Wolverine: Starej dobrej Logan

Budoucnost po padesáti letech: Zpustlou zemi, která bývala Spojenými státy americkými, si mezi sebe rozdělili tyranští superpadouchové vládnoucí svým poddaným z pozice diktátorů. Hrdinové padli a nikdo netuší, co se tehdy stalo Wolverinovi - jeho místo zaujal jen mlčenlivý, stárnoucí muž jménem Logan. Nejde mu už o nic jiného než o rodinu... a ta je nyní ohrožena. Logan má jedinou šanci - musí se vydat napříč celou Amerikou za posláním, jimž si zajistí budoucnost a smíří se s minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265569/big_wolverine-starej-dobrej-logan-AEF-265569.jpg 4.8181

Ultimátní komiksový komplet 56.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Hachette

Wolverine: Old Man Logan, 2010

Kniha Wolverine: Starej dobrej Logan

RaptoR

Že to bude dobrý? To jsem čekal. Že to bude taková pecka? To už ne! Parádní jízda mrazivou dystopickou Amerikou se slepým Hawkeyem a mírumilovným Wolverinem. Pardon, Loganem. Doporučuji všem! :)

Tomsimas
18.12.2020

Postapokaliptický svět který autoři vytvořili je naprosto geniální. Příběh kombinuje prvky z filmů o Šíleném Maxovi a velkou inspirací určitě byl western Nesmiřitelní. Wolverine si dokonce v závěru místo svý klasický kombinézy obleče podobné věci jako Clint Eastwood. Logan zestárnul, je to pacifista a rodiny tip. Z outsidera Hawkeye se stal drsňák, co ma dítě se Spidermanovo dcerou. Z Hulka se stal zvrhlí vládce po vzoru římských císařů. Zbytek Avengers je mrtvích. Pád superhrdinů je jen lehce naznačen, zbytek si musí čtenář domyslet sám. Názorný příklad je pohled na Thórovo kladivo nebo na mrtvé tělo Ant- mana. Jedinou slabinou je délka, je to moc krátký, některé části se stanou moc rychle. Námět to má na několik dílů tak snad se jich dočkáme, byla by velká škoda kdyby ne.

Atlantis
01.12.2020

Znovu si po letech procházím první šedesátku UKK a tenhle díl je prostě top první série. Parádní svižný děj, žádné plácání kolem. Jedním z největších taháků je sledovat, co se událo jednotlivým postavám, takže prostě chcete jít s Hawkeyem a Loganem dál a odhalovat další tajemství. Pár věcí mi nesedlo, logicky nedávaly moc smysl (Wolverinovi vyprchává healing faktor?), ale i tak jsem se bavil.

klempy2
19.11.2020

4.5/5 - Starej Logan, kterej už 50 let nevytáhl drápy v postapo světě, alá mad max kterej si superpadouši rozdělili mezi sebou jako koláč. Logan si žije poklidně s rodinou jako farmář v hnusné postapo kalifornii ovládané Hulk gangem. Bohužel ale nemá na nájemné tak vezme kšeft a s společně s Hawkeyem se vydává na cestu přes celou zemi aby doručil balíček.... a tady se nám tento příběh rozjíždí. Nebudu spoilovat, ale je to nářez! Není ale jen rubačka ale naopak, je to spíš taková Loganova cesta za sebe odpuštěním a o tom jak v sobě zase najde wolverina, kterého v sobě dávno pohřbil. Závěr je taky pecka. Fakt hodně dobře odvyprávěný přběh, který má více vrstev než se na první pohled může zdát. Proč teda nadám za plný počet? Pár věcí mi na tom vadilo. Logan pořád každýho oslovuje slovem "brácho".....Nazdar brácho, nech to být brácho, díky brácho, co tam máš brácho....brácho, brácho, brácho. Později už mi to lezlo trochu na nervy a druhá věc je kresba, která je sice kvalitní, jenom Logan na stránce x vypadá úplně jinak než Logan na stránce y....to mi přišlo prostě strašně divný, že tam u něho chyběla konzistence jeho vzhledu. Ale jinak je to jako celek skvost.

SimonDobes
24.10.2020

Pútavý a drsný komiksový príbeh s veľmi vydarenou kresbou, ktorý si rozhodne neberie servítku pred ústa.
Neskutočne som sa bavil, každou stranou som bol zvedavý, čo sa starému Loganovi a slepému Hawkeyeovi stane a aký osud ich postihne.

plutoking
28.09.2020

Jak mohou naši superhrdinové prohrát? Geniální zpracování a velmi zajímavý námet.

MartyManCZ
21.08.2020

(+ SPOILER) Mam rád když jsou ty příběhy v komiksech takový osudový a drsný a zlý...a Logan to splňuje, je to prostě špinavý a krvavý. Kresba, atmosféra wastelandu, bezvýchodnosti situace, ztráty převahy...všechno sedí a je věrohodně znázorněno. Jedinou výtku mám k posledním dvoum-třem panelům, kdy se Logy nedrží svého přesvědčení ze začátku...

tereza1198
01.08.2020

Parádní jízda přes trosky Ameriky. Absolutně úžasná kresba, skvělý děj a starej dobrej Logan, který chce být už jen farmář a pacifista. Spousta odkazů na univerzum. Určitě jsem některé nepochopila (co je kdo je u Pym falls). V určitých chvílích mě opravdu zamrazilo. Opravdu skvělé a kapku děsivé.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova