Danilla Danilla komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Výborný nápad s výzkumným zařízením ve Westerley, skvěle popsané a knize to dodalo ty správné grády. Jako vždy od této autorky perfektní detektivka.

28.05.2019 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Harlan Coben opět nezklamal. Kniha má od začátku rychlý spád a ani na chvilku nenechá čtenáře odtrhnout se od čtení. Knihy Harlana Cobena vždy dočítám “s otevřenou pusou,” protože ač mám nějaké typy, jak to dopadne, vždy je to úplně jinak.
Z představy, ze budu čekat další rok / rok a půl na jeho další knihu je mi těžko.
Dávám pět hvězd za jeho mistrovský kus.

07.07.2018 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Podle anotace jsem si říkala, že by to mohla být dobrá kniha. No nebyla.
Jo mi byla protivná, její matku jsem nepochopila (i když na konci bylo něco jako vysvětlení jejího chování, tak mi to stejně nedávalo smysl) a chůva byla potvora (ale alespoň byla zajímavá). Celý příběh byl neuvěřitelně překombinovaný a k neuvěření. O konci snad ani nemá cenu psát.

07.03.2023 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Kniha rozhodně nebyla špatná ale na začátku jsem byla úplně mimo z toho, že Fabian má úplně jiný kolegy, než jsou v prvním díle a docela mi trvalo, než mi došlo, že tento díl dějem předchází prvnímu dílu ze série. Takže když jsem se prokousala novými jmény, knihu jsem si konečně užila.

02.01.2023 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

(SPOILER) Kniha nebyla úplně špatná ale Za zavřenými dveřmi se mi líbila daleko více.
U čtení této knihy jsem si každou chvíli představovala, jak to s Laylou je a napadla me i možnost, která se na konci knihy ukázala jako správná ale tak nějak mi to přišlo neuvěřitelný.
**SPOILER**
Nějak nemůžu pochopit, že by Finn nepoznal Laylu, když se v knize neustále zmiňuje, jak moc ji miloval.

24.07.2020 4 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Mně se kniha líbila. Děj byl svižný, lehká dávka napětí tam byla taky - ne tedy taková, že bych se bála, že na mně za rohem bafne vrah ale kniha měla něco, co mě nutilo číst dál.
Vinca a Alexis - o co přesně v tomto milostném románku jde, mi bylo jasný v první polovině knihy, zato Thomas a jeho rodina mě překvapili.

22.02.2020 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Rachel je výborná spisovatelka a její kniha opět nezklamala.
Ač jsem téměř od začátku knihy tušila, jak to všechno je a proč se to stalo, nevěděla jsem, s kým sympatizovat nejvíce. Na konci knihy mi tak nějak bylo lito úplně všech. Všechny postavy měli své démony, kterými se celý život užírali. Parádní kniha a děj od zacatku perfektní.

15.12.2019 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Harlan jako vždy nezklamal. Přečetla jsem jeho všechny knihy a i tato byla excelentní. Děj, který chytil na začátku knihy nepustil až do jejího konce. Perfektní vykreslení celého příběhu a jako vždy je na konci knihy vše vysvětleno.

15.12.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Naprosto dokonalá kniha! Vše je napsané tak výborně, že mě kniha od začátku do konce držela v napětí.

24.07.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje první kniha (vím, začala jsem třetím dílem) z pera této spisovatelské dvojice a už teď sháním všechny díly s detektivem Joonem Linnou. Perfektní příběh, napínavá zálpetka, kde se mi moc líbilo prolínání minulosti se součastností.

28.05.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se hodně táhla, nemohla jsem se do ni začíst. Přišlo mi, ze tam bylo zbytečně moc postav a chvilku mi trvalo, než jsem se v nich zorientovala. Dle komentářů tady mi bylo jasné, že žádný zázrak nemám očekávat, což je tedy pravda. Nicméně dávám Harrymu ještě šanci, protože od třetího dílu celé série by to snad už mělo byt lepší. Po Netopýrovi bych znovu do knihovny nešáhla.

08.06.2018 2 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

(SPOILER) Fakt jsem moc ráda, že jsem tuto spisovatelku a její sérii s Erikou a Patrikem objevila. Kniha se perfektně četla a ač jsem tušila, jak to s popelem je, konec překvapil.

21.07.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce a nic moc jsem od ní nečekala. Nakonec jsem byla mile překvapená. Zápletka se mi líbila a konec jsem nečekala.

24.04.2023 4 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

Tohle je přesně ta kniha, kde končí kapitol tak, že si nutně musíte přečíst další a pak ještě jednu…
Výborná kniha, která má spád a napínavý děj. Na to, kdo je za všechno odpovědný jsem přišla přesně o jednu stránku dřív, než to bylo autorem řečeno. Čtyři hvězdy dávám proto, že Harlan umí takový ty konce, kdy dočítám knihu s otevřenou pusou a to tady nebylo. I tak to byla parádní kniha.

18.11.2022 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Podle mě nejlepší díl ze série. Ač jsem si dle anotace myslela, že zápletka bude tak nějak obyčejná, byla jsem velmi rychle přesvědčena o opaku.

29.09.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Podle mě zatím nejlepší díl ze série. Od začátku jsem nemohla knihu odložit a neustále mě konec jedné kapitoly nutil začít číst kapitolu následující.
Zápletka napínavá, vždy když jsem si myslela, že už vím, jak to bude dál, tak změna a vše je jinak.
Konec fakt krásný.

22.07.2021 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Zase lehce překombinovaný příběh ale i tak je kniha čtivá a bavila mě.

21.07.2021 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

První polovina knihy byla super a ani nebyl problém se zorientovat v postavách. Druhá polovina byla o něco horší ale i tak se kniha dala číst. Knihy TO a Pod kupolí jen tak něco nepřekoná.

12.07.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Že Malcolm a Harriet Bensonovi nejsou úplně normální, je patrné z anotace knihy. Kdybych měla malou dcerku, jsem si naprosto jistá, že od první stránky knihy Ani muk, bych začala trpět paranoiou, že nás někdy v noci navštíví Malcom a mojí dceru si přivlastní.
Kniha se četla fakt dobře a i když jsem si v noci říkala “ještě jednu kapitolu a jdu spát,” téměř jsem jí přečetla najednou. Děj měl spád a neustále mě držel v napětí - i když bylo od začátku naprosto jasné, kdo je únosce. Konec a rozuzlení vší té hrůzy bylo super.

15.02.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pár negativných komentářů tato kniha má a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná.
Ne, nebyla jsem zklamaná. Kniha se mi líbila, vsuvky z minulosti některých postav byli tak akorát, napětí bylo správně dávkováno a kniha jako celek je velmi čtivá.

24.07.2019 4 z 5