Dani25 Dani25 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zaujímavý prípad a prekvapivé rozuzlenie

30.03.2019 4 z 5

Kde všade som (ne)zomrel Kde všade som (ne)zomrel Peter Popluhár

Výborná kniha, pobavila ma :)

19.03.2019 5 z 5

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

Veľmi zvláštna kniha, po Klube optimistov dosť sklamanie. Mohlo to byt viac rozšírené.

18.03.2019 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Opäť sa mi dobre čítal prípad Cormorana, ale oba predchádzajúce ma bavili viac.

14.03.2019 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pre mňa áno, výborne písaná kniha. :) A hneď sa idem pustiť do ďalšej: V službách zla. Odporúčam.

04.03.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak mne sa to páčilo, žiadny krvák, ale taká pohodová anglická detektívka. Ďalšie plus, že ešte v 3/4 knihy som netušila kto je vrah. Určite si prečítam ďalšie dve zo série C.S. :)

22.02.2019 5 z 5

Správa od mŕtveho chlapca Správa od mŕtveho chlapca Katarína Holetzová

Páčila sa mi :) Prečítala som ju za dva večery. Všetky tri hlavné postavy ma hnevali. V druhej polovici som predpokladala rozlúštenie, ktoré sa mi potvrdilo.

14.02.2019 4 z 5

Potíže putování Potíže putování Zuzana Kočová

Vybrala som si ju kvôli čitateľskej vyzve, ale nejak ma nezaujala, vadil mi štýl písania, hlavne to množstvo zátvoriek

13.02.2019 2 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Táto kniha ma chytila hned od úvodu. Určite si prečítam aj ďalšie autorkine knihy. Zaujímavé bolo, že sa prelínali dve zápletky, vraždy pedofilov a Münchhausenov syndróm.

12.02.2019 5 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

Vybrala som si túto knihu kvôli Čitateľskej výzve. Dlho mi trvalo, kým som si zvykla, že priama reč nie je v úvodzovkách a dej stále preskakoval. Čakala som silný príbeh o vojne a láske, ale bol to pre mňa taký zmätok z každého rožku trošku. :(

28.01.2019 3 z 5

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Čakala so oveľa lepšiu detektívku, keďže ju chválil môj obľúbený poľský spisovateľ Miloszewski.

24.01.2019 2 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Veľmi ma zaujala táto kniha, predpokladám, že spisovateľka v tomto románe využila vlastné skúsenosti. Zaujímavý je pohľad černošského dievčaťa na život doma a v Amerike.
V konečnom dôsledku nejde ani tak o farbu pleti, ale o spôsob života v rôznych krajinách. Moji známi, ktorí po revolúcii odišli do ´Meriky taktiež makali na podradných pozíciách, robili 16 hodín denne a taktiež sa na nich pozerali, že to sú "tí" z východnej Európy.

11.01.2019 5 z 5

Päť malých prasiatok Päť malých prasiatok Agatha Christie

Vybrala som si ju kvôli vyzve, no čítala som aj lepšie detektívky od Agathy ;)

09.01.2019 3 z 5

Čo Clara zanechala Čo Clara zanechala Ellen Marie Wiseman

Veľmi krutý príbeh lásky, nepochopiteľné v dnešných časoch, že v minulosti sa takto mohli správať rodičia k vlastným deťom, len aby spoločensky vyzerali na "úrovni" :(

08.01.2019 5 z 5

Stačí škrtnúť zápalkou Stačí škrtnúť zápalkou Celeste Ng

Velmi zaujimava kniha o vztahoch, roznych predstavach o zivote a matkach. Ale nedotkla sa ma tak ako Vsechno co jsme si nikdy nerekli.

19.12.2018 4 z 5

Tak toto je výnimočná kniha, kniha ktorá ostane dlho v pamäti. Toľko rôznych ľudských osudov, emócií. Som dojatá. A pritom som bola spočiatku skeptická, keďže Michel - rozprávač mal v úvode len 12 rokov. Naozaj odporúčam.

11.12.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Oddychovka, celkom zaujímavé, ale nie nejak ohurujúce.

26.11.2018 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Knihu som prečítala na odporúčanie kamarátok. Kniha zaujímavá, ale podla mňa zbytočne toľko strán. :) Súhlas s Aileena, ze to vyriešenie bolo až smiešne.

21.11.2018 3 z 5

Kriedové správy Kriedové správy C. J. Tudor

Podľa mňa taký priemer a záver dosť čudný.

16.11.2018 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Silná kniha. Smutné je, že v tejto rodine nikto nevyjadril pred ostatnými svoje pocity. Každý sme iný, každý má iné predstavy o živote a preto nikdy nemôžme vnucovať svoje sny nikomu, ani vlastným deťom.

10.11.2018 5 z 5