Lex Luthor: Muž z oceli

Lex Luthor… Lidový hrdina? Od té doby, co se Superman stal superhrdinou, byl označován mnoha způsoby. Pro někoho se stal obráncem pravdy, spravedlnosti a amerického snu, pro jiné velkým modrým skautíkem. V tomto příběhu však vystupuje ve zcela nové roli: jako smrtelně nebezpečná hrozba budoucnosti člověka. Uznávaný scenárista Brian Azzarello (SUPERMAN: PRO ZÍTŘEK, 100 NÁBOJŮ) spojil síly s výtvarníkem Leem Bermejem (JOKER) a stvořil odvážný příběh, v němž čtenářům poskytuje vzácný náhled do mysli Lexe Luthora a odhaluje důvod, kvůli němuž se miliardář – dlouho považovaný za nejodpornějšího zloducha komiksového světa DC – odhodlal stát příslovečným trnem v Supermanově oku: zasvětil svůj život záchraně lidstva před nelidskou mimozemskou bytostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262299/big_lex-luthor-LXW-262299.jpg 4.153
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art

Lex Luthor: Man of Steel, 2005

Kniha Lex Luthor: Muž z oceli

jarynek
25.08.2020

Pohled na Supermana očima hlavní záporné postavy Lexe Luthora a ještě spíše cesta do hlubin záporákovi duše, z níž LL nevychází až tak radikálně špatně. Aneb dobrými úmysly avšak špatnými prostředky dlážděná cesta za lepší svět bez mimozemského hmyzu. Naopak Superman nevypadá až jako ten pravý americký skautík a takto mu to více sluší a vykreslení emocí ho polidšťuje. Nečernobílé pojetí postav a přesto nevybočení z historie jednotlivých postav tedy za mne bylo hlavním kladem příběhu. Jen jsem čekal nějaké větší finále, určitá gradace na konci chyběla. Slabších 5.

Adasin
07.06.2020

Lex Luthor jako takový mi nevadí, považuji ho za jednoho z těch zajímavějších padouchů ze světa DC. Z komiksu jsem pochopila, o co mu jde, ale i tak mě tento pohled do jeho mysli příliš neoslovil. Požitek ze čtení žádný, přečetla jsem to tak za půl hodiny a pak měla pocit, že se tam vlastně nic pořádně nestalo. Kromě Luthora žádné postavy nedostanou moc prostoru, natož jejich charakter. Některé mi tam přišly vyloženě zbytečné. Nejlepší na komiksu je kresba, která místy připomíná obrazy. Už jenom kvůli ní bych si přála, aby tenhle komiks byl delší. 6/10

MartyManCZ
06.02.2020

Další masterpiece...to je ten komiks kde si každou bublinu přečtete radši dvakrát, protože tady záleží na každém slovu a žádné tu není navíc. Azzarello je prostě scénaristickej machr a v kombinaci s Bermejem, jehož temná realistická kresba tomu dodává veškerou vážnost, drsnost a naléhavost...to je prostě slast. Stejně jako Joker v jejich podání, ani tohle nemělo chybu. Teď sem ještě víc zvědavej na to Damned!

Norri
02.02.2020

Parádní komiks se skvělým příběhem a famózní kresbou. Užíval jsem si každou stránku.

puml
09.12.2019

Tak tohle bylo moc dobrý. Po Moorově Supermanovi je tenhle příběh to nejlepší s Mužem zítřka. Příběh je dost zamotaný a jde spíš o psychologickou sondu do mysli Lexe Luthora ve vztahu k Supermanovi. Mihne se tam i Batman ve skvělém minipříběhu. Docela chápu to časté nižší hodnocení. Není to klasický akční komiks se Supermanem, ale temné existenciální drama, které jde až na krev. Konečně se taky někomu podařilo jen pouhou kresbou nastínit psychologii obou hlavních protagonistů a dát Supermanovi i jistou temnost. Nebojím se prohlásit Lexe Luthora za Občana Kanea v rámci komiksu. Tenhle komiks má hloubku, tenhle příběh by si zasloužil samostatnou studii. Jasných pět a doporučuji.

Disease
27.12.2017

Cesta do hlubin záporákovy duše.

Woodinko
27.10.2017

Veľmi zaujímavým spôsobom popísaný pohľad známeho záporáka, až sa do jeho pohľadu dokážete vcítiť a pochopiť prečo tak veľmi neznáša Supermana. Kresba mi príde trošku priveľmi vytieňovaná ale aj tak je na čo pozerať.

P1tr
29.09.2017

Tradičně komiksové příběhy prezentují osudy kladných hrdinů, kterým záporáci znepříjemňují život. Nyní se mi do rukou dostal pravý opak, tedy komiks v hlavní roli se záporákem, kterému z jeho pohledu komplikuje život superhrdina. Po počáteční skepsi jsem po dočtení byl naprosto nadšen. Všichni vědí, že Lex Luthor je zlý člověk, ovšem díky tomuto dílu se mu dostává větší hloubky a v určitých místech také polidštění a lehkého pochopení, neboť jeho vnitřní monology prezentují jeho myšlenkové pochody, které jsou poměrně často celkem pochopitelné a pár pasážím se dokonce daří Luthora vykreslit jako klaďase, který to vlastně nemyslí špatně. Tvůrcům je nicméně jasné, že Luthor kladným charakterem není a tak převládá jeho nevypočitatelnost a nekompromisní krutost jít si za svým za jakýchkoliv podmínek. Hloubavý příběh výborně doplňuje krásná, detailní a ponurá kresba, která mnohdy působí téměř fotorealisticky a lepší vizuální doplnění si Luthorův příběh nemohl přát.