Čakanie na Bojanglesa

od:

Čakanie na Bojanglesa

Pred užasnutými očami malého syna tancujú Ocko a Mama na pieseň Niny Simonovej Mr. Bojangles. Ich láska je čarovná, závratná, je to nikdy sa nekončiaci sviatok. U nich doma niet miesta pre iné ako pre radosť, fantáziu, iskrivý humor, slobodnú fantáziu a priateľov. Prvé husle tu hrá nevypočítateľná a neskrotná matka. Neprestajne, priam m... celý text

Pred užasnutými očami malého syna tancujú Ocko a Mama na pieseň Niny Simonovej Mr. Bojangles. Ich láska je čarovná, závratná, je to nikdy sa nekončiaci sviatok. U nich doma niet miesta pre iné ako pre radosť, fantáziu, iskrivý humor, slobodnú fantáziu a priateľov.
Prvé husle tu hrá nevypočítateľná a neskrotná matka. Neprestajne, priam magicky vťahuje svojich blízkych do víru poézie a snov.
Až raz zájde priďaleko. Otec so synom urobia všetko pre to, aby zabránili neodvratnému, aby ich večný sviatok mohol stoj čo stoj pokračovať. Sú schopní akýchkoľvek obetí, aby sa nikdy nepominul. Bude to však stačiť?
Bláznivá láska sotva niekedy našla taký nádherný príbeh. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337109/cakanie-na-bojanglesa-YDI-337109.jpg 4.626
Originální název:

En attendant Bojangles (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
lencin
16. srpna

Dojemné a krásné!

Kat123
11. srpna

Jedním slovem nádhera. Už ji mám přečtenou skoro měsíc a pořád ve mně je. Četla bych ji znova a znova a znova...

Robin.Mooshabr
10. srpna

Nebudu originální.... Pro mě zatím nejlepší kniha roku... a dávám největší možné hodnocení.... Miloval jsem tady úplně všechno.... Trochu jsem teda čekal vtipnou.... až cáklou knihu... a vlastně jsem se i dočkal... ;-) Ale to hlavní téma... je vlastně hodně vážné.... a smutné.... Hodně smutné..... ALE TAK KRÁSNĚ!!! Leží to ve mě už několik dní..... DOPORUČUJU!!!!

bosorka
10. srpna

Je to tak vtipné, tak praštěné, tak křehké, hořké i smutné. Příběh téhle prazvláštní rodiny jsem četla se sevřeným hrdlem, občas jsem dusila smích, občas pláč. Dočítat tuhle knížku v metru fakt není dobrý nápad. Ale jinak jsem měla chuť předčítat nahlas, aby si všichni užili ty parádní fantastické nápady, za které autorovi velký dík. 4 a půl.

MartinaF
03. srpna

Zvláštní zajímavá jednohubka, do které se směstnal příběh, který obsahoval vše, co měl, jen neměl hlavu ani patu. Zpočátku vtipné, svérázné, od poloviny příběhu však vážnější a smutnější, přesto s přesně mířenou dávkou jemného humoru.

encyklopedie
27. července

...při přečtení anotace jsem usoudil, že se bude jednat o pěknou blbost.Jenže já jsem nevěřící Tomáš a raději se přesvědčím přečtením.
Dokonalé, krásný "emoušn" příběh, postavičky jako z pera těch nejlepších "psáčů"
100%
...a ten song ...to se to poslouchá
https://www.youtube.com/watch?v=eAW3y5l6Dm4

evonra
26. července

Půvabný křehký příběh o tom, jak se může žít a prožít život, když v sobě máte jistou porci bláznovství. Tolik emocí na pár stránkách ...
Nádhera, dokonalost a 5* mi zde nestačí.

anelaz
26. července

Kniha, která nemá vlastně ani hlavu ani patu, ale příběh jedné rodiny, která zažívá netradiční situaci, díky svému přístupu k životu, prostě si ho užívají.... Skvěle napsané

Boboking
24. července

Při čtení jsem si kladl otázku - jsou blázni jen hrdinové knihy, nebo jsme blázni všichni? Netradiční román, kde se dějem posunujete od absolutní fantasmagorie až po krutě reálný závěr. Není to asi kniha pro každého, ale kdo hledá netradiční vyjádření netradičního příběhu, určitě si "pochutná" .

bookemma
23. července

Často si kladu otázku, jestli byla blázen maminka, anebo jestli spíše celý svět kolem ní byl a je a bude bláznivý, a ona jediná si uměla skutečně užít život...

dagmar.rub
18. července

Útlá knížka do které se vešlo tolik emocí, ztřeštěných nápadů veselých i smutných, až se z toho hlava točí. A kniha má Slečnu Nadbytečnou, tu nejde nemilovat... prostě krása. Stejně jako písnička Mr. Bojanglese.

majáček
13. července

Tenhle román je jedinečný. Pár hlášek budu citovat a ty mluví za vše:
,, To je teda pech, dala jsem svou ruku jedinému jelimanovi, který ve středu pracuje," ... (podotýkám pouze ve středu)
,,Květiny se přece neprodávají, kytky jsou krásné a jsou zadarmo, stačí se předklonit a natrhat si je."...
,,Neříkejte mi, že kdykoli tenhle pták letí přes hranice, vyplňuje ty vaše formuláře a zdržuje se s vašimi úředníky." ...
,,Ale to se mýlíte, pane, my se nijak netunelujeme, my chodíme horem, a to pěkně po chodníku, do tunelů nelezem ani za nic! A jestli se vám tak líbí platit daně, tak hurá do toho, nenechte se pobízet! Klidně zaplaťte i ty naše!" ...