Vítek na výletě

Protože toho kloučka neznáte, musím vám o něm něco říct. Chodí do první třídy a jmenuje se Vít Kameník. Maminka mu někdy říká Vítečku, ale on není tak malý... Umí spočítat všechno: lidi, auta, housky, knoflíky, jablka, koruny, pomeranče a třeba i hvězdy, když jich není na nebi moc. Zvedne oči nahoru a hvězdy se na něho dívají. Co říkají? To je Vítek. Musíme víc svítit, protože nás právě počítá. Vítek si myslí, že bude hvězdářem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48952/vitek-na-vylete-2wR-48952.jpg 4.340

Vítek 3.

Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Vítek na výletě

SSTknihy
19.06.2018

Jedna z knih ze série o prvňákovi Vítkovi. V tomto příběhu se vydá sám na výlet za strejdou hajným, aby od něho dostal štěně pro svou pražskou tetu. Takové pohodové prázdninové čtení, kterému dominovaly obrázky Adolfa Borna.

topi80
23.02.2018

Jsou letní prázdniny a na vesnici vládne ranní ospalá pohoda. Tak začínalo letní ráno nejednoho z nás a tak začíná i to Vítkovo. A každý den začíná přemýšlením, co by se asi dalo podniknout. Co takhle vzít kolo (nebo dokonce koně) a někam vyrazit? Hezká kniha s banálním, ale pěkným příběhem. Tak, jak to mistr Říha vždycky uměl.

Tereza.K91
05.09.2017

Mám moc ráda knížky od pana Říhy a moc ráda je čtu synovi před spaním. Krásné mohu jen doporučit.

martas006
09.01.2017

Moc krásná knížka, rozhodně doporučuji

dalfy
28.03.2013

Moje první knížka,kterou jsem přečetla na tu nikdy nezapomenu

kika 13
25.01.2013

Četla jsem již dávno,ale nezapoměla jsem na Vítka.

Bohumil Říha
česká, 1907 - 1987

všech 54 knih autora

Kniha Vítek na výletě je v

dalších seznamech1x