Wolverine: Starej dobrej Logan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Budoucnost po padesáti letech: Zpustlou zemi, která bývala Spojenými státy americkými, si mezi sebe rozdělili tyranští superpadouchové vládnoucí svým poddaným z pozice diktátorů. Hrdinové padli a nikdo netuší, co se tehdy stalo Wolverinovi - jeho místo zaujal jen mlčenlivý, stárnoucí muž jménem Logan. Nejde mu už o nic jiného než o rodinu... a ta je nyní ohrožena. Logan má jedinou šanci - musí se vydat napříč celou Amerikou za posláním, jimž si zajistí budoucnost a smíří se s minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265569/big_wolverine-starej-dobrej-logan-AEF-265569.jpg 4.7209
Série:

Ultimátní komiksový komplet 56.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Hachette
Originální název:

Wolverine: Old Man Logan, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Wolverine: Starej dobrej Logan

Voliarty
23.12.2022

Hold, asi nie najlepší komiks, ktorý som si na predvianočný čas mohol vybrať, ale čo už. Každý oslavujeme po svojom. Niekto pri rozprávkach a niekto pri zdeptanom Wolverinovi, ktorý musí cestovať krížom cez Ameriku, za ktorú by sa nejeden post-katastrofický film nemusel hanbiť.

Pochválim atmosféru, ktorá je presne taká, ako by ste od podobných diel čakali. Panuje tu beznádej. Moc majú v rukách nebezpeční psychopati, nádej prakticky neexistuje. Celkovo tomu pomáha aj to, že sa presne nedozvieme, ako hrdinovia padli. Hawkeye nám povie pár informácií, ale nič konkréte. Páči sa mi, že sa takto Millar rozhodol. A záver je dokonalý.

Starý dobrý Logan je právom jeden z najslávnejších Wolverinových príbehov. Wolverine je napísaný zaujímavo a čitateľ sa postupne dozvedá, prečo sa rozhodol pre pacifizmus. Svet je správne anti-utopistický a depresívny. A celé je to zahalené v peknej kresbe. Za mňa spokojnosť.

Na záver ešte dve zamyslenia a štuchnutia do detailov. SPOILER: Za prvé, nepozdáva sa mi, že sa Magneto nepostavil proti Red Skullovi, vzhľadom k ich minulosti. Predsa len Magneto je preživší holocaustu a Red Skull hrdý nacista. A druhá vec, keď Red Skull hovorí o hlavných organizátoroch hrdinskej genocídy, tak pochopím, že je medzi nimi on, Magneto i Dr. Doom, ale čo tam robí Abomination? Ten mi nikdy nepripadal ako organizátor a veľké meno a viem si na jeho mieste predstaviť ,,vhodnejších" zloduchov. KONIEC SPOILERu.

ludek.n
19.12.2022

„Svět se změnil… Tohle už není místo pro supertýmy a úžasný grandiózní plány!“ Mark Millar a Steve McNiven nám představují jednu z možných budoucností marvelovského univerza, v níž vládnou superpadouši a pro hrdiny (případě snad naději) tady takřka není místo. Že je to budoucnost syrová a brutální o tom žádná. Steve McNiven ji vdechl skutečně pochmurnou a bezútěšnou náladu a ukazuje ji v těch nejotřesnějších scénách, plných násilí, hrůzy a šílenství. Road movie dvou stárnoucích chlápků napříč zpustošenou Amerikou tak vyznívá jako cesta za ideálem, za očištěním duše od hříchů minulostí a za odpuštěním všech vin. Cesta nelítostná a smrtící pro všechny, kdo se postaví Spider-bugině do cesty. Millar si rozhodně servítky nebere a jde přes mrtvoly. Masakruje protivníky ve velkém stylu a žádný způsob smrti mu není dost dobrý. Finální „speciální“ řežba nechť toho příkladem. Tím spíše, že mu McNiven nabídne panely s tak úžasnou dynamikou, že podobnou aby člověk pohledal. Když například Spider-manova vnučka Ashley setne hlavu mladému Kingpinovi, tak ta krev stříkne až na vás a budete mít co dělat, abyste ji dostali pryč ze svých hadrů. Možná je toho zabíjení na jeden příběh až příliš, ale sílu tomuhle komiksu určitě nikdo upřít nemůže.


Criosphinxx
12.08.2022

Myslel jsem si, že to je komiksová předloha k filmu “Logan: Wolverine”, ale ne… je to zcela něco jiného! Jediným stejným prvkem je atmosféra postapo světa, která vypadá jak vystřižená z Šílenýho Maxe.

Kresba je surová - hodně krve, kostí, usekaných rukou a létajících hlav. Avšak navzdory těmto prvkům jsou tam i západy slunce a plno krásných obrázků. Dokonce i dinosauři tam jsou!!!:D

Wolverine je prostě jedna z nejlepších postav Marvelu (Né-li nejlepší!) a tahle melancholie se k němu prostě hodí.

Nezlobil bych se, kdyby to bylo delší, ale i za těch 220 stran se člověk dočká scén, ze kterých mrazí. Odkazy na jiné superhrdiny a padouchy byly úžasné.

ArkAngel
19.07.2022

Vytvořit postapokalyptický vesmír, ve kterém hrdinové prohráli a Logan se utápí v sebelítosti, je jedna z nejgeniálnějších věcí, jakou v Marvel komiksech najdete. Celý svět je tak nějak zvrácený, Hulk žije podle "Home Sweet Alabama," Red Skull sbírá trofeje mrtvých hrdinů a obléká si je apod. Marvel v minulosti vytvořit hodně "Co kdyby...?" příběhů, ale tenhle je dotažený do nejmenších detailů, scenáristicky perfektně zvládnutý a ke všemu ještě skvěle nakreslený. Millar tyhle alternativy umí a obecně lze říct, že je jedním z nejlepších mainstreamových komiksových scenáristů.

fvalek
07.02.2022

Tohle je perfektní kniha, která velmi neotřele a drsně představuje jednu z možných budoucností. Celý tenhle alternativní svět byl tak krásné zvrhlý a logicky funkční, až oči přechází. Zestárlé karikatury původních postav jsou vytvořeny okouzlujícím způsobem, kdy se neustále máme potřebu ptát: "Proč to dopadlo zrovna takhle? Jak se tohle stalo? Co tomu předcházelo a co bude následovat?" Je to skutečně neuvěřitelně inteligentně vytvořená alternativní realita, která si pohrává se všemi klišé a nastavenými neměnnými věcmi, které by v klasickém světě Marvelu neprošlo měnit.

Příběh Wolverina je udělají důvěryhodně a pěkně, přestože má své WTF momenty, kdy se člověk musí ptát, proč sakra něco neudělá, tak je vše vysvětleno dobře a soucitně a osobně mi přišlo, že Logana naprosto chápu a jeho smýšlení tak dávalo smysl. Hrdinská výprava s Hawkeyem, která nám ukázala celou novodobou Ameriku a zavedla je na spoustu neuvěřitelných dobrodružství, nemá obdoby. Celé finále dopadlo nejlépe, jak mohlo, přestože se nedalo vyhnout obrovským ztrátám. Hodně jsem se bál, aby to nebyl komiksový příběh, na jehož motivech je natočený film Logan, ale naštěstí ne a musím říct, že tenhle komiks je milionkrát lepší než ten film! :)

Kopta
01.12.2021

Starej a dobrej. A to všechno okolo. Tady se setkáváme se vysoce dekadentní budoucností superhrdinského světa. Originální trip, který samozřejmě někdy dává přednost krvavosti před příběhem, který i tak není vůbec špatný. Skvělý zážitek, kterým se Marvel posouvá trochu dál. A odporně dobře.

RaptoR
15.01.2021

Že to bude dobrý? To jsem čekal. Že to bude taková pecka? To už ne! Parádní jízda mrazivou dystopickou Amerikou se slepým Hawkeyem a mírumilovným Wolverinem. Pardon, Loganem. Doporučuji všem! :)

Tomsimas
18.12.2020

Postapokaliptický svět který autoři vytvořili je naprosto geniální. Příběh kombinuje prvky z filmů o Šíleném Maxovi a velkou inspirací určitě byl western Nesmiřitelní. Wolverine si dokonce v závěru místo svý klasický kombinézy obleče podobné věci jako Clint Eastwood. Logan zestárnul, je to pacifista a rodiny tip. Z outsidera Hawkeye se stal drsňák, co ma dítě se Spidermanovo dcerou. Z Hulka se stal zvrhlí vládce po vzoru římských císařů. Zbytek Avengers je mrtvích. Pád superhrdinů je jen lehce naznačen, zbytek si musí čtenář domyslet sám. Názorný příklad je pohled na Thórovo kladivo nebo na mrtvé tělo Ant- mana. Jedinou slabinou je délka, je to moc krátký, některé části se stanou moc rychle. Námět to má na několik dílů tak snad se jich dočkáme, byla by velká škoda kdyby ne.

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova