Plaváček

Plaváček https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294012/bmid_plavacek-ueL-294012.jpg 4 286 86

Detektiv Miko Syrový je požádán svou dávnou přítelkyní, zda by se nemohl pokusit najít jejího nezvěstného bratra. Už tak nelehký úkol se ještě víc zkomplikuje ve chvíli, kdy je za hranicemi Prahy řekou vyplaveno ubité tělo. Jde skutečně o muže, kterého Miko hledá? Kdo a proč mu přivodil tak krutou smrt? Stal se ne pohodlným svědkem, nebo byla jeho smrt pro zaičtější? Otázek, na které musí Miko se svým parťákem Tonym odpovědět, je i tentokrát víc než dost a ne všechny vedou ke správnému cíli...... celý text

Miláček484
Miláček484
24.02.2024 5 z 5

Goffu jsem si moc oblíbila, má velmi zajímavé náměty, děj je napínavý, prostě mě jeho knihy moc baví.

daja51
daja51
17.02.2024 5 z 5

Knihy od Martina Goffy nikdy nezklamou - super počteníčko. Kdo má rád jeho styl psaní, prolínaný jeho humornými hláškami, tak jděte do toho. Doporučuji a vrhám se na další "goffovku".

bcmike
bcmike
31.12.2023 5 z 5

Opět další velmi pěkně napsaná kniha. Zajímavý příběh, který vás vtáhne do děje a neustále čekáte, co se bude dít dál. Konec byl pro mě trochu šokující, ale dá se očekávat, že takto to dopadne v mnoha případech. Nebudu se raději o konci více rozepisovat, abych někomu nezkazil zážitek z knihy. Všem doporučuji.

petrpospa
petrpospa
26.12.2023 5 z 5

Další skvělá jednohubka, kdy 200 stran bylo velmi příjemným vyplněním upršené soboty. Jednoduchý děj, který smrdí realitou ze všech úhlů, směřuje k nezadržitelnému konci. Na to, že bude překvapivý, autor upozorňuje už dlouho před ním a to slovy klasika "Sovy nejsou tím, čím se zdají být"...

hnusák
hnusák
06.11.2023 5 z 5

Příjemné čtení, rychle to celé odsýpá, má to logiku, je vidět, že úřední šiml je uhnízděn naprosto všude a zbytečně všem bere energii, potažmo i radost z vykonávané práce. Uff. Jinak tento příběh mne fakticky dostal, to co se děje a nakonec co se stane...

VendulaB
VendulaB
06.11.2023 4 z 5

Nejde o žádný úžasný příběh, ani geniální vyšetřovatele, ale celý příběh působí neuvěřitelně přirozeně a reálně, což je tradiční předností knih Martina Goffy. Příjemná kniha.

hanzmb
hanzmb
28.02.2023 4 z 5

Takový podivný díl. Ne že by se to špatně četlo, stihl jsem to za den. Téma bylo zajímavé, i když Miko byl spíš mimo. To je to jeho umístění na majetkovém. O vraždy se jen otírá. Nějak to ale klouže po povrchu, nemůžu se s ním pořádně sžít. Připadá mi šedivý. A to by měl u mě jako vinař sbírat body -:). DD je opravdu minimálně o level výš. Navíc už 2.díl, kdy mám pocit, že naváže ještě pokračování.

VerczaV
VerczaV
27.02.2023 5 z 5

Drsný díl s překvapivým koncem.

Disease
Disease
20.02.2023 3 z 5

Slabší kousek, zejména pro určitou popisnost policejní akce. Finále ovšem překvapivé.

4xbabča
4xbabča
06.02.2023 5 z 5

Od autora Martina Goffa je to již pátá kniha a opět výborné čtení. Detektiv Miko Syrový má těžký úkol najít nezvěstného muže, kterého zná už od svého dětství, a o to je to těžší, ale napínavé od počátku až do samého závěru knihy.

Swissman
Swissman
10.12.2022 5 z 5

Pátá kniha v řadě se stejným hrdinou. A opět výborná. To už nedokáže každý.

marekB78
marekB78
21.07.2022 4 z 5

Kniha, která rozhodně neublíží. Je to hodně z pohledu práce policistů. A ten konec mě celkem zklamal, proto "jen" 4 hvězdy :)

Johny_H.
Johny_H.
26.06.2022 5 z 5

Napínavé od první stránky, až do konce. Další moc povedený díl. Těším se na další.

evelýny
evelýny
22.03.2022 4 z 5

,,...některé věci se zkrátka nemohou nepřihodit."

Stará láska nerezaví a vzpomínky bolí
Kamaráda z dětství zmlátil kdosi holí
A policie stále pomáhá a chrání.
Jenže... Komu čemu a koho co?
Policejní čuch napoví, zkušenost radí, šestý smysl varuje.

Martin Goffa opět nám čtenářům naservíroval precizní, někdy až mravenčí práci policistů, nechal nás nahlédnout do jejich mnohdy křehkých duší. Poukázal na důležitost postřehu, komunikace, spolupráce, spočívající především v provázanosti všech policejních složek.
Nostalgické, ironické, patetické, vtipnost občas nad rámec.Místy drsné, bez servítkû, v hlavní roli náhoda?
Konec pro mě nečekaný, realita nebo fikce?

Audiokniha: ustáleně, poutavě čtou Libor Hruška, Martin Preiss

Nuttelka
Nuttelka
17.02.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Hned jak vyšla audioverze musela jsem začít poslouchat, Miko je prostě můj oblíbenec a tento díl se mi opět opravdu moc líbil. Až teda ten závěr, jak já nesnáším nespravedlnost, tak budu doufat, že třeba v dalších dílech budě k tomuto případu nějaká další zmínka? Nebo je to jen mé zbožné přání :-) A pořád Tereze nemůžu přijít na chuť :-)))
Martin Preiss a Libor Hruška mě opět přikovali k poslechu a moc povedené, tato dvojka je skvělá!
A moc se mi líbí doprovodná hudba k této sérii, prostě maximální spokojenost se vším :-)

jaroiva
jaroiva
15.02.2022 3 z 5

Tentokrát mě značka Goffa zklamala. A to jsem měla Mika raději než Marka Vráze.
Za mě zatím nejhorší kniha od MG.
Zezačátku mě to nebavilo, pak se to trochu rozjelo a konec byl odfláknutý.... Asi že se blížil termín odevzdání "rukopisu"?
(audio - tradičně skvěle načtené, ale nepomohlo)

Makůvka
Makůvka
08.02.2022 5 z 5

Moc pěkná, čtivá detektivka, plná napětí a humoru. Martin Goffa opět předvedl skvělou znalost policejní práce a výbornou orientaci v hlavním městě. Oba případy, které se v knize vyšetřovaly byly poutavé a uvěřitelné. A ten konec? Asi nepřekvapí, v dnešní době je vše možné

Česneksmedem
Česneksmedem
29.01.2022 4 z 5

Docela dobrý, poklidný, ale ten závěr se opravdu, ale opravdu nepodařil.
Musí to být neuvěřitelně náročný žít na ulici.

jan37
jan37
31.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Jako dobrý ale sakra co (opět) ten rychlý konec? Kde je napr. vysvětleno jaký byl vztah mezi “klukama co obchodovali s videama” a policisty? Opět zbytečně rychlý konec na 4 stránkách :(

Wabinka
Wabinka
24.06.2021 5 z 5

Budu se opakovat,ale prostě zase výborné čtení. Jsem moc ráda, že MG dal přednost psaní skvělých knih před policejní kariérou. Konec na první pohled možná překvapivý, ale svi.ě se najdou všude a tak to někdy v životě je. A nevěřím, že se na ně vaří voda, jak se říká. Holt někomu projde takřka vše.