Dievča vo vlaku

Psychologický thriller The Girl on the Train od britskej autorky Pauly Hawkins je označovaný za jeden z najlepších debutov roku 2015. Príbeh čerstvo rozvedenej Ráchel býva často prirovnávaný ku Stratenému dievčaťu (The Gone Girl) alebo ku románu Dřív než půjdu spát. Rachel každé ráno cestuje tým istým vlakom do Londýna. Vie, že pri jednom návestidle spoj vždy zastaví a že si chvíľu môže prezerať domy s malými záhradkami. Dokonca má pocit, akoby obyvateľov jedného z nich už poznala. Volá ich Jess a Jason a ich život sa jej zdá dokonalý. Škoda, že ona nemala toľko šťastia. Rachelino manželstvo sa rozpadlo, nedávno prišla o prácu, býva v podnájme a každý deň predstiera, že chodí do roboty. Potom však uvidí niečo šokujúce - oznam v novinách, že „Jess“, pani dokonalá, je nezvestná - a odrazu sa všetko zmení. Rachel má konečne šancu stať sa súčasťou života, ktorý pozorovala len z diaľky, a ukázať, že je oveľa viac, ako iba dievča vo vlaku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/big_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 3.88528
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Kniha Dievča vo vlaku

Lusa

Knize nelze upříto to, že je čtivá a vlastně je i zajímavé pozorovat, jak to nakonec skončí. S hlavní hrdinkou jsem se ale nemohla sžít ani s ní soucítit. Není to prostě detektivka na kterou jsem zvyklá, plná napětí a rozplétání se záhadou kousek po kousku, tady je policii projistotu úplně neschopná, i když to je Londýnská policie a ne služebna na zapadlém venkově. Další knížky od autorky mě asi už ani nelákají.

věrapodpěra
15. lednaodpad!

Vzdala jsem to na straně 157. Hlavní postava je NESKUTEČNĚ otravná, naivní, ufňukaná troska. Její nekonečné monology mě čím dál více vytáčely, takže - mrzí mě to, ale nedočtu.

onik6141

Výborná kniha, četla se sama. Příběh byl napínavý až do konce. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

Sahti

Skvěle napsáno, četlo se samo. Autorka, od které si ráda přečtu další knihy.

Tereza137

Bohužel mě kniha moc nechytla, nevím, čím to bylo. Námět byl fajn, postavy celkem též, hlavní hrdinka celkem naivní... Prostě takový dobrý průměr, číst se to dalo, ale znovu už bych do toho nešla.

Karoley

Dívka ve vlaku. Co viděla?

Povedený koncept vypravěčky alkoholičky - výpadky paměti, střípky vzpomínek a nejistota, zdali vůbec může své paměti důvěřovat.. Super! Mně se to líbilo moc.

SandraJurcakova

Mám z knihy velice smíšené pocity. Bestseller to sice je, ale mě neoslovil.

iva1154

Velmi zajímavá kniha, která vás vtáhne do děje.