Testament

Testament https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32470/testament-32470.jpg 4 170 26

Reuben Bourne je úplně obyčejný spisovatel žijící v obyčejném americkém městě.Otiskne však článek,v němž odhaluje tajnou organizaci fanatiků schopných připravit kohokoli o život.Jejich cílem se stává nejen Bourne, ale i jeho rodina.Okolnosti však stojí proti nim...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

Testament , 1975

Jack Bauer
02.04.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších Morellovek co jsem asi četl i když dobré jsou všechny. Neskutečně napínavé od začátku do konce. Morální zakončení mě ale nesedlo, já bych se zachoval hnusně jako oni. Sice neuznávám oko za oko, zub za zub" ale uznávám oko za oči, zub za zuby." Rambo mě víc sedl zfilmovaný, možná je to tím, že jsem nejdřív viděl filmy a pak řetl knihy i když kniha bývá jinak vždy lepší než film. Kdo má rád napínavou četbu, která se čte jedním dechem doporučuji.

Jurfinka
22.07.2022 5 z 5

Úžasná kniha, příběh TOP...

Meda77
20.01.2022 5 z 5

Opět jeden z nejlepších Morrellových thrillerů. Napětí husté jak mlha u Rákosníčka. Takhle to má vypadat v zábavné beletrii.

čef
02.03.2021 5 z 5

Málo bylo na konci pomsty, za to utrpení si pachatelé zasloužili více a více si zasloužili i čtenáři po té škole přežití a smrti kladných nevinných hrdinů, která je musela jistě naplnit spoustou negativních emocí. Kniha je jistě jinak pěkná, mnoho napínavých scén a horror při pronásledování v horách v těžkých zimních podmínkách. Dobrodružný thriller jak má být, ale té pomsty bylo málo.

Pavlina50
07.01.2021 1 z 5

Tak tohle čtení bohužel vůbec nebylo pro mě. Připadalo mi, jako by mi po každých 100 stranách někdo knihu tajně vyměnil za úplně jiný žánr. První třetina – až po přestřelku v domě se mi dost líbila. Thriller, jaký jsem očekávala, svižné tempo, i když první tragédie byla pro mě až moc krutá, vzhledem k tomu, kdo byl obětí. Ovšem po přestřelce následoval první útěk, a to už jsem spíš vnímala jako příručku, jak přežít v nehostinných horách a nějak jsem nemohla uvěřit tomu, jak se z běžného spisovatele stane perfektní stopař, horal atd. No a po následném příchodu do podivného města, které v dnešní době není ani na mapě, a setkání s ještě podivnějším starcem s hororovými historkami, se hlavní hrdina už pomalu mění v Ramba a to už jsem opravdu uvažovala, že tu knihu nedočtu. Nakonec jsem se bůhvíproč překonala, prostě nerada knihy nedočítám. Ani ten lidský konec můj dojem z ní nezachránil, ten byl asi ze všecho nejmíň uvěřitelný. Po všech těch krutých zážitcích, útrapách a tragédiích hlavní postavy prostě nedokážu uvěřit, že by se v něm projevila taková člověčina. Podle zdejšího docela vysokého hodnocení vidím, že jsem asi spíš výjimka, ale asi nejsem ta správná cílová skupina pro takové příběhy. Víc než 1 hvězdu aspoň za prvních cca 80 stran dát nemůžu.

Artep5244
01.01.2021 2 z 5

Myšlenka postavit hlavnímu hrdinovi do cesty dvě velké překážky - organizaci, která se ústřední postavu snaží zlikvidovat a silnou a mocnou přírodu - mi připadá jako skvělý nápad. Ovšem vylíčení příběhu a všudypřítomné násilí, jehož téměř neustálá přítomnost se mi už zdála příliš, na mě působí depresivně. Z knihy celkově nemám dobrý pocit, čemuž přispěl i závěr příběhu. Působí na mě dojmem naprosté zbytečnosti.
Dílo řadím k nejslabším Morrellovým knihám, které jsem dosud přečetla.

NADEI
04.12.2020 4 z 5

Napínavé čtení až s hororovým nádechem.

hana4834
16.01.2018 3 z 5

Morrell píše skvěle ale tahle kniha dost nereálná i když je to dobře. Napínavá od začátku až do konce, kdo má rád horory tak se mu bude líbit.

jarkamet
22.07.2017 3 z 5

Pro mě tak trochu zklamání. Ne, že by to nemělo spád, ale snad právě pro to, se mi pořád zdálo, že je to jen fikce. Nedokázal jsem zapomenout a nevtáhlo mě to do děje. A ten závěr je vyloženě nepovedený, když už hlavní hrdina došel tak daleko, tak neměl jednou zaváhat.

Mariss
06.11.2016 5 z 5

Jedna z nejoblibenějších knih od autora sice ne moc pravděpodobná,ale napinavá od začátku do konce

marimari
10.10.2016 3 z 5

Mám ráda knihy Davida Morrella, ale tahle podle mne patří k těm slabším. Reálné příběhy by měly mít reálná řešení.

lexulka
31.07.2016 5 z 5

Dusledky jednoho cinu se vrati jako tragicky bumerang.Pro me je Morell mistr pera.

ber-tram
22.12.2015 2 z 5

Morrell to myslí upřímně, má k tomu i jakési zkušenosti, ale literárně to podat neumí. Rozhodně ne tak, aby to připoutalo a dojalo. Prostě ze mě ten drasťak valem odpadával už během čtení a spisovatel svoji druhou šanci, kterou si vysloužil strhujícím Rambem – jedničkou, neproměnil. 7/15

Lady Dracula
22.10.2014 4 z 5

Dobré, zatraceně dobré. Tak proč jen ty čtyři hvězdy? Kvůli tomu konci! Jakoby Morrell začal spěchat (že by na něj někdo pořádal štvanici? :)) a už už, ať je dopsáno. Konec, tečka, nazdar. Sbohem a poslední kulku do hlavy za to, že není dost sil odprásknout toho hajzla.
Ale jinak to je pěkné počteníčko. Jen se čte tak dobře a rychle, že vlastně ani nezačnete toho hlavního hrdinu rádi. Alespoň mi se to tak stalo :)

P.S.: Mé první setkání s tímto autorem tedy dopadlo nad očekávání dobře :)

turian
19.03.2014 5 z 5

SPOILER
Špičkový thriller, čte se jedním dechem. Přečteno za 2 dny. Smrt Sáry byl největší šok, divím se, že si sám nevzal život.
Doporučuji.

Melic
24.02.2014 3 z 5

Vzledem k rozsahu i svižnému tempu taková skoro jednohubka. Hodnotím za 3, protože je to taková alternativa slušného dobrodružného filmu. Pár věcí potěšilo, třeba některé praktické postupy a rady do přírody, něco mi naopak přišlo dost nepravděpodobné - obecně třeba konec, ale nebudu napovídat :)

proton
19.01.2014 5 z 5

Super, psycho i příběh.

Evelin
27.10.2013 4 z 5

Dějově kniha pěkná, ale v jedné chvíli mě kniha nudila v tom, že "utíkání a schovávání se" bylo moc dlouhé, a proto hvězdička dolů.

šipek
09.09.2013 4 z 5

jo jo dobrá kniha klasický Morrell

Klamm
10.06.2013 5 z 5

Testament má grády. Hlavně je výživný pro čtenáře, kteří si žijí poklidným rodinným životem. Po této knize už mě Morrell nepustil...
85%

Kniha Testament je v