Damaj Damaj komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Zajímavá knížka s docela smutným příběhem o tom, jak na stejnou situaci nahlíží babička, dcera a její syn. Každý měl svým způsobem pravdu a přitom se mýlil. Každý z nich si myslel, že dělá dobře pro ty ostatní, ale ostatní se jen trápili.

28.01.2024 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

To bylo něco. Musím přiznat, že v první půlce knížky jsem se skutečně bála, nemohla jsem spát, myslet na nic jiného. Hrůzy války a epidemie španělské chřipky byly pro mě opravdu něčím děsivým, ale něco mě stále nutilo pokračovat. Příběh opravdu zaujme a vtáhne do děje. Druhá čast už byla takovým běžným románem s pár dramatickými okamžiky, ale čtenář už si dokázal dost domyslet. Alei tak se kniha četla velmi dobře.

05.01.2024 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Nádherná knížka s úžasnými ilustracemi a velice smutným, ale laskavým příběhem.

22.01.2023 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

(SPOILER) Příběh o rozpadu už dávno nefungující rodiny, v které dochází k hodně krutému fyzickému i psychickému násilí a týrání. Když už otec, psychopat, neví, jak víc své manželce ublížit, vezme jí dceru a připraví jí i o bydlení, aby neměla možnost Báru získat. Naštěstí obě potkají ty správné lidi, které jim pomohou najít cestu zpět k sobě.
Moc hezká knížka s opravdu silným příběhem.

16.01.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásná knížka s citáty a hlubokými myšlenkami o přátelství, které jsou poskládány do jakéhosi příběhu.

11.09.2021 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Z počátku jsem se nemohla začíst, pak jsem se po několika letech vrátila k prvnímu dílu, přečetla ho a pak už přečteno jedním dechem. Ač se to na první pohled nezdá, díly na sebe opravdu navazují.

06.03.2020 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velmi silný příběh. Knihu by si měl přečíst každý, hlavně tedy zdravotníci a lidé pracující s lidmi, jelikož i když člověk nereaguje (kvůli nějakému omezení), nikdo z nás neví, co cítí, a proto bychom se k němu měli chovat stejně jako k jinému člověku, možná ještě lépe, jelikož se nemůže bránit.

05.08.2017 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Zajímavá knížka vyprávěná z pohledu dvou úplně odlišných žen, které mají jednu věc společnou, muže, o kterého při tragedii přišly. Knížka se moc hezky četla, jen ten konec byl dost otevřený a takový nedokončený? Nebo to byl záměr a čeká nás druhý díl?

06.06.2024 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Nesuď knihu podle obalu, tak to o této knize skutečně platí. Od autorky jsem četla Psáno s lítostí a Psáno s nadějí, a moc se mně její knihy líbily. Kolem této jsem chodila několik let, domnívala jsem se, že se bude jednat o nějaký erotický román - podle obalu. Ale. Knížku jsem měla přečtenou během 2 dní, nešlo se od ní odtrhnout a už se těším na díl druhý. Sice tam bylo několik scén, až příliš mnoho popisovaných a daly by se vynechat. Ale jinak super čtenářský zážitek. Tak zamotané, že čtenář netuší, co se stane, lépe řečeno stalo.

04.04.2024 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Úžasná, ale velmi smutná knížka z hrozného prostředí. Ještě teď mám husí kůži, jakým způsobem se k pacientům chovali a hlavně z jakých důvodů se do ústavu lidé dostávali

30.12.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Opět krásná knížky od Mirky Skočílkové. Taková oddechovka, ale přitom silná knížka o nejednoduchosti života a to hezké přijde, když to nejméně čekáme. A na štěstí se vyplatí čekat, i když někdy hodně dlouho.

23.04.2023 5 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Smutná knížka o stesku, smutku, rozvodu i smrti. Někdy mně přišlo, že až zbytečně moc depresivní. Když člověk čte tuto knihu, chce vědět, jak to dopadne, má v sobě otázky, co bude dál. Ale není to kniha, která chytne a nepustí.

23.03.2023 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Knížku jsem četla v prvním, černobílém vydání, a když jsem viděla tuto, věděla jsem, že ji musím mít. Je to nádherná a milá knížka, která pohladí po duši. Na každé stránce je nějaké povzbuzení, moudro nebo myšlenka, které společně tvoří příběh, nádherný příběh.

24.12.2022 5 z 5

Největší nemehlo pod sluncem Největší nemehlo pod sluncem Petra Štarková

Další zajímavá knížka ze série Má to háček. Knížka je vhodná jak pro děti, tak dospělé a každý si tam najde to své a může si udělat svůj názor na diagnózu dyspraxie. Dědeček, který jako jediný o Bářině nemoci nic neví, nemá žádné speciální ani vysoké vzdělání se k Báře uměl chovat citlivě, podpořit jí a hlavně jí pomoci. Paní učitelka ji jen schazovala před ostatními spolužáky a rodiče Báru jen straší a k ničemu ji nepustí. To, že je to holka šikovná prvně Bára zakusila až u dědy. Kéž by si její okolí z dědečka vzalo příklad, nejen však k přístupu k Báře, ale i k dalším dětem (nejen) s dyspraxií.

07.07.2022 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Nesmírně smutný příběh o domácím násilí, bolesti a ztrátě z pohledu dvou žen, matky, která vidí svého dokonalého syna a chudáka manželky, která je tím stejným mužem brutálně týraná. Když už se zdálo, že se Olivia přes nejhorší dostala, přišel šok, co se vlastně tehdy událo. Opravdu mistrně napsaná knížky, čtenář do posledního okamžiku netušil....

09.04.2022 5 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

(SPOILER) Krásná knížka, čtená s lítostí, jelikož příběh je opravdu smutný. Těžký životní osud Hadley i Cavena, kterým bylo ublíženo, pak si ublížili sami a po mnoha letech se snaží si odpustit, smířit se s pocity viny, sami se sebou, ale i a tím druhým.
Hadley je ochotná udělat cokoliv, aby poznala svoji dcerku, přistoupit na jakoukoliv podmínku, ale zároveň se bojí, že udělá chybu, která ji znovu o Rossie připraví. A Caven se Rossii snaží chránit jako skvělý otec.
Tak jsem si přála happy end, aby se Caven naučili s Hadley žít spolu a žili s svou dcerou šťastně až do smrti. Odpustili si a zapomněli na minulost. Rossie se dozvěděla pravdu o Hadley, ale přijel Trent a vše co nějak vypadalo, je jinak. Já to nevydržím, než vyjde druhý díl.

18.07.2021 5 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

(SPOILER) Opravdu jsem si u knížky pobrečela, velmi silný a smutný příběh od dvou kamarádkách.
Celou dobu jsem byla na straně Anny, to ona to měla v životě složitější, přitom celý život pomáhala Milly, která ji v podstatě využívala k plněni svých snů. Ano jednou jí pomohla, ale nezajímalo jí, co se tehdy stalo, proč neodmaturovala, proč se uzavřela do sebe.
Přála jsem Anně, aby bojovala o Alici a dostala ji do své péče a moc mě za Annu mrzelo, že ji Jack takto zradil a Matt po to všem vyhodil ze života Alice i Milly.
A kdyby Alice neonemocněla už nikdy by ji Anna neviděla.
Ano, Milly to také neměla v životě jednoduché, ale měla skvělou kamarádku, která jí neváhala jakkoliv pomoci a milující rodiče, i když adoptivní, jenže jí to bylo málo a cítila se pro to méněcenná, když je adoptovaná.

04.07.2021 5 z 5

Lukáš a profesor Neptun Lukáš a profesor Neptun Petra Štarková

Pěkný příběh o klukovi s autismem. Určitě pomůže dětem, spolužákům, učitelům i veřejnosti nahlížet na autistické děti s jiného úhlu pohledu. Opět moc povedená knížka z edice Má to háček.

11.06.2021 4 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Úžasný a hodně silný příběh, od kterého se nešlo odtrhnout a knihu odložit. Je to i příběh plný smutku, beznaděje a je otřesné, že se podobné věci jako nucené adopce v historii skutečně děly.

08.06.2021 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Krásný příběh, jednoduchý, milý a přitom plný smutných i veselých chvil. Prostě takový hodně ze života.
Autorčina kniha Violka mě asi bavila o něco více, ale už se těším na další její knížku.

20.04.2021 5 z 5