Ctenar1202 Ctenar1202 komentáře u knih

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Dočetla jsem tuto knihu, která je označovaná jako thriller. No nevím. Byla napínavá, četla se hezky, ale za thriller bych ji neoznačila. Od půlky, možná ještě dřív, jsem věděla, kdo za vše může.

Trochu mi vadilo, že autorka v těch napínavých chvílích odbíhala od tématu. Jednotlivé kapitoly byly psány z pohledu několika lidí a to mi nevadilo. Ve výsledku do sebe vše krásně zapadlo.

04.09.2020 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

V pekle plynových komor. Svědectví Shloma Venezii, přeživšího člena osvetimaského sonderkommanda....

Četla jsem několik knih s tematikou 2. světové války. Tato však byla jiná. Shlomova práce spočívala v pomáhání při svlékání a vstupu do plynové komory deportovaným lidem a následně jejich mrtvoly dopravovat ke spalovacím pecím....

Víc asi netřeba komentovat. Bylo to hodně náročné čtení. Shlomo opravdu zachází do detailů. Člověk si při čtení říká "Jak jen mohl...."

Knihu by si měli opravdu přečíst všichni, aby se nikdy nezapomnělo na to, jakých zvěrstev byli lidé v minulosti schopni....

V knize jsou fotky, ilustrace a několik obrazů fancouzského malíře polského původu Davida Olèra, který namaloval peklo plynových komor....

29.08.2020 5 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

ruhý díl historické ságy odehrávající se na pozadí husitských válek.

Marii, která již deset let žije spokojeně s Michelem Adlerem se během okamžiku zhroutí svět a ona musí opustit hrad a bojovat o svoji čest a život.

Druhý díl mě bavil stejně moc jako první. Prostě středověk. Války, násilí, obrovské sociální rozdíly a tvrdý život.

23.08.2020 5 z 5

Ukradené dítě Ukradené dítě Keith Donohue

Tuhle knihu mám doma několik let. Místní knihovna ji vyřadila a tak Kniha byla úžasná!! Takové krásné, jemné fantasy.
V knize se prolínají dva příběhy. Sedmiletý Henry je unesen lesními skřítky-šotky. Vzhled šotků nepodléhá věku, takže stále vypadají jako děti, přesto vnitřně stárnou. Šotci dají Henrymu nové jméno Aniday a Henryho ve skutečném životě nahradí vůdce skupiny, který na sebe vezme podobu Henryho. Podstrčený Henry žije v nové rodině a projeví se u něj obrovský talent k hudbě. A jelikož jak roste, ve vzpomínkách se mu vrací útržky jeho předchozího pozemského života před mnoha a mnoha lety. Jak Henry, tak Aniday pátrají po tom, kým byli v minulých životech...

Příběh se mi opravdu moc líbil. A určitě doporučuji přečíst všem nadšeným začínajícím čtenářům fantasy.

16.08.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Anna, Alžběta, Anežka. Tři generace, tři osudy. Knihou provází vypravěčka Anežka, třetí žena v příběhu. Alena Mornštajnová díky třem ženám shrnula dramatické události 20. století a vykresila jaký život byl. Kniha se mi četla hezky, ale pořád jsem čekala na nějaký ten aaaaach efekt. Konec mi teda vadil a to hodně. Není to vyloženě zklamání, to ne, ale dorazil to konec a tím myslím poslední dvě strany. To kdyby v knize nebylo, byla bych spokojenější.

12.08.2020 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Má třetí kniha od Markéty Lukáškové a opět skvělý čtenářský zážitek.

Tereza, hlavní postava, mi okamžitě přirostla k srdci a v určitých situacích jsem viděla sama sebe. Hlášky, které byly v knize napsány mě několikrát hlasitě rozesmály.

Tentokrát jsem určité situace v knize předvídala a v jednom případě jsem si řekla tak to ne, to autorka úplně zabila...ale ono to ve výsledku vlastně tak vygradovalo, že jsem si řekla, ale jo, ono je to vlastně skvělé a do knihy taková zápletka patří.

Co mě úplně dorazilo, byl samotný konec. Ja totiž posledních asi 15 stran dočítala s pocitem, že ok, skvělá kniha, rozuzlení jsem tušila a vše je takové přesně jak jsem předvídala. No a to by nebyla autorka , aby si neřekla faaaaajn, tak já ti s příběhem, milý čtenáři, pořádně zamíchám. A já koukala jak puk ????????????

Shrnu to. Chcete se zasmát? Chcete mít slzy v očích? Chcete cítit strach? Napětí? Přečtěte si Pandu v nesnázích. Je skvělá!

01.08.2020 5 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Dvě psychologické prózy. V první je hlavní hrdinka Rosemary, která s manželem koupí nádherný byt, jsou zamilovaní a šťastní a moc si přejí miminko. Jenže těhotenství je komplikované a Rosemary se vůbec nelíbí věci, které se odehrávají kolem ní. Nešťastné události, podivné chování sousedů. Až jednoho dne.....konec byl pro mě šokem.

Druhá próza se odehrává ve Stepferdu. Lukrativním místě k bydlení, kam se přistěhuje mladá rodina. Ona je fotografka a svoji zálibu má velice ráda. Po čase si všimne, že jiné ženy ve Stepferdu se najednou změnily, že již nemají svoje koníčky, že celý svůj čas věnují jen a pouze rodině a uklízení....a chce tomu přijít na kloub...jestli přijde nebo ne, neprozradím. Ale konec jsem maličko čekala, takže jsem v šoku jako u Rosemary nebyla.

Kniha je skvělá. Stará, ale stále dokáže člověka vtáhnout okamžitě do děje. A rozhodně si ji přečtu znova.

27.07.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Chcete se smát? Chcete mít slzu v oku? Chcete se fantasticky pobavit? Tak doporučuji přečíst tuto skvělou knihu.

Bára je cynik každou buňkou těla. Je svá. Je sarkastická, je skvělá!

Báře zemře babička a ona se s nastalou situací snaží vypořádat a do toho řeší vztahové problémy. A ani neví, že její milovaná babička jí z nebe radí....

Já si knihu maximálně užila a přečetla ji za den. Nešlo přestat číst. U několika pasáží jsem se i nahlas smála. Kniha je svižná, čtivá a zalitujete, když ji dočtete.

22.07.2020 5 z 5

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Theodora Stonewall

Opravdu je tahle knížka, která mě dokázala vtáhnout do děje, prvotina? Tak to klobouk dolů!!

Tři bytosti putující Danrijským královstvím. Pipin-elfí trpaslík dychtící po bohatství. Jde si tvrdě za tím, aby získal třpytivé zlaťáky. Avšak jeho počínání bývají i velice humorná. Člověk Pipina od začátku zbožňuje a fandí mu, na konci příběhu z něj má však respekt a říká si, sakra, malej ale nebezpečnej.....přesto prostě skvělý trpaslík Pipin. Mimochodem název vesnice odkud pochází mě pobavil.

Dále je v příběhu Eiri. Zlodějka, která chce mermomocí zažít dobrodružství a zažije ho opravdu hodně.

Třetí postavou je Sebas. Hraničář, který jde přes mrtvoly po penězích a nedívá se nalevo napravo.

Trojice se vydává zachránit dceru purkrabího, Alexandru. Je vypsána vysoká odměna po které každý prahne...Lapkové, bratři Malletovi, kteří drancují domy a napadají pocestné slečnu Alexandru unesli a trpaslík, zlodějka a hraničář jdou v jejich stopách...

Kniha mě nadchla. Při čtení se cítíte díky bravurnímu líčení prostředí, jako kdybyste byli přímo v dění. Souboje, kouzla, ale i detailní líčení povah a vlastností jednotlivých postav. Jejich strachy, nekalé myšlenky a i vznikající přátelství či nepřátelství...Poslední třetina knihy nabrala obrovské tempo a spád a musela jsem se několikrát vrátit pár stran zpátky, abych zcela pochopila sled událostí. Přesto mi to vůbec nevadilo. V knize je opět skvělá čeština. Člověk se u čtení i zasměje. Například představa vztekajícího se Pipina mě opravdu pobavila. Ono už jen to jméno Pipin.

Pochopila jsem, že kniha bude mít pokračování a já se na něj nesmírně těším.

18.07.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Příběh mě chytil od samého začátku. Líčení života na jedné vesnici. Generační rozdíly, závist, pomluvy, ale i humor. Nejvíc mě bavila ta zvláštní, nespisovná čeština. ????????

Kniha mi zpočátku vyloudila úsměv na tváři. Líčení starostí lidí na vesnici bylo vykresleno úplně živě. Stejně jako poslední třetina knihy, kde mi bylo úzko a smutno.

06.07.2020 5 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Zvládla jsem přečíst třetinu, ale se sebezapřením. V knize se pořád někam stěhovalo, chodilo, objevovaly se postavy, ale děj pořádný žádný. Nuda....

30.06.2020 1 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Tuhle knihu jsem vzdala. Dialogy hrozný, postavy divný....nuda, nuda, nuda

30.06.2020 odpad!

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Skvělý fantasy thriller, který určitě doporučuji přečíst!

28.06.2020 5 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Příjemný román o zmrzlinové královně. Jak už název napovídá, hlavní postavou byla žena, která dokázala i přes nepřízeň osudu vybudovat zmrzlinářské impérium.
Kniha líčí celý její život. Od těžkého dětství plné chudoby, přes šťastné roky manželství a společného podnikání s manželem... Lilian však není sympatická, vlídná a laskavá žena. Je to dravec, cynik a jde si tvrdě za svým. Tak tvrdě a chamtivě až ji to dožene.

Kniha má svižný děj a četla se moc hezky. I přes tvrdou povahu mi Lilian sedla a klidně bych o jejím životě četla dál a dál

23.06.2020 5 z 5

Bára Bára Josef Strauss

Kniha o šikaně malé Báry, která se táhne celou její školní docházkou. Běsnila jsem, že měla tak laxní rodiče!! Holka chodila domů pomlácená, ale oni jí baštili výmluvy. Celých šílených 9 let....

V knize se do křížku s hlavním aktérem šikany dostane i učitelka....no to bylo taky příšerný čtení....

Děj se odehrává v devadesátých letech a základka, kam Bára chodí prostě nemůže být normální ZŠ. Vařila se ve mě krev, jak jeden totálně vypatlanej a primitivní kluk dokáže dělat to, co dělá. Chápu, že v těchto letech učitelé před problémy zavíraly oči, ale ředitel mi pil krev....

Tuhle knihu rozhodně doporučuju přečíst. A úplně poslední dvě strany knihy mě rozsekaly nejvíc. Ale víc neprozradím.

21.06.2020 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Má první kniha od této autorky a jsem nadšená! Autorka dokázala velice poutavě vylíčit život Barbory. Ta leží v nemocnici s diagnózou, která způsobuje ztrátu paměti....současně se odehrává v knize příběh její dcery Magdy a syna Michala.
A přestože se skáče v knize z přítomnosti do minulosti a mezi tři lidi, čtenář se neztrácí a příběhy se perfektně prolínají, vysvětlují.

Kniha se mi moc líbila. I popis života v roce 2045. Vyspělost techniky a zánik toho na co jsme teď zvyklí.

Perfektní kniha. A určitě doporučuji přečíst.

Jo a moc mě baví zpracování obálky a formát. Krásně padne do ruky.

15.06.2020 5 z 5

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

(SPOILER) Jakou napsat recenzi na knihu, která byla tak....tak brutální, zvrácená, tak...no já snad ani nemůžu popsat co jsem četla a jak moc to se mnou zamávalo.
Je možný, aby se v Česku odehrávalo něco tak obludně hnusnýho? Takové brutálnosti na dívkách?

Nemohu uvěřit, že je to podle skutečnosti. Vždyť takové nelidské zacházení, týrání, znásilňování v našich končinách?
Tahle kniha je jen pro hodně, hodně silné žaludky a povahy. Na tohle čtení nikdy nezapomenu....

10.06.2020 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Malá roztomilá holčička....na první pohled....ale na ten druhý, je to prohnaná, ohavná, brutální a nebezpečná dcera a vám při čtení bude naskakovat husí kůže.

Byla to skvělá kniha, kterou jsem přečetla vpodstatě za jeden den. A fakt jsem se bála a vůbec neměla dobrý pocit ????

Autorka dokázala až do naprostého posledního písmenka držet čtenáře v napětí.

07.06.2020 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Jeden krásný den. Jeden hrůzostrašný zločin.....jo tak tohle byla paráda. Kniha začala tragédií, kterou pak policie řešila a člověk si chvíli říkal jasně, už vím kdo to byl!! A ono ne....???????????? Skvělý byl pohled matky a dcery, které....ne, nebudu prozrazovat. To by byla škoda.

06.06.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Betty MacDonaldová napsala knihu o životě na farmě. Bylo to oddychové čtení. Nic náročnýho, nic ve mně kniha nezanechala, za rok, dva nebudu vědět o čem je....v anotaci je napsáno humorná kniha...no nevím, nezasmála jsem se ani jednou... ale špatné čtení to nebylo, to ne.

Každopádně další knihy od této autorky nejspíš číst nebudu.

31.05.2020 2 z 5