Dievča vo vlaku

Psychologický thriller The Girl on the Train od britskej autorky Pauly Hawkins je označovaný za jeden z najlepších debutov roku 2015. Príbeh čerstvo rozvedenej Ráchel býva často prirovnávaný ku Stratenému dievčaťu (The Gone Girl) alebo ku románu Dřív než půjdu spát. Rachel každé ráno cestuje tým istým vlakom do Londýna. Vie, že pri jednom návestidle spoj vždy zastaví a že si chvíľu môže prezerať domy s malými záhradkami. Dokonca má pocit, akoby obyvateľov jedného z nich už poznala. Volá ich Jess a Jason a ich život sa jej zdá dokonalý. Škoda, že ona nemala toľko šťastia. Rachelino manželstvo sa rozpadlo, nedávno prišla o prácu, býva v podnájme a každý deň predstiera, že chodí do roboty. Potom však uvidí niečo šokujúce - oznam v novinách, že „Jess“, pani dokonalá, je nezvestná - a odrazu sa všetko zmení. Rachel má konečne šancu stať sa súčasťou života, ktorý pozorovala len z diaľky, a ukázať, že je oveľa viac, ako iba dievča vo vlaku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262130/dievca-vo-vlaku-262130.jpg 3.86844

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Dievča vo vlaku

Kamiliana
včera

Příběh je velice náročný na sledování událostí, neboť není vyprávěn chronologicky a navíc se střídají vypravěči. Ale i dva roky po přečtení cítím to vnitřní napětí, které jsem vnímala při čtení. To je tak , když si myslíte, že někoho znáte a přitom se nemůžete mýlit víc. Člověk zná leda své pohnutky.

BarkaS

Docela dobrý thriller, který docela autenticky vykresluje (malý spoiler) člověka se závislostí na alkoholu. Závěr není až tak překvapivý, ale co. Vyšší hodnocení jsem dala asi proto, že jsem vzhledem ke komentářům tady měla velmi malá očekávání, která nakonec byla překonána :).

babsi66

Dívka ve vlaku, která dávno není dívka a thriller, který není thrillerem, protože postrádá jakékoli napětí.

Základní motiv slídění při cestování vlakem by mohl být dobrý, kdyby nezabředl v tuně jakože thrillerových klišé a zmatku deníkových záznamů tří žen, z nichž se dozvíte o některé z nich více než jen základní charakteristiku a z nichž si sotva některou opravdu oblíbíte. Bohužel mužští hrdinové to nevytrhli už vůbec. Prostě tentokrát spíš nic než moc.

adela2230

Kniha na mě působí zvláštně, nejdříve se mi nelíbila, přišla mi zmatená a nemohla jsem se do ní začíst. Ale četla jsem ji, protože jsem až do konce nevěděla jak to dopadne, a konec byl velmi překvapivý.

Mike99

Přišlo mi, že autorka pro svou prvotinu vzala námět z Okna do dvora (oknem vlaku sleduje "sousedy") a Zvětšeniny (hledání pravdy, přičemž otisk tentokráte není ve filmovém okénku, ale v alkoholem poznamenané paměti hlavní hrdinky).
Na začátku mi trochu dělalo problém přepínat mezi Megan a Rachel, ale to po chvíli přešlo, navíc psaná ve dvou časových rovinách, než se protnou. Kniha se četla dobře, mírně ale těžší na soustředění, psaná ve dvou, v závěru ze tří pohledů, pokaždé v Ich formě, vraha jsem odhalil o něco dřív (ale to asi všichni :-)), kniha mohla být asi kratší.

preciousek

Moc se mi líbila a vždy jsem byla napnutá co Rachel uvidí cestou vlakem....

Martas84

Poutavý příběh, zapletka rozlustena az na konci pěkné čtení

Kamchaa

Zajímavá kniha, zajímavý příběh, velmi zajímavé rozuzlení. Doporučuji přečíst.

veronika3141

Tesila jsem se na tenhle opevovany bestseller,ale asi to neni nic pro me,musela jsem se hodne soustredit pri cteni jelikoz kapitoly psane 3zenamy pro me byly obcas narocne,ale musim rict,ze rozuzleni bylo zajimave a to jsem necekala.

Raada

Od knihy jsem měla větší očekávání, chystala jsem se na ni delší dobu. Rušivé pro mě bylo přeskakování dějových linek, mile mě překvapil nečekaný konec.

Nikusha

Pro mně nečekaně není vyprávěno ze strany vyšetřovatele nebo nějakého policejního sboru. Moc se mi líbilo netradiční pojetí vyprávění ze strany více lidí a rozdělené do různých časových úseků. Napadá mě, že negativní hodnocení má tato kniha právě proto. Ale pro mně spíše pozitivum, že byla četba o to složitější.

Laskajekniha

Za me top kniha. Muzu jen a jen doporucit. Nemohla jsem se od ni odtrhnout a precetla jsem ji jednim dechem. Jsem rada, ze jsem se nenechala ovlivnit negativnimi komentari.

DracoMalfoy

2.5* Meh. Já nevím, z nějakého důvodu sama sebe stále tahám k thrillerům, ačkoli mě nebaví. Tohle bylo vcelku čtivé, ale nemůžu říct, že by se mi to líbilo. Rachel mi nebyla sympatická a ostatní postavy taky nezářily. Světlým momentem byl konec. Rozhodně to není můj šálek kávy.

Janule809

Parádní !!

Olikola

Krásně a svižně napsaná knížka. Hlavní hrdinka je kapku protivná a asi vás bude štvát její neustálé pití, ale na konci knihy pochopíte, proč tohle všechno dělá a vlastně ji to omluvíte. Konec je více než nečekaný a i když je drsný, dojme vás.

Zimmy

Nejvíce se mi na knize líbilo několik pohledů a časových linií. Bylo to jiné, než ostatní knížky, které čtu. Nemohla jsem se odtrhnout.

LeSk

Kniha me velmi bavila, přečteno jedním dechem, prostě woooooow. Zápletky, dejove linky, velice Kladně tuto knihu hodnotim. DOPORUČUJI.

zdenaR

Zpočátku jsem se nemohla začíst - příliš zdlouhavá alkoholická extempore hlavní hrdinky. Dějem ani stylem psaní (prolínání osob a času) jsem nebyla příliš nadšená, nicméně musím uznat, že je zde dovedně popsána psychologii jednotlivých postav. Kniha má zajímavý závěr a zápletku.
Ale na opěvovaný bestseller trochu zklamání.

asam

Napínavé od začátku do konce. Neotřelé téma, zajímavý průběh. Doporučuji.

MaggieR

Mne sa príbeh veľmi páčil. Úplne niečo iné ako sme zvyknutý. Napínavé. Obľúbila som si hlavnú postavu a bolo mi ľúto keď som knihu dočítala. A som veľmi rada že som si ju prečítala pred filmom, lebo keby to bolo naopak asi by som knihu neotvorila.

Dendyna

Velice čtivá, napínavá,velmi dobře propracovaná závislost hlavní hrdinky, děj svižný, vyprávění Rachel mě bavilo nejvíc.

cukrovka

Čtivá a napínavá knížka, ale skoro všechny postavy mi byli dost nesympatické.

sarka8222

Celkem čtivá, napínavá knížka, ale moc se mi nelíbila hlavní postava.

Safinka

Tuto knihu jsem do půlky nemohla číst a zároveň nechapala, druhá část byla lepší

Veru.Viti

Podle mě je kniha dobrý thriller. Vyprávění Rachel mě bavilo, i když místy jsem k jejímu alkoholismu už měla trochu výhrady. Každopádně mi to připadalo originální. To, že si postupně vzpomíná na to, co se vlastně stalo. Vyprávění Megan a Anny mě bavilo o něco více. Připadalo mi svižnější a pro mě vlastně zajímavější. Každopádně jako celek to fungovalo a jsem spokojená.

tomik2132

Kniha je velmi dobrá a příběh mě bavil, hlavně vyprávění Rachel. Moje očekávání tato kniha splnila dokonale. Příběh mě chytnul a nepustil. Skvělý styl vyprávění a Rachel - alkoholička jako vypravěčka, která si nic nepamatuje a občas si na něco vzpomíná je naprostá paráda. DOPORUČUJU!

bramborik4

Velmi čtivé, s originální hrdinkou, zápletkou i vyvrcholením!

Ana72154

Thrillery nejsou můj šálek čaje. Film jsem zatím neviděla, takže ho s knihou nemohu srovnat.
Poslední dobou mám u některých knih problém se začíst. Tady mi to trvalo do poloviny.

Maki21

Knihu jsem přečetla jedním dechem, neuvěřitelně napínavé až do konce. Od knihy se nedalo odtrhnout. Jednu hvězdičku strhávám za pro mě až příliš neuvěřitelný konec.

Paluska

uff.. co napsat? Hlavní hrdinka se prostě nedokáže vyrovnat s tím, co ji v životě potkalo a tak si řešení našla v podobě alkoholu...Asi bych neřekla, že mi byla nesympatická.. Trochu jsem s ní soucítila.. Jak se postupně příběh vyvíjel, tak jsem ji postupně začala vnímat trochu jinak, až mi chvílemi lezla na nervy... Pro mě byl závěr nečekaný z hlediska chování jedné postavy, což bylo klíčové. Jinak bych řekla, že knížka čtivá je. Příběh špatný rozhodně není. Ale světový bestseller to teda taky není....