Danca196 Danca196 komentáře u knih

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Od knihy jsem neměla velké očekávání, ale o to větší překvapení pro mě byla. Jednoduchý příběh, který se velmi dobře čte. A po přečtení určitě budete chtít jet na Krétu.

23.02.2021 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Napsaná netradičním stylem, napínavá a pěkná ukázka lidské hlouposti, bezohlednosti a strachu z neznámého.

06.02.2021 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Pro mě naprosté překvapení. Kniha je o životě a smrti, nehledejte v ní žádné napětí. Příběh prostě volně plyne s podrobným popisem každé situace nebo severské přírody a počasí.

03.01.2021 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Ze začátku jsem se hůře orientovala v postavách a trvalo mi než jsem se do příběhu začetla, ale nakonec mě příběh bavil. Skok v dějí mě v příběhu nijak neruší, naopak kniha mi tím přišla zajímavější. Každopádně autorka má rozhodně lepší knihy.

03.01.2021 3 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Kniha je opravdu šílená, jestli autorka zamýšlela napsat komedii, tak se jí to povedlo.

09.10.2018 2 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Knihu jsem nedočetla...

02.09.2018 1 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Výborně popsané útrapy každého rodiče. Nejen otcové zažívají tyto situace, akorát ženy to asi moc nepřiznávají. A popis, že žena v I. trimestru těhotenství je jako koala na heroinu, je vše říkající. I tato kniha autora je naprosto skvělá.

20.08.2018 5 z 5

Poprvé jsem viděla nejprve film a až poté četla knihu. Film se s knížkou naprosto shoduje a už se těším na další díl.

18.08.2018 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Napínavý a děsivý příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

01.07.2018 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Oddechová knížka na dovolenou, i když s vážným tématem.

25.06.2018 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Je to má druhá kniha tohoto autora a opět skvělé zpracovaný příběh.

10.06.2018 4 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Jsem ráda, že žiji v dnešní době a mohu žít svůj vlastní život, o kterém nerozhodují jen ostatní. Že jsem nebyla vychována k tomu, abych za všech okolností byla dokonalá, protože jen na názoru ostatních záleží. Přemýšlím, jestli v té knize byla alespoň jedna postava se svým životem spokojená a šťastná...

04.06.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Přiznám se, že po knize jsem sáhla jen proto, že mě zaujalo jméno autorky.A rozhodně jsem neudělala chybu. Knihu jsem přečetla jedním dechem, výborně propracované postavy a děj, ve kterém se autorka zaobírá etickými otázkami, kdy odpovědi ovšem nechá na čtenáři...

25.05.2018 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Klasika, ke které se ráda vracím...

16.05.2018 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Moje první kniha od tohoto autora a určitě se k ní znovu vrátím...

26.04.2018 5 z 5

Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Katy Yaksha (p)

Z počátku se děj knihy trošku táhl, ale pak už to stálo za to. Příběh má vtip a pokud si někdo neví rady, co se svým životem, zde najde návod, jak ho změnit.

23.04.2018 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádhera, další autorka, která mě přesvědčila, že česká próza je kvalitní. Styl, kterým je kniha napsaná může působit trochu těžkopádně, ale po začtení zjistíte, že je kniha napsaná opravdu neotřelým způsobem a její příběh je velmi zajímavý.

11.04.2018 5 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Oddechová romantika.

28.03.2018 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Oddechová kniha, u které hned na začátku víte, jak dopadne.

23.03.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jedna z mála autorek, od které jsem přečetla všechny tři její knihy a nemohu se rozhodnout, která je lepší. Styl autorky je laskavý, provede vás příběhem tří generací, aniž byste se nudili, bez zbytečných hrůz nebo vulgárností. Těším se na její další knihu a doufám, že vyjde brzo.

14.03.2018 5 z 5