druhou, kdo není zvláštní :-))) . . Pro mě ponuré, švédské, nereálné, někdy jsem pochybovala, zda se opravdu příběh odehrává v létech nedávných...a mraveniště v pokoji mě tak trochu straší i teď :-).. mimo jiné :-) . . .tahle kniha chce čas. . . .


Spřízněné duše
? - květen 2018
Spřízněné duše 2017, J. Marrs

Jak účninné!!!! :-) Svižné čtění i přes to, že kniha má 500 stránek, to fakt "odsejpalo". :-) Krátké,úderné kapitoly,které mě nutily dát hned další. Takže účel byl splněn. Téma je dost zajímavé, promyšlené autorem, žádné zbytečné kudrlinky (až na motýlky v břiše u chlapa :-)))).. . . .Zakončím komentář větou mé dcery: "Tak tohle mě ba!" :-)


Bílá vlčice
? - květen 2018
Bílá vlčice 2010, T. Révay

Takže úvodem: přiznávám, že mi to fakt trvalo,než jsem to dočetla.. .:-). .tím nechci napsat, že by se mi kniha nelíbila, ale rozhodně nepatří mezi ty, kdy by zvítězila nad spánkem.. . (ponz. čtu večer před spaním:-)) Plusy: určitě popis historických událostí, věrohodnost podporovaly i jména a místa zmíněné v knize, to bylo opravdu propracované (doporučuji "vygooglit", budete více v obraze), zase jsem chytřejší,co se týče této doby apod... .jinak by to bylo za tři hvězdy :-) Mínusy: trochu mi autorka připomínala Aloise Jiráska,ve smyslu "než jezdec vystoupil na koně, bylo popsáno několik stran" :-)..,takže asi tak,.. za mě, prostě kdyby se ušetřilo papíru, šetřily by se i lesy a možná i čas. . .. . (pozn. měla jsem tendence přeskakovat písmenka :-)) Nicméně: nebráním se dalšímu dílu:-)..a dovedu si představit filmové zpracování, na oko by to bylo dost dobré:-)


Oběť bez tváře
? - březen 2018
Oběť bez tváře 2017, S. Ahnhem

Tak zase po delší době trocha "švédských morbidností", vyřízlých jazyků apod. :-(. Nicméně kniha mě bavila, (ale zase dám jiný žánr :-)). . .Hold jsem asi slabší povaha :-) Oceňuji krátké kapitoly, která vás nutí hned číst ty další. Za sebe přiznávám, že opět více postav (a do toho ty švédský jména :-)), tak jsem se v tom musela zoirentovat :-). Co se zápletky a příběhu týče, na můj vkus zbytečně překombinované, až někdy i neuvěřitelné (ale v severských detektivkách je vše možné :-))... .Například hlavně jako česká matka nechápu, jak někdo nechá doma dítě a otec si po dvou dnech všimne, že není doma?????!!!!!!!!!!!!.. . . ...Ale výsledný efekt je ten, že čtete, čtete a čtete, takže účel je splněn :-).. . . PS. zajímalo by mě, kam chodí Švédové na nápady, inspiraci. . Nebo jsou fakt tak divní? :-).. Právě, že jich pár znám a zrovna oni jsou takoví mírumilovní :-), ale jiní jsou :-)


1 2 3 4 5 >