Po Valentýnu přehled

Po Valentýnu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2013/bmid_po-valentynu-yjS-2013.jpg 4 146 146

Rain, Storm, Forrest, Ocean a Pillow jsou sourozenci. Jejich hipísácká maminka je měla se třemi tatínky: jeden měl při oplodnění dvě promile, druhý se po LSD stal indonéským domorodcem, třetí bral kokain a týral děti. Maminka byla free a happy a kromě přiblblých jmen už toho dětem moc nedala. Život je karma, peníze nejsou potřeba. Děti jsou jí odebrány a jako dospělí jsou pochopitelně poznamenaní. Ocean si na Valentýna sáhne na život, Pillow je alkoholička, Forrest se nehodlá probrat z THC snu, Storn (on) a Rain (ona) nejsou s to udržet žádný vztah - a tak spí spolu. Svátek zamilovaných je v kontextu příběhu míněn vrcholně sarkasticky, nejen líčením incestního vztahu. Autorka boří mýtus glorifikované květinové generace. Ideály lásky, míru a porozumění dostávají nafrak, hrdinové jsou jejich obětí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Na Valentijn , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Po Valentýnu. Přihlašte se a napište ho.

maximus13
29.08.2023 3 z 5

Někteří lidé by prostě neměli mít potomky. Svojí debilitou a chováním založit dětem na sociální a psychické problémy by se mělo trestat. Prostředí ve kterém vyrůstali a jak s nimi bylo zacházeno produkuje další takovéto existence, které jsou nebezpečné jak okolí, tak bohužel i sami sobě.

Evaho73
01.07.2023 3 z 5

Uf, čistá depresia je táto kniha. Obsahuje závažné témy, ktoré nútia k zamysleniu. Hodne som preskakovala pasáže s opisom sexuálnych scén, ale aj tak mám po prečítaní úplne rozpačité dojmy. Nakoniec som sa ukľudnila tým že, to bola iba fikcia... Neviem, kde sa autorka inšpirovala, ale jej počin je prinajmenšom znepokojivý.

Ophelie
06.10.2022 5 z 5

Teda musím říct, že tato útlá knížka předčila má očekávání. Vše je vyprávěno z pohledu Rain, přičemž je kniha velmi čtivě napsaná a od jisté doby (kdy je jasné, že dnem Valentýna se v minulosti něco stalo, ale Rain si nemůže vzpomenout co) nechybí ani napětí. Postupně se nám prostřednictvím vyprávění Rain odkrývá celý její příběh a osudy jejích sourozenců. Je pravda, že je v knize jeden "pošuk" vedle druhého (a nechybí ani incest), ale vzhledem k děsivé minulosti, kterou si všichni museli projít a neléčeným traumatům zasutým hluboko uvnitř, se tomu nedá ani divit. Podařený psychologický román či spíše novela s poněkud depresivním nádechem, ale skvěle napsaný. Stojí rozhodně za přečtení (pokud máte rádi tento žánr).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Po Valentýnu v seznamech

v Právě čtených2x