Jsem vrah?

Jsem vrah? https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106958/jsem-vrah-106958.jpg 4 39 9

Zpráva o nálezu mrtvé ženy v lese u Zvíkovského Podhradí se rozletěla městem jako blesk. Nikdo z obyvatel jí neubral na dramatičnosti, naopak. Daniela Bulířová byla podle jedné verze sadisticky zavražděná, podle druhé spáchala sebevraždu, třetí verze důvěryhodně a s neochvějnou jistotou trvala na vraždě z vilnosti. Pravda byla ovšem úplně jiná a Františka Nováka značně překvapila. Kapitán pražské kriminálky František Novák se ujímá vyšetřování případu, v němž je to s pachatelem a obětí poněkud jinak než v klasických detektivkách.... celý text

kolacky
02.12.2023 3 z 5

Vypočítavá ženská si zapomněla léky. Zastavilo jí pako. A pokaňhali život dvěma rodinám.

Nofar197
14.04.2023 4 z 5

Pod hromadou suchých větví u lesa je nalezeno tělo mrtvé ženy. Jde o Danielu Bulirovou, manželku syna jedné z místních rodin. Ráno odjela na školení do okresního města - a už se nevrátila.
Vyšetřování ukáže, že Daniela byla egoistickou manipulantkou, která rozhodně nebyla bez nepřátel. Výsledek pitvy je však překvapující.
Výborna psychologická kniha pojednávající o otázce viny, výčitek svědomí, ale i rodinných a mezilidských vztazích.

knihomolka1197
30.09.2020 5 z 5

opravdu skvělé čtení!! tohle mně fakt bavilo... Paní Brůhová píše skvěle.

ronyjihlava
01.10.2018 5 z 5

Nejedná se vlastně o detektivku v pravém slova smyslu, spíš o těžký psychologický román s detektivní zápletkou. Nevinný člověk, který je přesvědčen o tom, že zabil, si s hrůzou uvědomuje, jak se kolem něj kruh uzavírá, a jak se mu kolem krku utahuje smyčka...
Škoda jen, že ČT není schopná odvysílat zfilmovanou verzi této knihy stejnojmenného názvu z roku 1988, s Pavlem Křížem v hlavní roli.

Eicherik
01.09.2018 4 z 5

Celkem zdařilá detektivka. Nebýt jednoho momentu, dal bych i pět hvězd. Kladně hodnotím velmi dobrou psychologii postav. Jednou z nich byl i vyšetřovatel, který má osobní problémy.

Dani25
06.04.2018 3 z 5

Taká pohodová detektivka, nič špecialne, ale dobre sa čítala. Pripomenulo mi to život za sociku :)

AliStejsy
10.02.2017 5 z 5

Výborná kniha! Milena Brůhová opět nezklamala. Doporučuji

Ennie
15.11.2016 3 z 5

Super kniha, když se vám nechce tahat nic těžkého. Dobrá na vyplnění cestování MHD :). Ale děj není nijak zapeklitý, taková krimioddechovka :).

PetikH2O
04.02.2013 4 z 5

Děj této knihy mi byl bližší, neboť okolí Zvíkova znám. Bylo to fajn.