Nočný vták přehled

Nočný vták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369833/bmid_nocny-vtak-Mpu-369833.jpg 4 983 983

Frost Easton série

Keď niekoľko žien po nevysvetliteľnom nervovom kolapse spácha samovraždu, Frost Easton zo sanfranciskej polície má pred sebou záhadný prípad. Na prvý pohľad nesúvisiace obete majú jedno spoločné. Všetky boli pacientkami renomovanej psychiatričky Francescy Steinovej, ktorá pomocou spornej terapie vymazáva pacientom z pamäti traumatické spomienky. Okrem Eastona vedie vyšetrovanie na vlastnú päsť aj Steinová. Keď obaja začnú dostávať tajuplné správy od kohosi, kto sa podpisuje ako Nočný vták, prípad postupne nadobudne osobný charakter a na povrch vyplávajú dávne tajomstvá. Steinová musí čeliť záhadným výpadkom pamäti a Easton zasa vrahovi, ktorý pozná jeho najhoršiu spomienku. Počet obetí rastie a Nočný vták sťahuje slučku okolo Eastona a Steinovej čoraz tesnejšie. Na všetko odhodlaný policajt a brilantná psychiatričke musia zastaviť rafinovaného vraha, skôr ako ovládne myseľ ďalšej mladej ženy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Night Bird , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nočný vták. Přihlašte se a napište ho.

lenikhor
13.05.2024 5 z 5

Dobře a napínavě napsáno. Děj byl napínavý až do konce.

PolBara
05.05.2024 4 z 5

Rozhodně zajímavý příběh i hlavní postavy. Téma paměti, vzpomínek a práce s nimi mě zaujalo. Děj promyšlený, vše do sebe zapadalo.

Dada077
29.04.2024 5 z 5

Dobré, napínavé, prečítané za dva dni. Doporučujem.
"Len sa na vec pozerám z iného uhla. Som presvedčená, že pacienti majú právo sami sa rozhodnúť, akú liečbu chcú. Je to ich život, nie môj a ani nikoho iného. Ľudia, ktorí argumentujú proti asistovanej samovražde, nie sú tí, čo musia zažívať bezútešnú bolesť alebo vidieť blízkeho človeka trpieť. To isté platí aj pre bolestné spomienky. Myslím si, že cieľom by malo byť zlepšiť pacientovi kvalitu života a ak to chcú dosiahnuť zmenou svojej minulosti, je to ich voľba. Nakoniec, aj nádor je súčasťou vašej životnej skúsenosti, nie? A nikto by ani na sekundu nezaváhal, že ho treba chirurgicky odstrániť. Nemyslím si, že spomienky sú posvätné."

Knižní novinky (26.3. - 8.4.)

26.03.2018

Kniha Nočný vták v seznamech