Kde všade som (ne)zomrel

Kde všade som (ne)zomrel https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391271/bmid_kde-vsade-som-ne-zomrel-cAS-391271.jpg 4 109 18

Kde všade som (ne)zomrel je séria autobiografických tragikomických poviedok cynického hypochondra Petra Popluhára, ktorý sa na svojich cestách po Afrike, Ázii a Amerike dostáva do katastrofálnych situácií, stretáva protivných ľudí a bojuje s kadejakými pliagami vrátane extrémnych črevných infekcií či ťažkej malárie. Napriek tomu, že sa niekoľkokrát lúči so životom, príbehom nechýba nadhľad a humor. Však ho to prejde, keď tam raz naozaj zomrie.... celý text

NemmamSlov
28.01.2024 5 z 5

"Bol som ochotný zísť z klamstvami až na úroveň Vladimíra Mečiara, len aby som tu mohol niečo robiť a dostávať za to peniaze."

Pppítra poznám z youtube kanála, a oslovil ma hlavne cestami po Afrike, kde so svojou priateľkou navštevuje najmenej známe miesta tohto kontinentu. Keďže sa konal dotlač tejto knihy, tak som neváhal a hneď si ju zaobstaral. Aj keď veľa príbehov z Afriky som videl z youtube, písomná podoba bola nadmieru zaujímavá. Peter tu viac opisuje svoje pocity z týchto ciest. Samozrejme kniha obsahuje aj iné zážitky, napríklad príbehy z Južnej Ameriky, ale aj jeden príbeh z Kalifornie. Ten sa mi asi najviac páčil. Autor opisuje svoje pracovné zážitky zo Severnej Ameriky. Jeden príbeh je ale vymyslený, čo autor prezrádza na konci knihy. Nedovolujem si tipovať ktorý z nich, samozrejme okrem tých, čo sa dal pozrieť na youtube. Dúfam, že to nie je ten z Kalifornie, pretože ak áno, tak Peter sa môže v kľude vydať na cestu spisovateľa fiktívnych cestovateľských kníh.

Kniha je skvele napísaná. Príbehy sú napínavé, plné emócii a človek sa niekedy dokázal vžiť do danej situácie, čo je pri takýchto knihách dosť dôležité. 250 strán dokáže človek prečítať za necelý deň. Musím pochváliť hlavne ilustrácie knihy, ktoré knihu skvele obohajucujú.

Azizi
01.08.2023 4 z 5

Pppítra zbožňujem! Sledujem jeho Youtube kanál a je to za mňa spolu s BeWise najlepší ČR/SR youtuber. Milujem jeho geniálny humor, Peter je extrémne kreatívny, nápaditý a precízny. Preto som si musela prečítať aj túto jeho prvú knihu a nesklamala. Šialené historky z cestovania po exotických krajinách sú písané veľmi čtivo a pútavo aj s jeho osobitým humorom.

pohoda58
16.04.2023 2 z 5

Vtipné cestovní vyprávění, někdy až neuvěřitelné.

mclenin
18.11.2021 5 z 5

PPPetra ako youtubera alebo kreatívneho vlogera a tvorcu mám nasledovaného, jeho humor mi imponuje, jeho tvorba ma baví. Ku knihe som však pristupoval trochu opatrne, s istým rešpektom a miernymi obavami, predsa len je niečo iné napísať scenár a niečo iné knihu. S úľavou musím konštatovať, že obavy z nezáživnosti či "klišé-idnosti" sa vonkoncom nenaplnili, práve naopak, ide o plnotučnú, výživnú zbierku príhod a zážitkov pretkaných humorom petrovi tak vlastným, ktorá sa číta jedným dychom a baví od začiatku až do konca.

MarkCarter
05.04.2021 5 z 5

Výborná kniha, ktorú som mal problém NEprečítať za jeden víkend. Aj tak sa mi to nakoniec nepodarilo. Kto má rád jeho videá, ten si môže bez obáv kúpiť knihu. Nebude sklamaný.

Besa
19.08.2020 5 z 5

Vtipné a pútavé rozprávanie o cestovateľských zážitkoch. Veľmi sa mi páčilo, kniha je zaujímavá, plná dobrodružstiev a veľmi dobre napísaná. Neodporúčam čítať pri jedle, ak niekto zvyknete čítať/počúvať audioknihy počas stolovania :) Autor venoval sa príliš vžil do opisov svojich črevných problémov, ktoré cestovateľa (najmä v exotických krajinách) neminú. Ja som knihu počúvala ako audioknihu. Jediné, čo by som jej azda mohla vytknúť je hlas tretích postáv v dialógoch, ktorý mi dosť vadil. Netuším, či to bol autor alebo nie, ale v dialógoch sa snažil meniť hlas, aby bolo zrejmé, že hovorí ten druhý a výsledný efekt mi trhal uši :) Najmä keď sa snažil napodobniť ženský hlas alebo hovoril chrapľavo napodobňujúc juhoamerickú starenku, či teplého domovníka (obe zneli identicky a hrozne).

malpet
06.04.2020 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, vtipné a někdy až neuvěřitelné cestovatelské historky. Peter je mi svým stylem cestování i vyprávění bližší než náš pro mně až příliš asketický Zibura. Pět hvězdiček.

oasismanik
31.01.2020 5 z 5

Petra sledujem už od čias Dana Dreva, čo bola v podstate primitívna parodia na Harryho Pottera, sedel mi jeho polodementný humor a už vtedy som vedel, že tento človek to dotiahne daleko. Som rád, že sa mu darí. Len škoda, že som nestihol edíciu s krásnou záložkou do knihy s jeho krásnym citátom: \"Knihy sú ako bábatká, neraz pri nich s láskou prebdiete celú noc. A dobre horia\"

lukas9608
23.12.2019 5 z 5

Perfektní cestovatelské historky!

regi8687
08.10.2019 3 z 5

Vtipné príbehy, ktoré pobavili!

wikinka
16.06.2019 5 z 5

Vtipně napsané a kniha se četla sama. Určitě pobaví několikrát.

Ewellyn
21.04.2019 5 z 5

Jednoducho napísané, originálne a vtipné poviedky z miest, ktoré sa nie každý odváži navštíviť. Vážne skvelá práca Peter! :D Určite si následne pozriem aj videa, cestopisy týmto štýlom sú vážne pre mňa zaujímave a zároveň vedia pobaviť :)

Silmarien
09.04.2019 4 z 5

Vtipná knižka s dobrou grafikou. Plná problémov, chaosu, ale aj milých prekvapení na cestách. Fekálny (ne)humor included.
Bolo to fajn.

Dani25
19.03.2019 5 z 5

Výborná kniha, pobavila ma :)

lavazza
13.03.2019 4 z 5

Dobre čitateľné, kus nechutne a vtipné, ale zážitky nezabudnuteľné.... Za mňa pozitívne prekvapenie... Určite odporúčam, nenáročné čítanie a skvele ilustrácie daných príbehov....

KnihomolMatej
02.03.2019 5 z 5

Naozaj musím uznať, že Peťo to dotiahol na vyššiu úroveň. Kniha je pútavá, zábavná a hltal som ju ako risky.
Čiže podľa mňa si to 5 hviezdičiek určite zaslúži.

luckud
02.03.2019 5 z 5

Už při čtení prvních par stránek této knihy mi bylo jasné, ze bude skvělá! Donutila mě nahlas se smát, a cítit se tak, jako bych dobrodružství zažívala s nimi. Kniha je plná neuvěřitelných příběhů z míst, kam má odvahu se vydat jen málokdo. Příběhy jsou místy až neuvěřitelné, ale líbí se mi, ze se s nimi dokázali Peter s přítelkyni vypořádat s humorem. Pokud vás příběhy zaujmou, můžete vidět víc na jeho YouTube kanále.

LuiCJ
01.11.2018 5 z 5

Petrovu tvorbu sledujem už dlhšie a to, že vydáva knihu som sa dozvedel z jeho videa s názvom Kde všade som (ne)zomrel, ktoré publikoval na svojom YouTube kanále. Už vtedy som vedel, že si ju kúpim. A tak sa aj stalo. Knihu podpísanú samotným majstrom Petrom Popluhárom som prečítal za 4 dni a musím povedať, že sa jedná o skutočne jedinečné dielo. Najhoršie cestovateľské zážitky spísané v poviedkach, ktoré sa výborne čítajú. Peťov humor milujem a taktiež aj jeho neuveriteľne rečnícke schopnosti. Som veľmi rád, že aj pri písaní knihy sa mohol na slovenských prirovnaniach poriadne vyblázniť.
Grafické spracovanie je tiež úžasné, DZIVE odviedli skutočne výbornú prácu a knižku ilustrovali veľmi jedinečným a originálnym štýlom.
PPPíter sa v živote dostane kamkoľvek. Verte mi.

Peter Popluhár
slovenská, 1993