Svědek obžaloby / Witness for the Prosecution (dvojjazyčná kniha)

Svědek obžaloby / Witness for the Prosecution (dvojjazyčná kniha) https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37590/svedek-obzaloby-witness-for-the-prosecution-37590.jpg 4 49 4

Bonboniera, Cena perly, Svědek obžaloby a Rádio jsou čtyři povídky z dvojjazyčné řady detektivních příběhů od nejprodávanější autorky všech dob, Královny zločinu – Agathy Christie. V první povídce s příhodným názvem Bonboniera pátrá Hercule Poirot na vlastní pěst v případu podivného úmrtí budoucího belgického premiéra, kterému dotlouklo srdce po snědení jeho oblíbené pralinky. Druhá, Svědek obžaloby, byla předlouho k slavnému oscarovému filmu Billyho Wildera. Mladý Leonard Vole je obviněn z brutální vraždy staré paní Frenchové. Odkázala mu totiž necelý milion liber a byl poslední, kdo ji viděl naživu. Právník pan Mayherne ale nevěří, že by dokázal zabít. V Ceně perly se na scéně objevuje pan Parker Pyne, který se během putování přes Jordánsko setkává s mladičkou Carol Blundellovou, která se netají tím, že její náušnice má cenu 140 000 dolarů! Nemůže se ale divit, že někdo neodolá pokušení a šperk uloupí. Pan Pyne je požádán, aby lupiče dopadl. A povídka Rádio je ukázkou toho, že Agatha Christie byla skutečně důmyslná spisovatelka a na pár stránkách dokáže vylíčit hrůzunahánějící provedení vraždy staré paní Herterové s problémy se srdcem.... celý text

janina66
17.11.2023 4 z 5

Skvělé pvídky. Nejvíce se mi líbila povídka Bonboniera a Svědkyně obžaloby ty jsou za 5*
Radio velmi tajuplné za 3*
Cena perly 2*

Criosphinxx
01.09.2022 4 z 5

Tyto povídkové knihy se mi líbí. Čte se to svižně a jsou tam zajímavé případy. Ačkoliv čtení na hodinu - stojí to za to!

Bonboniéra - 5*
Svědkyně obžaloby - 4*
Rádio - 3*
Cena perly - 2*

monulam
07.01.2017 4 z 5

Tématicky se mi kniha líbila, ale jako první cizojazyčná kniha moc vhodná není, na mě trochu obtížná slovíčka.

AmberDrake
01.07.2016 5 z 5

Skvělý výběr povídek, všechny se mi moc líbily :).

Část díla

Kniha Svědek obžaloby / Witness for the Prosecution (dvojjazyčná kniha) je v