Danilla Danilla komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Velmi napínavá kniha, která chytla hned na začátku a do konce nepustila. A konec, ten byl naprosto úžasný. Mám ráda knihy této autorky.

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Musela jsem si nechat jeden den na vstřebávání dojmů z knihy.
Příběh dvou chlapců, kam se postupně přidávají další postavy. Příběh o velikém odhodlání, lásce, bolesti i odpuštění.
Kniha se mi četla velice dobře, ovšem než jsem se dostala k přistání letadla. V první chvíli mě málem ranila mrtvice a říkala jsem si “proboha, co to jako je?” Ale ono to tam prostě patřilo. Krásné bylo i zakončení jednotlivých příběhů všech postav.
Dávám čtyři hvězdy, kniha Budeš tam, byla přece jen o něco lepší.

21.07.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Ještě ze má kniha tak málo stran, jinak bych jí ani nedočetla. Prvky hororu kniha absolutně postrádala, děj nic moc a konec byl hodně chaotický, zě jsem se v něm ztrácela. Tuto knihu si znovu určitě nepřečtu.

02.04.2018 1 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Hned na začátku knihy hodně postav, což moc nemusím a dost jsem se v nich ztrácela. Prvních 100 stran byla hromada informací a přiznávám se, že kdybych měla po ruce jinou knihu, Blackout bych odložila. Jsem ráda, že jsem po ruce jinou knihu neměla.
Naprosto bravůrně zpracovaná kniha, která líčí, co by se mohlo stát, kdyby v Evropě nešla elektřina a podle mě, by mohl přesně takový scénář nastat.

14.01.2018 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Asi tak, jak Louise "chytlo a nepustilo" Mikmacké pohřebiště, tak "chytla" kniha mě. Kniha Řbitov zviřátek se mi opravdu líbila a četla jsem ji jedním dechem.

18.06.2017 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha Šest let, byla má první kniha od Harlana Cobena. Kniha mě chytla hned od první stránky a až do konce nepustila. Díky ní jsem si Cobena zamilovala a povedlo se mi sehnat a přečíst všechny jeho knihy, které v češtině vyšly.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem očekávala něco více. Jako bestseller si představuji knihu, která me pohltí od zacatku do konce a Dívka ve vlaku je spíš "čajíček" na odpoledne. Nečetla se úplně špatně ale bestsellerem bych ji rozhodně nenazvala.

02.06.2017 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Kniha vůbec nebyla špatná. Líbí se mi příběhy hlavních postav, ač jsem od poloviny knihy tušila kdo je vrah, i tak byla kniha napínavá a jsem ráda, že na konci knihy vždy autorka perfektně popíše, proč se tak stalo.

02.08.2023 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Tato kniha mi oproti jiným knihám od autora nesedla. Neuvěřitelně zamotaný a překombinovaný děj.
Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem chtěla vědět, který z těch dvou magorů je vrah. Za mě je kniha velké zklamání.

14.08.2022 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První kniha od Angely a rozhodně ne poslední. Velmi se mi líbil svižný, napínavý děj a originální zápletka.

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moc se mi líbí, že kniha ač se celou dobu tvářila jednoznačně, ke konci člověk zjistí, že je všechno úplně jinak ale všechno do sebe krásně zapadá. Parádní napínavý příběh, stejně jako předešlé knihy, které jsem od této autorky četla.

28.05.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další perfektní kniha od Angely. Příběh měl jak napětí, tak i parádní zápletku. Že se znovu oběvila šílená doktorka Alex, to byla ta pověstná třešnička na dortu.

Pět Pět Ursula Poznanski

Má první kniha od Ursuly Poznanski a rozhodne ne poslední. Líbí se mi autorčin styl psaní a napínavý děj až do konce knihy.

02.04.2018 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nebudu knihu hodnotit jako celek ale každý příběh zvlášť.
Vykoupení z věznice Shawshank je prostě klasika. Film byl perfektně udělaný a u příběhu bych ocenila, kdyby vyšel jako samostatná kniha a byl obsáhlejší. I tak dávám příběhu plný počet hvězd.
Nadaný žák - tento příběh se mi také dobře četl. Když pominu tu brutalitu ( pořád je to jen Kingův smyšlený příběh, narozdíl od jiných autentických příběhu ze života, od jiných autorů), tak to byl děj, který mě od zacatku chytl. Také bych dala pět hvězd.
Tělo - tady o tom příběhu nevím, co si myslet. Asi mi unikla pointa toho všeho, protože někdo někam šel, něco našel a i když chtěli kluci udělat něco jiného, nakonec to vlastně neudělali. Za mě nejslabší příběh, dala bych dvě hvězdy.
Dýchací metoda - příběh nebyl úplně špatný ale pasáže z klubu mě nudili a více by mě zajímal život těhotné ženy, než porodila, čím vším si musela projít atd. Tady bych dala čtyři hvězdy.

15.07.2017 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Harlan Coben je opravdu spisovatel s velkým S. Jeho knihy se čtou jedním dechem a nejde se od nich odtrhnout. O půlnoci si říkám "ještě jednu kapitolu a jdu spát", najednou jsou tři hodiny po půlnoci a ráno mám oči jako angorák ale čtení knih od Cobena je návykové.
V knize Chybíš mi je opět neuvěřitelná zápletka, ještě s neuvěřitelnějším rozuzlením.

12.06.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila. Čtivá a napínavá až do konce. Doufám že po Sově bude i další díl.

To To Stephen King

Město Derry a sedm Smolařů, mi poslední měsíc, noc co noc před spaním dělalo společnost. Moje první kniha od Kinga.
Cokoliv nadpřirozeného není moje krevní skupina ale i přesto me To lákalo a jsem opravdu ráda, že jsem knihu přečetla.
Líbí se mi Kingův styl psaní a líbilo se mi jak byli popsány životy Smolařů. Kniha mě bavila od začátku do konce a rozhodně to není poslední kniha od tohoto spisovatele.

11.06.2017 5 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Nádherná kniha. Styl psaní autora mi sedí. Kniha se četla velmi svižně a námět je perfektní.

19.12.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Kniha nebyla úplně špatná ale rozhodne se na konci nedostavil takový ten wau efekt. Jednoduché čtení a i když vyprávěné z pohledu více osob, čtenář se v tom neztrácí.

Spoiler
Je jen těžko uvěřitelné, že by se všechny oběti sešli na jedné svatbě.

11.03.2023 3 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Kniha se mi velice dobře četla, děj byl svižný ale co ten konec?

08.11.2022 4 z 5