Emanuela

Emanuela https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27860/bmid_emanuela-1fl-27860.jpg 3 76 12

Přijíždí sem za manželem, který pracuje jako inženýr, a brzy po příletu navazuje nesčíslné milostné vztahy s osobami obojího pohlaví. Na své cestě od vrozené sexuality k rafinovaným smyslovým prožitkům překonává řadu konvenčních překážek, aby se nakonec dobrala poznání, že účast ducha znásobuje požitek z tělesné lásky.

Literatura světová Erotika
Vydáno: , Iris (ČR)

Emmanuelle / Emanuelle L'Antivierge , 1959

marcela3655
22.08.2023 5 z 5

Četla jsem kdysi....Erotická kniha.Na tu dobu to bylo opravdu hodně vzrušuji čtení...Kniha má místo u mě v knihovně.

Souteska
02.04.2022 5 z 5

Kniha je vzrušující i podnětná. Krásně popsané milování, mnohá zamyšlení, kniha má příběh, jsou zde popsány exotické destinace a zajímavá místa. Mám knížku moc ráda a myslím, že je nedoceněná, že si v ní můžeme připomenout divokou radost z milování a sexuality nesvázanou konvencemi (co vše se nehodí, že jeden milostný partner je jediná správná cesta). Možná by spoustě nespokojeným lidem prospělo více milování místo televize a antidepresiv. Škoda, že naše monogamně tvářící se společnost hledí laskavěji na ta antidepresiva a psycho-diagnózy než na fyzickou slast a radost z toho, co nám bylo dáno přírodou, tedy z vlastního těla.

Kontryhelka
26.01.2022 5 z 5

Ve své době velká pecka a něco neuvěřitelného.

Ava365
23.12.2020 4 z 5

Asi první porevoluční erotická kniha vydaná u nás. Tehdy to byla docela bomba :)

Afilada
16.09.2020 4 z 5

Kdysi nedosažitelná kniha, nyní (v dobrém slova smyslu) plážové čtení.

Mooneylan
17.08.2018 5 z 5

Erotická filosofie a vhled do erotického světa tak, jak jej neznáme (ale možná bychom si přáli poznat). Nádherné setkání se smyslnou sexualitou a jejím pojetím i na vyšší, než fyzické úrovni.

denny276
07.01.2017 5 z 5

Pro mě kniha, která splňuje mé požadavky na tento druh četby. Byť má starší datum vydání, nezbývá mi nic jiného, než chválit. Krásně popsané erotické scény- nádherná barvitost jazyka. Četlo se mi to úplně samo. Myslím si , že kniha je v dnešní době podceňovana, je mnohem lepší než kdejaký dnešní titul...

Teron
05.12.2015 5 z 5

Značně podceňovaný svazek, který kromě erotiky ve velmi kvalitním jazykovém podání přináší i trochu jiný pohled na vztahy a jejich uspořádání. Nenabízí je jako jedinou schůdnou možnost a neklade si nároky na absolutní pravdu. Ale nastavuje zrcadlo tomu, jak vnímáme sexualitu a partnerství jako Evropané a jednoduše říká, že naše hodnoty nemusí být rozhodně univerzálně platné.

mazlak
04.09.2015 3 z 5

Kdyby tato kniha nebyla z poloviny filozofickým dílem autorky, byla by opravdu jedinečná. Druhá polovina díla je erotika sama. Erotické scény jsou místy popsány dosti podrobně, ale není v nich ani trocha vulgarity. Erotika a filozofie se mezi sebou prolínají a proto jsem měl místy chuť knihu odložit. Nakonec jsem ji zdárně dočetl.

adelinka
22.01.2014 3 z 5

neviem ako sa táto kniha objavila v mojej knižnici, ale túto knihu som čítala ako 16-17 ročná, keď vlastne ako taká erotika nebola tak dostupná, nedávno som si prečítala po rokoch znovu pár strán a ako čo sa týka erotiky, tak vcelku dobré ale dejovo ma to vôbec nechytilo....

dalfy
04.11.2011 4 z 5

pro mě tato kniha je nostalgická vzpomínka, byla to druhá knížka (tajně vypůjčená od kamarádčiny maminky) a v mých 16 letech to bylo jedno z prvních setkání s erotikou :)

Yarwen
25.10.2011 1 z 5

Pokud někdo touží po zážitku z dobře napsaných erotických scén, pak je tato kniha doboru volbou; erotika je zde líčena smyslně a vzrušujícím způsobem - ale to je vše, co se kladného hodnocení týče. Všechno ostatní, příběh a jeho reálnost, to vše se blíží čiročirému braku. Úplně nejhorší jsou autorčiny pokusy o filozofování na erotické téma, které jsou naivní a trapné. Protože na filozofování, hloubání a přemýšlení člověk potřebuje mít duševní kapacitu a spolykat během života pár kapek moudrosti.

sex sexuální úchylky erotika erotické romány

Emanuelle Arsan
francouzská, 1932 - 2005