daja51 daja51 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi poutavě napsaná kniha o tvrdém životě horníků a jejich rodin - moc pěkné čtení, vřele doporučuji.

24.05.2020 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Za mě velká spokojenost - úseky knihy, které jsou popisovány očima 11-ti letého chlapce mě bavily nejvíc - taky si dovedu představit event. zfilmování celého příběhu....... doporučuji všem, skvělé počteníčko.

13.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

No, jak jsem byla na knihu hodně zvědavá, tak jsem byla tak trochu zklamaná - místy sice četba nepostrádala napětí, ale ten konec ....za mě pouhé 3*

28.04.2020 3 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Přemýšlím co napsat po přečtení další z knih této autorky - všechny superlativy nalézám v recenzích níže uvedených čtenářů a plně se s nimi ztotožňuji - přečteno na dva zátahy - prostě Linda Castillo umí.

03.04.2020 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Docela příjemné a zajímavé čtení - srovnání dvou kultur očima Kóta a Veroniky .

24.03.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pro mě velké pohlazení na duši - návrat do dětských let , které jsem prožila na moravském slovácku - to nářečí je téměř identické s tím, co používá spisovatelka ve své knize. Všechny knihy, které jsem doposud od této spisovatelky přečetla, tak stály za to.

26.02.2020 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Celý příběh mě bavil od začátku až do jeho konce -velmi čtivá kniha, doporučuji všem milovníkům napětí a gradujících zápletek.

26.02.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Další "z best of J.N."- suprové počteníčko - gradující napětí až do konce - vřele doporučuji, budete se každým dnem tešit na další a další stránku.

07.01.2020 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Další kniha od této autorky a zase pecka - opravdu nesmírně čtivé a až do poslední stránky napínavé - všem milovníkům napětí vřele doporučuji.

19.12.2019 5 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Těch 600 stran stálo opravdu za to - geniálně napsaný, silně emotivní příběh ze života dvou bratrů.

07.12.2019 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Velmi čtivě napsáno, čtenář byl držen v neustálém napětí až do konce - místy sice překombinováno - ale i tak doporučuji všem kdo milují gradující napětí.

03.11.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak pro mě to bylo za 5* - moc fajn počteníčko, tešila jsem se na každou další stránku -prostě příběh psaný přímo životem.

02.11.2019 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Pro mě to byla první kniha od tohoto spisovatele a zatím velká spokojenost - určitě se pustím i do jeho dalších knih - vyhovoval mně jeho styl psaní, které nepostrádalo napětí a zvědavost mě posouvala číst dál a dál....

25.08.2019 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

S každou z níže uvedených recenzí se plně ztotožňuji - věta od Vasmicha "Před touto knížkou nejde nikam uniknout, je lepší ji buď nečíst vůbec, anebo ji číst i nohama" - ta mluví za vše. Jsem ročník 51, takže něco mám odžito a hodně si pamatuji - ale co vlastně byla Kulturní revoluce jsem plně pochopila až čtením této knihy - tato kniha by opravdu měla patřit do povinné četby - jen tak se dá pochopit i dnešní Čína.

29.07.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Krátce a stručně - tohle je můj šálek kávy.

19.06.2019 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Super počteníčko, kdo má rád dobře napsanou detektivku s gradujícím napětím, tak ať sáhne po knize od této autorky. Není třeba se rozepisovat, vše je obsaženo v níže uvedených recenzích. Kdyby se udělovalo víc jak 5*, ráda přidám.

25.05.2019 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Knihu vřele doporučuji - skvělé počteníčko od začátku až do samého konce. Závěr možná naznačuje, že může následovat její pokračování.

11.04.2019 5 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Opravdu skvělé počtení - silný příběh, který vás nutí číst dál a dál. Je zbytečné se rozepisovat - komentáře říkají vše - autorčina prvotina opravdu nasadila laťku hodně vysoko. Tak uvidíme zda se objeví další díly. Doporučuji, stálo to za to.

26.02.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Další z knih, které jsem "dala" za víkend. Je zbytečné se rozepisovat - vše je obsaženo v níže uvedených komentářích -opravdu moc čtivá knížka. vřele ji doporučuji.

10.02.2019 5 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Do čtení této knihy jsem se pustila na základě vysokého procenta hodnocení - bohužel, můj šálek kávy to není.- Styl knihy, připomínající "červenou knihovnu", mě moc nebere- ale proti gustu žádný dišputát. Shoduji se s názorem ječmínka - že Sidney Sheldon nebude autorem pro mě.

27.01.2019