Danca196 Danca196 komentáře u knih

Dar lásky Dar lásky * antologie

Kniha plná romantiky, lásky a šťastných konců, prostě oddechovka.

15.12.2017 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha je nádherně ilustrovaná, prvních pár stran super, ale pak už mi všechny dny deníku přišly úplně stejné.

05.12.2017 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Po pár stránkách si čtenář zvykne na slang, kterým je kniha psána a díky tomuto stylu je kniha zábavná, i přestože se jedná o příběh plný násilí a ztracených existencí.

04.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Před autorkou smekám. Popravdě jsem o ní do této doby neslyšela a po knížce jsem v knihovně šáhla jen díky přebalu, který mě svým zpracováním zaujal. Kniha je napsána trochu jiným stylem než je obvyklé u současné literatury. V příběhu se objevuje i téma 2. světové války, které autorka zpracovala netradičně a přitom výborně. Kniha se krásně čte a rozhodně ji doporučuji.

29.11.2017 5 z 5

Nezvaní Nezvaní Adéla Knapová

Ze začátku se kniha vyvíjela celkem slibně, i když autorčin styl psaní mi úplně nesedí. Ovšem při čtení konce příběhu jsem myslela, že je to jen nějaký špatný vtip. Konec příběhu je opravdu přitažený za vlasy a nereálný.

27.11.2017 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Nějak nevím co o knize vlastně napsat...Snad bude stačit jedna věta: je to poslední kniha, kterou jsem od autorky četla.

23.11.2017 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Kniha je psána trochu těžším stylem než jsme zvyklí u současné literatury. Každopádně je to nádherné dílo, které rozhodně stojí za přečtení, kniha je plná naděje, utrpení a rodinné pospolitosti...

23.11.2017 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Autorce jsem dala ještě jednu šanci, před touto knihou jsem četla Bábovky, které mne nijak zvlášť nenadchly. Ovšem kniha To prší moře je úplně jiná. Také se v ní prolíná několik různých příběhů a dějových linek, ale čtenář se v ní neztrácí.

20.11.2017 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Humoristická kniha s opravdu povedenou partičkou, která se chystá spáchat hromadnou sebevraždu. Celý příběh ovšem skončí úplně jinak. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi severský styl humoru.

20.11.2017 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale nakonec jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Severský styl humoru mám ráda, ale F. Backmana stařík nepřekoná.

14.11.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Do poloviny knihy to byla celkem nuda, spousta opileckých pocitů opuštěné a litující se ženy. Od půlky už se něco začalo dít, ale stejně je to celkem dobře předvídatelný příběh, kterému prostě něco chybí. Na to, že kniha byla označena jako bestseller, tak pro mě byla spíš podprůměrná.

13.11.2017 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Čtivá oddechovka s pěkným koncem. Co ke knize dodat... Snad jen, že občas by se potřeboval praštit do hlavy asi každý z nás.

08.11.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi jsem od knihy měla velké očekávání, které bylo způsobené obrovskou reklamou a kladnými ohlasy. Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla a zorientovala se ve všech osobách, které tam vystupují a v ději, ve kterém autorka přeskakuje z minulosti do současnosti. Bylo to prostě těžké čtení a vlastně jsem byla ráda, že kniha končí.

07.11.2017 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Krásný pohádkový příběh se šťastným koncem, kdy dobro zvítězilo nad zlem. Ze začátku mi dělalo potíže se do knihy začíst, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

02.11.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

V knize se prolíná několik příběhů - z historie, fiktivní a ze současnosti a i přesto se člověk v ději neztrácí. Za to autorce opravdu upřímně smekám, protože tohle dokáže málokdo. Od knihy se nešlo odpoutat, jedná se o pěkný příběh, i když plný hrůz, které se staly v minulosti. A autorka dokázala překvapit i zvratem v závěru knihy, kdy už jsem si na posledních pár stránkách říkala, že je jasné jak to dopadne.

01.11.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Oddechová kniha s napětím, ale bohužel s trochu úspěchaným a odbytým koncem.

29.10.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mě zklamala, i když jsem se na ní po Vyhnání Gerty Schnirch těšila. Děj je místy rozvláčný, jsou tam vkládány kopie záznamů z archívu a já se musela často nutit, abych knihu vůbec dočetla.

23.10.2017 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pěkná oddychovka, která pobaví a zároveň nutí čtenáře se nad některými situacemi, které hlavní hrdinové prožívají, zamyslet. Je to druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a je rozhodně lepší než Malý pražský erotikon.

22.10.2017 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha plná zvratů a neskutečný příběhů, prostě Irving.

19.10.2017 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Zvláštní kniha, ve které autor dokáže na pouhých sto stranách vykreslit jednotlivé postavy, jejich pocity a děj. Rozhodně stojí za přečtení, i když ve mě zanechala rozporuplné pocity.

19.10.2017 5 z 5