daja51

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Snad všechny "Nesbovky" mám již přečteny, ale tahle kniha je TOP z jeho tvorby.
Pomalejší rozjezd, ale pak každou další stránkou a kapitolou začíná gradovat napětí, které udrží vaši pozornost až do samého konce. Odpočinková četba to teda opravdu nebyla - ještě teď to rozdýchávám. Suprové čtění, stálo to za to - doporučuji všem!

ÚdolíÚdolíBernard Minier

Bohužel, tak jak mě nechytla předposlední kniha NOC, tak i tento příběh - pro mě moc zdlouhavé, místy až nevěrohodné - prostě mně kniha nesedla - byla jsem ráda když jsem ji dočetla.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Nádherná kniha, na kterou nezapomenete ještě dlouho po jejím přečtení . Je zbytečné se rozepisovat -moje pocity a dojmy jsou obsaženy v níže uvedených recenzích - lépe bych se nevyjádřila. Autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek - vřele doporučuji a už se těším na třetí díl.

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Tak mám další "bryndzovku" za sebou - opět spokojenost, kniha má spád, nechybí napětí - doporučuji.

VrányVrányPetra Dvořáková

V pořadí již čtvrtá kniha od této autorky a opět skvělé počteníčko - dala bych i více jak 5*****
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout - chvílemi mně bylo emocionálně velmi těžko, chvílemi jsem doufala, že vše se změní k lepšímu - kniha byla napsaná skvělým způsobem - doporučuji zejména všem maminkám.

Sex, Disco, Revoluce! - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časySex, Disco, Revoluce! - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časyIvan Jonák

To, že byl Ivan Jonák minimálně pěknej vykuk a kontroverzní postava, o tom žádná.Věkově jsme si byli blízko, tak můžu jen potvrdit pravdivost popisování doby za komunismu, kde platilo heslo "Kdo neokrádá stát, okrádá rodinu" a taky doby po sametové revoluci. Kniha je napsána velmi čtivým způsobem a taky místy humorně. Obrázek si musí každý čtenář udělat sám - vůbec nelitujii, že jsem si knihu přečetla - doporučuji.

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Velká spokojenost - v napětí budete od samého začátku až po jeho konec - doporučuji, jděte do toho.

25.12.2020

Kolotoč strachuKolotoč strachuJan Vavřík

Velmi silný a smutný příběh ze života - bohužel mně však vadil styl psaní, který provázel celou knihu - plně se ztotožňuji s názorem navi11, kde přímo píše do komentáře
"Takových slovních klišé, která bijí do očí jsem dlouho v žádné knize neviděla. Ve stylu Saturninovského - vystrčila bojovně bradu vpřed :-) apod. V každé druhé větě nějaké přirovnání." - sorry, tohle mně opravdu při četbě vadilo.

13.12.2020

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Nádherný příběh - každý den jsem se těšila, že si budu číst jen hoďinku nebo dvě - knihu jsem si záměrně "šetřila" - nechtěla jsem ji dát na dva zátahy - pěkně jsem si ji vychutnávala. Se všemi, kteří k této knize napsali nějaký komentář musím souhlasit - já se rozepisovat nebudu - jen ji doporučuji, sedněte si k ní a unášejte se příběhem.

21.11.2020

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Další z příběhů, který budu ještě chvilku rozdýchávat - skvěle napsané, vřele dporučuji.

16.10.2020

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

Tak tomuhle CHLAPOVI věřím každé slovo z této knihy - a možná proto je teď kolem této knihy kapku živo - někoho takového bych si uměla představit na postu policejního prezidenta.

14.10.2020

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Skvěle napsaný syrový a krutý příběh ml.židovky - za mě velká spokojenost, velmi čtivá kniha, na kterou hned tak nezapomenete- doporučuji.

02.10.2020

Primární důvěra - úhel pohleduPrimární důvěra - úhel pohleduMartin Goffa

Velká spokojenost - kniha tak čtivá, že jsem ji odložila až po přečtení - doporučuji, nezklame vás.

16.09.2020

Primární důvěra - prst na spouštiPrimární důvěra - prst na spouštiMartin Goffa

Další "goffovka" za mnou - a opět super počteníčko, už teď sahám po navazujícím díle- za mě velká spokojenost.

15.09.2020

Bez tělaBez tělaMartin Goffa

Další kniha tohoto autora a opět velká spokojnost - moc dobře se to četlo, vyhovoval mně způsob humoru, který se prolínal celým příběhem - doporučuji.

21.08.2020

Enter, mami!Enter, mami!Martin Moravec

Vždy jsem dávala pár humorných článků před spaním - moc vtipné a zábavné počteníčko - doporučuji

03.08.2020

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Tak tahle kniha mě dostala - dlouho ji budu mít v hlavě, přečetla jsem ji jedním dechem - občas i uronila slzu - doporučuji všem!

17.07.2020

Muž z chatrčeMuž z chatrčeMartin Goffa

Jedním slovem - skvělé, perfektní.

14.06.2020

Tichý dechTichý dechJan Trachta

Naprosto skvělá kniha - vyhovoval mně styl psaní vč. humoru, kterým byl místy prokládán, i když s mrazením v zádech - hluboce smekám před všemi, kteří se podílejí na MSF - kapitola o historii Konga byla rovněž vynikající - doporučuji všem, opravdu se vám kniha dostane pod kůži.

06.06.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Velmi poutavě napsaná kniha o tvrdém životě horníků a jejich rodin - moc pěkné čtení, vřele doporučuji.

24.05.2020

Smrtící útesSmrtící útesGregg Dunnett

Za mě velká spokojenost - úseky knihy, které jsou popisovány očima 11-ti letého chlapce mě bavily nejvíc - taky si dovedu představit event. zfilmování celého příběhu....... doporučuji všem, skvělé počteníčko.

13.05.2020

Mlčící pacientkaMlčící pacientkaAlex Michaelides

No, jak jsem byla na knihu hodně zvědavá, tak jsem byla tak trochu zklamaná - místy sice četba nepostrádala napětí, ale ten konec ....za mě pouhé 3*

28.04.2020

V moci zlaV moci zlaLinda Castillo

Přemýšlím co napsat po přečtení další z knih této autorky - všechny superlativy nalézám v recenzích níže uvedených čtenářů a plně se s nimi ztotožňuji - přečteno na dva zátahy - prostě Linda Castillo umí.

03.04.2020

Deník japonské manželkyDeník japonské manželkyVeronika Ageiwa

Docela příjemné a zajímavé čtení - srovnání dvou kultur očima Kóta a Veroniky .

24.03.2020

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Pro mě velké pohlazení na duši - návrat do dětských let , které jsem prožila na moravském slovácku - to nářečí je téměř identické s tím, co používá spisovatelka ve své knize. Všechny knihy, které jsem doposud od této spisovatelky přečetla, tak stály za to.

26.02.2020

Na útěkuNa útěkuHarlan Coben

Celý příběh mě bavil od začátku až do jeho konce -velmi čtivá kniha, doporučuji všem milovníkům napětí a gradujících zápletek.

26.02.2020

NůžNůžJo Nesbø

Další "z best of J.N."- suprové počteníčko - gradující napětí až do konce - vřele doporučuji, budete se každým dnem tešit na další a další stránku.

07.01.2020

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Další kniha od této autorky a zase pecka - opravdu nesmírně čtivé a až do poslední stránky napínavé - všem milovníkům napětí vřele doporučuji.

19.12.2019

Bludné kruhyBludné kruhyWally Lamb

Těch 600 stran stálo opravdu za to - geniálně napsaný, silně emotivní příběh ze života dvou bratrů.

07.12.2019

Žena mého životaŽena mého životaTim Weaver

Velmi čtivě napsáno, čtenář byl držen v neustálém napětí až do konce - místy sice překombinováno - ale i tak doporučuji všem kdo milují gradující napětí.

03.11.2019