Testament

Reuben Bourne je úplně obyčejný spisovatel žijící v obyčejném americkém městě.Otiskne však článek,v němž odhaluje tajnou organizaci fanatiků schopných připravit kohokoli o život.Jejich cílem se stává nejen Bourne, ale i jeho rodina.Okolnosti však stojí proti nim...

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32470/testament-32470.jpg 4.3134

Testament (1975)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Alpress

hana4834

Morrell píše skvěle ale tahle kniha dost nereálná i když je to dobře. Napínavá od začátku až do konce, kdo má rád horory tak se mu bude líbit.

jarkamet
22.07.2017

Pro mě tak trochu zklamání. Ne, že by to nemělo spád, ale snad právě pro to, se mi pořád zdálo, že je to jen fikce. Nedokázal jsem zapomenout a nevtáhlo mě to do děje. A ten závěr je vyloženě nepovedený, když už hlavní hrdina došel tak daleko, tak neměl jednou zaváhat.

Mariss
06.11.2016

Jedna z nejoblibenějších knih od autora sice ne moc pravděpodobná,ale napinavá od začátku do konce

marimari
10.10.2016

Mám ráda knihy Davida Morrella, ale tahle podle mne patří k těm slabším. Reálné příběhy by měly mít reálná řešení.

lexulka
31.07.2016

Dusledky jednoho cinu se vrati jako tragicky bumerang.Pro me je Morell mistr pera.

ber-tram
22.12.2015

Morrell to myslí upřímně, má k tomu i jakési zkušenosti, ale literárně to podat neumí. Rozhodně ne tak, aby to připoutalo a dojalo. Prostě ze mě ten drasťak valem odpadával už během čtení a spisovatel svoji druhou šanci, kterou si vysloužil strhujícím Rambem – jedničkou, neproměnil. 7/15

Lady Dracula
22.10.2014

Dobré, zatraceně dobré. Tak proč jen ty čtyři hvězdy? Kvůli tomu konci! Jakoby Morrell začal spěchat (že by na něj někdo pořádal štvanici? :)) a už už, ať je dopsáno. Konec, tečka, nazdar. Sbohem a poslední kulku do hlavy za to, že není dost sil odprásknout toho hajzla.
Ale jinak to je pěkné počteníčko. Jen se čte tak dobře a rychle, že vlastně ani nezačnete toho hlavního hrdinu rádi. Alespoň mi se to tak stalo :)

P.S.: Mé první setkání s tímto autorem tedy dopadlo nad očekávání dobře :)

turian
19.03.2014

SPOILER
Špičkový thriller, čte se jedním dechem. Přečteno za 2 dny. Smrt Sáry byl největší šok, divím se, že si sám nevzal život.
Doporučuji.

Melic
24.02.2014

Vzledem k rozsahu i svižnému tempu taková skoro jednohubka. Hodnotím za 3, protože je to taková alternativa slušného dobrodružného filmu. Pár věcí potěšilo, třeba některé praktické postupy a rady do přírody, něco mi naopak přišlo dost nepravděpodobné - obecně třeba konec, ale nebudu napovídat :)

proton
19.01.2014

Super, psycho i příběh.

Evelin
27.10.2013

Dějově kniha pěkná, ale v jedné chvíli mě kniha nudila v tom, že "utíkání a schovávání se" bylo moc dlouhé, a proto hvězdička dolů.

šipek
09.09.2013

jo jo dobrá kniha klasický Morrell

Klamm
10.06.2013

Testament má grády. Hlavně je výživný pro čtenáře, kteří si žijí poklidným rodinným životem. Po této knize už mě Morrell nepustil...
85%

kika 13
14.01.2013

Smutný příběh který má děj a dobře se čte.

dalfy
18.07.2012

Když se řekne Morrell vybaví se mi hned Testament. Dnes jsem ráda, že jsem jí četla v "mládí" dnes coby matka nevím jak bych jí rozdýchávala. Už tehdy to bylo pro mne dost silné a dlouho jsem o ní přemýšlela. Kniha má spád a vtáhne tak do děje, pamatuju si,že mi stačili dva dny na přečtení.

KKK
17.01.2012

Jedna z nejsilnějřích knih.Každému ji půjčuji a každý ji vrací s různými pocity.

nelissy.descart
24.02.2011

Pro mě to byla kniha,která se mě vnitřně nejvíc dotkla..rychlý spád děje prakticky se od knihy ani nedá odtrhnout.Je popisem lidké (ne)morálky,lidské msty,zvrhlosti a necitelnosti.Autor si velmi rád podpovrchově pohrává se strachem a rozporuplným pocitem čtenáře..Celá kniha je dle mě postavena na tom co nejvíce šokovat,ale musím říct, že pro mě velmi čtivá a nezapomenutelná.Morell je dle mého názoru PAN spisovatel!

stm01
23.02.2011

Pro mě rozporuplný pocit.Nemám rád špatné konce a tento pro mě byl špatný-žádný humanismus ale oko za oko,hlavně potom všem co si hrdina prožil,ale nejen on ale i já.Když už jsem si myslel,že alespoň něco dopadne šťastně(dcera),tak autor pokračoval dál se smrtí a to mě osobně vzalo.Od dob co se mi narodila dcera jsem na takovéto věci kolem dětí dost háklivý a přiznám se ,že mi zvhly oči ale hlavně jsem autora proklínal.Kniha je to ovšem výborná a mohu jen doporučit

Senza Jenka

Asi nejsilnější příběh, který Morrell napsal. Spád děje má nejvyšší otáčky a důvody se vlastně dozvídáte až cestou.
On totiž boss těch fanatiků s rozhovorem souhlasil, ale pak se mu jaksi nelíbilo, co Bourne napsal. Hned na prvních stránkách přichází o dva členy rodiny a se zbytkem se dává na nervydrásající útěk, který končí uprostřed hor.
Konec je třešničkou na dortu a nutí k zamyšlení.