Criosphinxx Criosphinxx komentáře u knih

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Zajímavá kniha. Ačkoliv má přes 500 stran, nelekněte se toho! Většinu knihy tvoří ilustrace a to té knize dodává atmosféru a určitou originalitu. (Jsou součástí vypravování)

Kniha je sice určená pro děti a mládež, ale myslim, že to spíše po té lince dobrodružné. Když si to tak vezmu, tak místy je dost smutná, ale zároveň má v sobě poselství, které ocení právě člověk dospělý. A i informace v ní jsou pro mne nové - doporučuji všem milovníkům kinematografie.

Film jsem ještě neviděl, ale vrhnu se na něj, rozhodně mě to zajímá.

Pokud chcete něco rychlého, milého, dobrodružného a s originální zápletkou, tak honem do toho!

05.09.2022 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Čapek byl revolučním spisovatelem. Toto dílo se trefuje do tolika věcí, které pro nás stále platí, že z toho až mrazí. Způsob jakým je to psáno a jakou formou je to pojato, nelze nazvat jinak, než originální a nadčasové. Při čtení a i po dočtení se ve mne stále mísí pocity.

“Rozhodně nemají duši. V tom se shodují s člověkem”

04.09.2022 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

V době vydání Spellsword Ságy o tom mluvil snad každý nerdí YouTube kanál, tak jsem samozřejmě byl zvědavý, jeslli je to vážně tak vtipné, dobrodružné, plné narážek na popkulturu, roztomile a barevně nakreslené a ano, opravdu je tomu tak.

Doporučuji v momentech, kdy je tam dán název písničky, si ji opravdu pustit, je to takovým doplňujícím detailem dokreslující atmosféru situace.

Klerenc je vůl a doufám, že v dalších dílech (pokud někdy budou) bude furt stejným volem:D

01.09.2022 4 z 5

Svědek obžaloby / Witness for the Prosecution (dvojjazyčná kniha) Svědek obžaloby / Witness for the Prosecution (dvojjazyčná kniha) Agatha Christie

Tyto povídkové knihy se mi líbí. Čte se to svižně a jsou tam zajímavé případy. Ačkoliv čtení na hodinu - stojí to za to!

Bonboniéra - 5*
Svědkyně obžaloby - 4*
Rádio - 3*
Cena perly - 2*

01.09.2022 4 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Černodana sleduju na YouTube a vím, že je velice talentovanej kreslíř komiksů a proto, když jsem někde tehdá viděl “Kejdu” tak ihned byla v košíku…jaké bylo překvapení, že se nejedná o komiks:D! Ačkoliv i zde jsou obrázky malované samotným autorem, což potěšilo:)

No… Dnes jsem začal číst a je večer a já už mám dočteno. Kniha má spád, s ničím se nesere a já se musel kolikrát smát nahlas, jak moc si to dělá srandu ze všeho okolo, ale i samo ze sebe.

Najdete zde zombíky, ufouny a taky nějakou tu erotiku a taky hodně odkazů na různé filmy.

První část kniha mi přišla jak sledování sprosté Futuramy, nebo nějakého podobného seriálu. Druhá už byla temnější, to už bylo více post-apo, ale i tak furt zábavné.

Prostě nečekejte nic hlubokomyslného, čekejte spíše pořádnou várku absurdit, akce a hlavně humoru.

30.08.2022 5 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Jak už jsem psal u prvního dílu…nesmí se to srovnávat se seriálem. Když to uděláte, tak si to tak neužijete, věřte mi! A byla by to škoda, pač se jedná o skvělou krimi záležitost.

Rozhodně lepší, než první díl. Bylo to napínavé, nápadité a opět plné černého humoru a sarkazmu. Hlavní postavy byly taky super.

Dexter zde řeší hodně problémů. V životě osobním, kariérním a ve své oblíbené zálibě, takže se nudit nebudete, ačkoliv je zde “Dextrem dojemným.”

Mám chuť si zahrát šibenici.:)

29.08.2022 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Taková lehká oddychová detektivka z českého prostředí. Mělo to úsměvné momenty a i zápletka byla překvapující. Kresba se mi líbila a jde vidět, že paní Lomová už má něco málo namalováno.

Klidně bych ocenil další příběhy s Oulibskými.:)

23.08.2022 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Dexter je můj nejoblíbenější seriál a knihy beru jako mou povinnost si přečíst. A konečně došlo na první díl!

Ačkoliv bylo seriálové ztvárnění první řady mnohem logičtější a celkově prostě lépe promyšlené…zklamaný nejsem!

Celou dobu jsem si říkal, že tam chybí tohle, že tam není tamto, ale pochopil jsem, že knihu už porovnávat se seriálem raději nebudu, protože se každé médium vydalo svou vlastní cestou a to je vlastně dobře. Víc obsahu pro mě, víc Dextera pro mě:D!!!

Celkově si myslim, že i kdybych do toho šel s nevědomostí, tak si to užiju stejně. Napínavé to bylo. Čtivé taky a nechyběl ani černý humor.

Vážit bychom si toho měli už jen z důvodu, že bylo dost revoluční napsat děj se sériovým vrahem, který je hlavní postavou.

21.08.2022 4 z 5

Tichošlap - Komiks Tichošlap - Komiks Sylva Lauerová

Kdyby to nebyl komiks, tak to asi hned vzdám…
Netušim, jestli je na tom kniha lépe, ale asi nemám potřebu to zjišťovat.

Tohle mě neoslovilo. Přišlo mi to celé nedotažené a nejspíše jsem nepochopil co tim bylo zamýšleno.

Kresba mi přišla divná. Postavy byly jak z vosku. Chápu, že schválně, ale kolikrát ani nešlo poznat o jakou postavu se jedná. Bubliny se taky četly dost na prd. Vykreslení Prahy se mi ovšem líbilo.

17.08.2022 1 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Ačkoliv je to za mě prozatím nejslabší díl, stále nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd.

Tento příběh je ze všech nejvíc detektivním.
Nebylo tu zde moc akčních scén, ale i tak Vás to nutí otáčet stránku za stránkou.

Nebojím se tvrdit, že je Craven jeden z nejlepších autorů detektivních thrillerů současnosti. Jeho příběhy jsou prostě originální a mají i vždy nějakou informační hodnotu.

Doporučuji přečíst i poděkování, protože je to vážně vtipně napsaný. Kdyby autor napsal nějakou humoristickou knihu, myslim, že by se též chytla.:D

#BSC6

16.08.2022 5 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Nahlédnutí do mysli Lexe Luthora a pochopení toho proč Supermana nenávidí.

Konec byl sice takový, že jsem očekával víc, ale musím říct, že myšlenku to má a ta ponurá kresba se k tomu prostě hodí. Mohlo by to být delší, nezlobil bych se.

14.08.2022 4 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Myslel jsem si, že to je komiksová předloha k filmu “Logan: Wolverine”, ale ne… je to zcela něco jiného! Jediným stejným prvkem je atmosféra postapo světa, která vypadá jak vystřižená z Šílenýho Maxe.

Kresba je surová - hodně krve, kostí, usekaných rukou a létajících hlav. Avšak navzdory těmto prvkům jsou tam i západy slunce a plno krásných obrázků. Dokonce i dinosauři tam jsou!!!:D

Wolverine je prostě jedna z nejlepších postav Marvelu (Né-li nejlepší!) a tahle melancholie se k němu prostě hodí.

Nezlobil bych se, kdyby to bylo delší, ale i za těch 220 stran se člověk dočká scén, ze kterých mrazí. Odkazy na jiné superhrdiny a padouchy byly úžasné.

12.08.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Krucifix!!!
Začíná to jako scéna z filmu “SAW” a to je rozhodně dobrým začátkem pro detektivní příběh.

Děje se tam toho opravdu hodně a autor umí vyvolat ve čtenáři napětí, strach a i nechuť. Měl to i celkem dost chytře promyšlené a věděl jak to chce celé odvyprávět.

Hunter a Garcia mají mezi sebou vtipné slovní přestřelky a je to skvělá dvojka detektivů.

Jsem svým způsobem rád, že jsem měl teorie o vrahovi a jeho motivaci a měl jsem je správné, ale příště doufám, že na to už v mém zájmu nepřijdu:D

12.08.2022 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Historický román s prvky nadpřirozena, který v sobě nese poselství a odráží realitu společnosti dané doby.

Příběh je velice silný a u některých scén mi bylo až zle z jednání určitých osob. Jako muži je mi stydno, když vím, že někteří z nás měli nad ženami takovou moc.

Kniha je útlá, dobře se čte a autorka hezky vykresluje období 19. století.

09.08.2022 5 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Mé první setkání s Rollinsem a rozhodně né poslední!
Jestli tohle byla první kniha, kterou napsal, tak jsem zvědavý na ty další.

Příběh nabušen akcí, napětím, láskou, skvělými postavy a nápady na různé přírodní anomálie.

Kdybych to měl shrnout jednoduše…
…Lara Croft smíchaná se Ztraceným světem!

Upozornění! Pokud trpíte klaustrofobií, tak se tomuhle radši vyhněte:D

06.08.2022 5 z 5

Podruhé na tomto světě Podruhé na tomto světě Peter Harrison

Na začátku tam byly zajímavé příběhy a i s důkazy. Později to už nebylo takové a bylo to jen o tom, že dítěti bylo 2 roky a říkalo to a to.

Na konci to na mě začalo působit jako prosazování názoru, že je potrat špatný a je to hřích.

Zajímalo by mě, zdali je nějaký takový případ i u nás, protože v Anglii je to asi zcela běžné.

29.07.2022 2 z 5

Jed Jed Ed McBain

První setkání s 87. revírem a jako jo, celkem zajímavá detektivka, která si napětí nese až do posledních stran. (A otázky i mimo stránky knihy.)

Jde znát, že autor už pár knih napsal. Psát umí a čte se to dobře. Bylo fajn i sem tam narazit na nějaký ten doplněk v podobě obrázku.

Konverzace mi občas přišly moc “prkenné” ale nic co by mi vadilo. Děj je hodně zamotaný a vážně jsem netušil, kam to celé spěje. I když jsem měl teorie, tak to skončilo zcela jinak. Z konce jsem nebyl sice odvařen, ale spokojen jsem asi i byl.

Celkově fajn průměr. Způsob vyšetřování bylo realistické. Postava Carelly mi sedla a Marilyn byla zajímavá.

Nebavila mě část z Mexika.

27.07.2022 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Provedení této knihy je naprosto boží! Ať už se jedná o ilustrace lodí, forma dokumentů, či samotná obálka, je to něco neobvyklého a originálního. Kniha vás nutí nejenom číst, ale kolikrát i knížku obracet, přimhouřit oči a podobně.

Co se týče děje…myslím, že už pár “scifáren” tomuto dost podobným vzniklo, ale i tak to mělo momenty překvapení a udržovalo si to napětí až do posledních stran.

Konverzace mezi postavy byly vtipné, ale autorova snaha o slang mladistvých byla kolikrát spíše dost trapná. (Jaxi myslim njěco takového)

Prvních necelých 200 stran jsem si zvykal na styl, jakým je to psáno a některé výrazy jsem nechápal, ale jakmile jsem přešel tyto “problémy” tak jsem si knihu začal užívat.

Ocenil jsem přeškrtané vulgarismy, pač si tam člověk muže doplnit svá oblíbená sprostá slova:D

17.07.2022 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Knihu jsem přečetl asi za dva dny a někdy si dám stopro repete, pač to bylo skvělé!

Je to psáno formou rozhovorů a měl jsem pocit, jako kdybych koukal na dokument. Chvílemi i jak kdybych koukal na film Bohemian Rhapsody.

(V audio verzi by tato kniha bylo naprosto bezkonkurenční!)

Kdybych nevěděl, že se jedná o fiktivní kapelu, věřil bych, že je to reálná biografie.

Postavy jsou zajímavé a mají charakter. Občas byla sranda sledovat, jak jednu a tu samou situaci, každý viděl zcela jinak.

Ačkoliv jsem v té době nežil, tak si myslím, že atmosféra byla vykreslená realisticky…prostě #sexdrógyrokenról!

Na konci jsem ocenil i ty texty těch daných songů. To byl příjemný bonus:)

06.07.2022 5 z 5

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Jako přečtený to má člověk raz dva, pač jsou tam krátké texty a i obrázky nejsou nikterak plné detailů (pominu-li hromadu vibrátorů:D) ale jelikož jsem nikdy nečetl nic od Lovecrafta, tak to pro mne nebylo asi tak skvělé, jako pro jeho fanoušky. Mrzí mě to, ale zas o důvod víc to napravit a potom… potom si to přečtu ještě jednou a v plné parádě! Zatím tomu dám 3 hvězdy, ale časem uvidíme.

04.07.2022 3 z 5