dalfy dalfy komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem jí za víkend. Nemůžu říct,že by mě naprosto nadchla ale ani zklamala. Četla českou verzi a některé výrazy, věty mi prostě neseděli. Docela jsem se i poučila v terminologii :) a vanilkový sex je boží. Další díly si ráda přečtu. Hlavní hrdinka mi na svůj věk připadá trochu jinde ale komplikovaná osobnost hrdiny je zajímavá a tajemná.

21.11.2012 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

kniha mě doslova šokovala nevím jak to přesně popsat - asi jeden z mnoha románů, že kterého mám rozporuplné pocity - hezky vystižené postavy, jejich nálady, pocity ale z některých pasáží jsem měla divný pocit. Nevím pro mě knížka ke které se asi vrátím až za pár desítek let a možná to uvidím jinak

26.10.2011 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

přečetla jsem si jí na doporučení - krátké, výstižné a shoduji se co bylo již zde naspáno

26.10.2011 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

přečteno - patří ke knihám, kterou jsem přečetla ale rozhodně po ní už nesáhnu. Nijak mě to nenadchlo. Asi nesáhnu ani po dalším díle

14.11.2012 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první od tohoto autora, přečtena s přestávkou za necelých 24 hodin - konec v 5:09 prostě nešlo přestat. Rozhodně budu pokračovat v dalších knihách. Kniha se mi moc líbila sice jsem ze začátku měla zmatek ve jménech a počátečních časových linkách ale pak to už šlo. Závěr byl strhující. (za vánoční poukázku od zaměstnavatele jsem si dokoupila Nemesis, Pentagram a Spasitle :) )

04.01.2013 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

ztotožňuju se s komentáři. Tyhle pasáže mě zaujali:
Joza byl nejprostším způsobem něžný. Něžný svou podstatou. Později jsem tento ryc jeho osobnosti označila jako: „pečeť matky.“ Ještě později jsem ho nazvala syndromem neublížit.

A ještě něco jsem si ostře uvědomila. Že se nechci vrátit. Svůj život prožiji s Jozou. Kdybych se s ním byla nepotakala, babičko, nikdy bych nepochopila tajemství starých manželů, kteří spolu prošli životem a bok po boku přijímají na konci cesty společný hrob.

„Proč je mezi lidmi tolik zla!“ povzdychla jsem si. Nebyla to otázka. Lucka však odpověděla. „Protože neumějí žít.“

17.08.2012 5 z 5

Testament Testament David Morrell

Když se řekne Morrell vybaví se mi hned Testament. Dnes jsem ráda, že jsem jí četla v "mládí" dnes coby matka nevím jak bych jí rozdýchávala. Už tehdy to bylo pro mne dost silné a dlouho jsem o ní přemýšlela. Kniha má spád a vtáhne tak do děje, pamatuju si,že mi stačili dva dny na přečtení.

18.07.2012 5 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Měla jsem obavy, protože bratrstvo mám ráda. Jiný svět - jiní hrdinové. Nezklamalo mě to, už se těším na další díly. Moc se mi líbí, že se knize objevují hrdinové z bratrstva.

19.04.2012 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

přečetla jsem jí na střední - první kniha od tohoto spisovatele - a tím to začalo...
je krásná, sice smutná ale má toho spoustu co říct

26.10.2011 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

s dcerou se teď vracím k dětským knihám a je to krásné, to co jsem četla já tak čteme nyní spolu. Honzík je nestárnoucí klasika. Moc zábavné a čtivé.

28.03.2013 5 z 5

Vítek na výletě Vítek na výletě Bohumil Říha

Moje první knížka,kterou jsem přečetla na tu nikdy nezapomenu

28.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

právě čtu - jsem odhadem v polovině a už teď mě chytá alergie na slovo bejby (nevím jestli to je tím jak je to psáno), je jasné že tento díl je hlavně o duši a vývoji C. Greye těším se až dočtu a dozvím se něco nového. Tak knihu jsem dočetla - třetí díl si přečtu,aby jsem se dozvěděla konec ale jinak nelituji,že jsme si knížky nekoupila. Už bych po nich nesáhla. Ve druhém díle se mi hrdinové zprotivili - nevím prostě opakující se fráze, vnitřní bohyni bych nejraději nakopala... a to,že jsem si po prvním díle pomyslela, která žena by nechtěla alespoň na pár dní potkat pana Greye tak po druhém si říkám, no jen to ne. Jeho změny nálad by nepřekonal ani "božský" sex. Asi tam můj názor

21.03.2013 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

stejně jako uživatel STM01 - dostala jsem k vánocům Sněhuláka a naprosto mě uchvátil. Musím říct, že Nemesis je pro mě o něco menší zážitek - měla jsem problém v orientaci jmen a trvalo mi déle se začíst. Ale po začtení to nemělo chybu.

07.02.2013 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Pro mě patří k jedné z nejlepších krimi kníh. Četla jsem jí s pauzama za dva dny. Mesiáše jsem začala tušil od závodu. Ale naprosto mě překvapilo rozuzlení vzniku mesiáše. Po přečtení knihy jsem ještě dlouho přemýšlela o Redovi a jeho těžkém životním rozhodnutí a ostatních okolnostech. Tohle je moje první knížka od Starlinga a sáhnu po další. Jinak díky ta komentáře jsou pro mě inspirací na čtení.

07.01.2013 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Kniha se mi moc líbila - detailní popis jednotlivých postav a jejich životní příběh. Škoda,že jsem si knihy nepřečetla před shlédnutí filmu - asi bych si to víc užila. Líbí se mi s jakou detailností líčí autorka prostředí kde postavy žijí, okolí, přírodu. Pro mě pohodová kniha, která za to rozhodně stála.

13.08.2012 5 z 5

Procitnutí půlnoci Procitnutí půlnoci Lara Adrian (p)

Třetí díl opět pěkné, v knize se objevuje i Praha :). Stejně jako u Wardové se mi líbí, že knihy navazují a představují jednotlivé členy rodu.

11.06.2012 4 z 5

Chtíč Chtíč J. R. Ward (p)

(SPOILER) Druhý díl v sérii Padlí andělé se mi opět líbil. Jim Heron pokračuje ve své misi ikdyž v závěru se vlastně dozvíme, že tentokrát neuspěl. Moc se mi tato série líbí. Myslím, že Birdová opět po vášnivé stránce nezklamala :)

11.06.2012 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

hlavním důvodem proč jsem si chtěla knihu přečíst byly rozporuplné názory na ní. A já se bohžel klaním k těm lidem, kterým nic nedala. Pro mě je zajímavé vykreslení boha a ducha svatého ale tak nějak mi to přišlo divné. Nevím asi to je v každém z nás jak vidí a jak si představuje duchovno.

07.11.2011

Emanuela Emanuela Emanuelle Arsan

pro mě tato kniha je nostalgická vzpomínka, byla to druhá knížka (tajně vypůjčená od kamarádčiny maminky) a v mých 16 letech to bylo jedno z prvních setkání s erotikou :)

04.11.2011 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

předem se omlouvám ale nedá mi to to sem nevložit, doufám,že neporušuji nějaké pravidlo
Existuje petice za vydání knih : http://www.petice.net/medeny-jezdec

01.11.2011 5 z 5