daja51 daja51 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskavý a noblesní humor, který prostě patří k Marku Ebenovi - velká spokojenost, doporučuji.

16.06.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Snad všechny "Nesbovky" mám již přečteny, ale tahle kniha je TOP z jeho tvorby.
Pomalejší rozjezd, ale pak každou další stránkou a kapitolou začíná gradovat napětí, které udrží vaši pozornost až do samého konce. Odpočinková četba to teda opravdu nebyla - ještě teď to rozdýchávám. Suprové čtění, stálo to za to - doporučuji všem!

23.04.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Bohužel, tak jak mě nechytla předposlední kniha NOC, tak i tento příběh - pro mě moc zdlouhavé, místy až nevěrohodné - prostě mně kniha nesedla - byla jsem ráda když jsem ji dočetla.

26.02.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nádherná kniha, na kterou nezapomenete ještě dlouho po jejím přečtení . Je zbytečné se rozepisovat -moje pocity a dojmy jsou obsaženy v níže uvedených recenzích - lépe bych se nevyjádřila. Autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek - vřele doporučuji a už se těším na třetí díl.

11.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tak mám další "bryndzovku" za sebou - opět spokojenost, kniha má spád, nechybí napětí - doporučuji.

27.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

V pořadí již čtvrtá kniha od této autorky a opět skvělé počteníčko - dala bych i více jak 5*****
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout - chvílemi mně bylo emocionálně velmi těžko, chvílemi jsem doufala, že vše se změní k lepšímu - kniha byla napsaná skvělým způsobem - doporučuji zejména všem maminkám.

12.01.2021 5 z 5

To, že byl Ivan Jonák minimálně pěknej vykuk a kontroverzní postava, o tom žádná. Věkově jsme si byli blízko, tak můžu jen potvrdit pravdivost popisování doby za komunismu, kde platilo heslo "Kdo neokrádá stát, okrádá rodinu" a taky doby po sametové revoluci. Kniha je napsána velmi čtivým způsobem a taky místy humorně. Obrázek si musí každý čtenář udělat sám - vůbec nelitujii, že jsem si knihu přečetla - doporučuji.

01.01.2021 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Velká spokojenost - v napětí budete od samého začátku až po jeho konec - doporučuji, jděte do toho.

25.12.2020 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Velmi silný a smutný příběh ze života - bohužel mně však vadil styl psaní, který provázel celou knihu - plně se ztotožňuji s názorem navi11, kde přímo píše do komentáře
"Takových slovních klišé, která bijí do očí jsem dlouho v žádné knize neviděla. Ve stylu Saturninovského - vystrčila bojovně bradu vpřed :-) apod. V každé druhé větě nějaké přirovnání." - sorry, tohle mně opravdu při četbě vadilo.

13.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný příběh - každý den jsem se těšila, že si budu číst jen hoďinku nebo dvě - knihu jsem si záměrně "šetřila" - nechtěla jsem ji dát na dva zátahy - pěkně jsem si ji vychutnávala. Se všemi, kteří k této knize napsali nějaký komentář musím souhlasit - já se rozepisovat nebudu - jen ji doporučuji, sedněte si k ní a unášejte se příběhem.

21.11.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Další z příběhů, který budu ještě chvilku rozdýchávat - skvěle napsané, vřele dporučuji.

16.10.2020 5 z 5

Tak tomuhle CHLAPOVI věřím každé slovo z této knihy - a možná proto je teď kolem této knihy kapku živo - někoho takového bych si uměla představit na postu policejního prezidenta.

14.10.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvěle napsaný syrový a krutý příběh ml.židovky - za mě velká spokojenost, velmi čtivá kniha, na kterou hned tak nezapomenete- doporučuji.

02.10.2020 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Velká spokojenost - kniha tak čtivá, že jsem ji odložila až po přečtení - doporučuji, nezklame vás.

16.09.2020 5 z 5

Další "goffovka" za mnou - a opět super počteníčko, už teď sahám po navazujícím díle- za mě velká spokojenost.

15.09.2020 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Další kniha tohoto autora a opět velká spokojnost - moc dobře se to četlo, vyhovoval mně způsob humoru, který se prolínal celým příběhem - doporučuji.

21.08.2020 5 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Vždy jsem dávala pár humorných článků před spaním - moc vtipné a zábavné počteníčko - doporučuji

03.08.2020 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Tak tahle kniha mě dostala - dlouho ji budu mít v hlavě, přečetla jsem ji jedním dechem - občas i uronila slzu - doporučuji všem!

17.07.2020 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Jedním slovem - skvělé, perfektní.

14.06.2020 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Naprosto skvělá kniha - vyhovoval mně styl psaní vč. humoru, kterým byl místy prokládán, i když s mrazením v zádech - hluboce smekám před všemi, kteří se podílejí na MSF - kapitola o historii Konga byla rovněž vynikající - doporučuji všem, opravdu se vám kniha dostane pod kůži.

06.06.2020 5 z 5