Dani25 Dani25 komentáře u knih

Všade samé korytnačky Všade samé korytnačky John Green

Mne sa táto kniha veľmi páčila, je zaujímave pozrieť sa na svet iným pohľadom, pohľadom človeka, ktorého neustále prepadávaju obsesívno-kompulzívne myšlienky.

03.06.2018 5 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Fajn sa to čítalo, oddychovka na vikend :)

31.05.2018 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Podľa mňa veľmi dobrá kniha, úvahy o tom čo človek naozaj v živote potrebuje. Naväznosti chýb človeka na deti i rodičov. A dozvedela som sa aj nové informácie o dejinách Čiech.

21.05.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Podľa mňa sa Nesbo veľmi dobre popasoval so Shakespearovou predlohou. Dosť veľa mŕtvych, ale k tomuto druhu kníh to patrí. Zaujímavo vykreslené povahové črty jednotlivých postáv. Takže Nesbo opäť nesklamal. :)

18.05.2018 4 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Úplne súhlasím s Erica. Tiež som sa dala ovplyvniť reklamou :) ľutujem čas, ktorý som minula na túto knihu, keď na mňa čaká toľko kvalitných. A nehovoriac o tých gramatických chybách.

09.05.2018 1 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nádherná smutná kniha, pri ktorej som si riadne poplakala.

30.04.2018 5 z 5

Podzim v zahradní restauraci Podzim v zahradní restauraci Jiří Šotola

Vybrala som si ju kvôli čitateľskej výzve, ale bohužiaľ nezaujala ma.

30.04.2018 2 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Opäť ma Paolo Giordano nesklamal, ale chýbalo mi také to dotiahnutie jednotlivých príbehov postáv, podla mňa príliš skrátené. Preto 4 *. Kľudne mohla mať kniha o 200 strán viac.

30.04.2018 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Tom Stilton a Olivia Ronningova opät nesklamali.

20.04.2018 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Naozaj zaujímavá kniha. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Zvláštni hlavní hrdinovia a ich životy. Postoj rodičov ma tiež udivoval. Giordano si ma získal už Čiernou a striebornou, teším sa na "Telo".

16.04.2018 5 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Moj prvy King. Zaujímavá kniha, ale boli chvíle, ze som sa nútila pokračovať, preto 4*. Ale kopu myslienok, napr.: "Najväčšou slabinou vzdelanca je nekonečný výskum maskujúci váhanie" alebo "Bola to hlúposť. Lenže hlúposť je jedna z dvoch vecí, ktoré zo spätného pohľadu vidíme najzreteľnejšie. Tou druhou sú premárnené šance."

12.04.2018 4 z 5

Jsem vrah? Jsem vrah? Milena Brůhová

Taká pohodová detektivka, nič špecialne, ale dobre sa čítala. Pripomenulo mi to život za sociku :)

06.04.2018 3 z 5

Poirotove Vianoce Poirotove Vianoce Agatha Christie

V tretine knihy som si spomenula, ze som to videla v telke, takze uz som vedela kto je vrah

20.03.2018 3 z 5

Eben Eben Ryszard Kapuściński

Výborná kniha, požičala mi ju kamarátka a som veľmi rada, že som ju čítala aj keď je to žáner, ktorý bežne nečítam. Hneď v úvode krásna myšlienka: "aj tak sa v živote nedá dosiahnuť všetko, veď čo by zostalo pre iných?"

18.03.2018 5 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Velmi dobre sa čítala, Rachel ma s tým svojim pitím kus znervózňovala, dej spočiatku zvláštny, no časom sa to rozbehlo :)

14.03.2018 3 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Ospravedlnujem sa, ale nezaujala ma tato kniha, prislo mi to stale to iste dokola.

05.03.2018 1 z 5

14 dňový plán pre krajšie a zdravšie telo 14 dňový plán pre krajšie a zdravšie telo Daniela Kmeťová

Za 14 dní sa nestane zázrak :) ale kniha sa mi páci a inšpirovali ma recepty z nej.

05.03.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Súhlasím s Bar16, ťažká kniha, ťažký príbeh ženy, ktorá chcela žiť bežný život, ale bohužiaľ politika sa jej až príliš dotkla.

05.03.2018 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Fajn knižka na nedeľne popoludnie, rôznorodé poviedky, ktoré sa veľmi dobre čítaju a zanechávajú odozvu.

05.03.2018 4 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Nic moc, lahke citanie na jeden vecer

27.02.2018 1 z 5