Dani25 Dani25 komentáře u knih

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Prečítala som ju rýchlo, pretože som bola zvedavá ako sa to vyvinie. Záver zvláštny. Najnormálnejšia postava - puberťáčka Nina.

05.11.2018 3 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Smutná, depresívna, ale krásna kniha.

04.11.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Velmi dobra detektivka a zaujimavy motiv vraha. Dve linie, kde nakoniec bola vyriesena len jedna. Mozno to bude vyjasnene v dalsej knihe ????

01.11.2018 4 z 5

Som Paula Som Paula Ondrej Štefánik

No, neviem ako okomentovať túto knihu... Veľmi čudná, prečítala som ju, pretože patrila medzi knihy na literárnej noci, ale nezaujala ma. Všetky postavy mi liezli na nervy :)

18.10.2018 2 z 5

Čakanie na Bojanglesa Čakanie na Bojanglesa Olivier Bourdeaut

Veľmi zvláštna kniha, zaujímalo by ma ako žil chlapec potom.

11.10.2018 3 z 5

Vitajte v raji Vitajte v raji Jennie Dielemans

V podstate o tom, co sa píše v tejto knihe, všetci vieme. Cestujem rada a budem cestovať naďalej, all inclusive som bola iba raz a musím povedať, že to plytvanie ma vytáčalo, hlavne keď som videla ako si ľudia nakladajú jedlo akoby jedli naposledy v živote a potom sa polovica z toho vyhadzovala. Chlapík, ktorý sa staral o našu izbu mi povedal, že musíme byť veľmi bohatí, keď si môžeme dovoliť takúto dovolenku. (Bol to ultra last minute za 500€ na osobu.) No na druhej strane vravel, ze je rád, že má túto prácu, pretože mimo sezóny nemá žiadnu...

09.10.2018 3 z 5

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Zaujimavo prepletené príbehy z rôznych období, čítala sa dobre. Ale viac ako 3* jej nemôžem dať.

11.09.2018 3 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Súhlasím, že zamotané celé a tipovala som dvoch ľudí, ktorí to na hrdinku nastražili, ale ani jeden môj tip nevyšiel :)

05.09.2018 4 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Zaujimavy dej, celkom uveritelny. Spociatku nebolo jasne o co a komu ide.

30.08.2018 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Veľmi zvláštna kniha, filozofia a rozprávka v jednom. :)

27.08.2018 3 z 5

Klub bitkárov Klub bitkárov Chuck Palahniuk

No asi tak, nevedela som do čoho sa púšťam, je to niečo zvláśtne, iné :)

14.08.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Moja prvá kniha od Bryndzu. Zaujala ma, určite si prečítam aj ostatné.

14.08.2018 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

No teda, silné :( Nechápem prečo tá zmena matky, a keď už tak čím si to zaslúžil konkrétne jeden syn. Kde boli všetci tí susedia a rodičia detí, ktoré videli ako Davida matka týra. :( Celé zle, úplná ľahostajnosť toľké roky. Matka sa mala liečiť na psychiatrii okamžite keď nastala zmena v jej správaní.

01.08.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborná kniha, spočiatku som nevedela kto je kto, tak som sa stále vracala k prvej kapitole :) Kto je vrah som netušila.

31.07.2018 5 z 5

Nočný vták Nočný vták Brian Freeman

Dobrá detektívka, tipovala som niekoho iného ako vraha. :) A ja by som si urcite nechcela dať vymazať spomienky, ani tie negatívne.

26.07.2018 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nie je to nejaká literárna špička, ale veľmi ma pobavila, preto 5* :)

11.07.2018 5 z 5

Proklínám řeku času Proklínám řeku času Per Petterson

Knihu som dočítala, lebo som čakala,že sa niečo udeje, ale ani záver nebol zaujímavý.

09.07.2018 1 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Tak mladý chalan a tak dobrá kniha, klobúk dole.

07.07.2018 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Veľmi dobre sa čítala, zase som sa nemohla odtrhnúť, ako pri každej "Dánovke" :)

01.07.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha je o mladej narkomanke, lenže ja som sa zamýšľala nad rodičmi. Ako sa môže 12 ročné dievča túlať po nociach a rodičia ani netušia kde a s kým a nevadí im to??? Potom je jasné, že dieťa v takomto veku je veľmi ovplyvniteľné partiou okolo seba.

17.06.2018 4 z 5