Cress Cress komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

K tomuhle komiksu se toho nedá moc napsat, neskutečně sladký a zahřeje vás u srdce. Přečtete ho ani ne za hodinu, ale stojí za to.

02.02.2021 3 z 5

Pôjdem tam, kam pôjdeš ty Pôjdem tam, kam pôjdeš ty Nina LaCour

Nemám slov. To jak autorka dokázala popsat emoce... tahle kniha mě opravdu zasáhla. Pokud hledáte knihu, kde se objevuje téma sebevraždy a srovnávání se smrtí někoho blízkého, pak je tahle ta nejlepší.

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Dneska už si Vánoce bez této klasiky ani neumím představit. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Čte se rychle a je velmi krátká a zaručeně vás naladí do vánoční nálady.

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Opět platí to stejné jako u předchozích dílů. Vtipné, čtivé a boží postavy. Dnes už bych asi 5 hvězdiček nedala, ale ta nostalgie mě k nim prostě nutí. A taky miluju řeckou mytologii.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Potřebuju k tomuhle vůbec něco psát? Darcyho a Elizabeth zná každý. Myslím, že tahle kniha je klasikou zaslouženě. Občas se čte trochu pomaleji, ale zrovna u této knihy mi to vyhovuje a vychutnala jsem si tak každou stránku více, než kdybych knihu zhltla za dva dny.

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Tohle byl celkem klišé příběh s bad boyem a good girl. Ale Nicholas Sparks tomu dodal nějaké kouzlo a je to jedna z nejlepších romantických knih, co jsem četla.

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Já prostě miluju Shakespeara. Tahle je rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších her od něj. Jo a taky Lady Macbeth je naprosto boží a chci to vidět v divadle hlavně díky ní.

18.01.2021

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Na podruhé už mi to nepřišlo tak dokonalé, asi už jsem z této série trochu vyrostla. Ale pořád 5 z 5. Bylo to čtivé, vtipné, zvraty nebyly zas tak nečekané, ale vynahradila mi to ta mytologie a taky nostalgie.

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Já ani nevím, jak se k této knize vyjádřit. Bylo to boží a všichni si to musí povinně přečíst. Kniha se stejně jako ostatní knihy Maasové četla dobře, měla spoustu zvratů a nechyběl sexy okřídlený chlap. Co více si přát?

18.01.2021

Zvony novoroční Zvony novoroční Charles Dickens

Miluju Dickense. Lepší než Vánoční koleda to nebylo, ale opět velmi dojemné a četla se skvěle.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tenhle díl byl opět velmi sladký a četl se jedním dechem. Za mě byl o něco lepší než ten první, jelikož mi více sedli hlavní postavy. Dawn jsem si oblíbila už v prvním díle a po téhle knize jsem si jistá, že bychom si my dvě rozuměli. A Spencer?! No tak ten byl naprosto dokonalý a na rozdíl od Kadena mi byl sympatický hned od začátku. Zápletka byla opět předvídatelná, ale to je ve většině romantik.

Příběhy světových mytologií Příběhy světových mytologií Terri-Ann White

Pokud vás zajímají různé mytologie, tahle kniha je to pravé ořechové. Líbilo se mi, že autorka zpracovala méně známé příběhy a zároveň i ty, které všichni znají. Za fotografie a ilustrace, o které byla kniha doplněna, ode mě má taky několik bodů navrch. Asi jediné mínus je, že některé příběhy byly trochu zmatené, většinou ty méně známé, ale to může být i překladem.

18.01.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Stejně jako první dva díly byl i ten závěrečný boží. Plný intrik a zvratů. Cardan byl pořád trochu hajzl, ale zároveň i zlatíčko. Jude mi přišla opět trochu hloupější než byla v prvním díle, ale tak v polovině se to zlomilo. A ta romantika… autorka mezi hlavními postavami prostě umí vyčarovat tu správnou chemii a donutit vás pro jejich vztahy žít.

16.01.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Po konci prvního dílu jsem se okamžitě pustila do druhého a měla jsem opět vysoká očekávání. Holly Black nezklamala.
Jude se občas chovala trochu hloupě a oproti prvnímu dílu mi přišlo, že se její mysl trochu zatemnila. Ale to jsem knize odpustila.
Cardan byl prostě Cardan, místy se pořád chovala jako hajzl, ale konečně začal dokazovat, že není úplně blbej a něco dokáže.
Autorka mezi Jude a Cardanem dokázala vytvořit perfektní chemii. A bylo jedno zda se měli rádi nebo nenáviděli.
Tenhle díl se mi líbil více než jednička, byla tam kapka romantiky a ještě více intrik. A to mě baví. A ten konec?! Podle mě v posledním díle Cardan konečně ukáže, co všechno v sobě skrývá. A teď mě omluvte, jdu si pro další díl.

10.01.2021 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tahle série má spoustu chyb, ale pro mě je to srdcová záležitost, takže nemůžu jinak než pět hvězdiček. Gwen mě občas štvala a to Gideon (pořád jsem mu neodpustila, že řekl, že nemá rád muzikály). Příběh byl předvídatelný, ale Kerstin Gier tomu dodala nějaké kouzlo a bavilo mě to.

06.01.2021 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Strašně fajn oddechovka. Smála jsem se nahlas a skoro pořád, což se mi často neděje. Doporučuju číst po menších částech, jelikož se trochu opakuje a pokud čtete větší část najednou, tak už vám to nepřipadá tak vtipné a spíš vás to nudí.

06.01.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Hodně jsem se knihy bála. Všichni ji vychvalovali a tak trochu jsem čekala, že moje vysoká očekávání mi celou knihu zkazí. Nezkazila. Asi se budu hodně opakovat, protože slova, kterýma bych tuto knihu popsala jsou, boží, dokonalé, úžasné, atd.
Asi bych začala s postavami. Hlavní hrdinku Jude jsem si ihned i hned zamilovala. Občas se sice chovala trochu nelogicky a taky moc důvěřivě. U několika jejich rozhodnutí jsem řvala něco ve stylu: „Nee, Jude, nevěř mu. Nebuď pitomá.“ Ale i tak jsem si ji zamilovala.
Cardan to je trochu jiné kafe. Vlastně celou knihu je to velkej hajzl. Chová se hrozně a to hlavně k Jude. Postupně jsme se o něm dozvídali více a vzhledem k tomu, jak ho autorka popsala, jste si ho museli zamilovat, ale zároveň nenávidět za jeho chování.
A teď k příběhu. Nejvíce mě bavila skutečnost, že víly neumí lhát. Takže si různě hrály se slovy, aby dosáhly svého. Jude jako člověk oproti nim měla výhodu, lhát mohla. Strašně mě bavilo sledovat všechny ty intriky, které mezi vílami byly. A nebylo jich málo. Celá ta kniha je na nich založená.
Svět nebyl moc originální, ale i tak mě bavil. Pokud do krutého prince jdete hlavně s tím, že chcete fantasy, tak asi budete zklamaní. Ale pokud vás baví sledovat různé intriky a vztahy, pak je to to pravé pro vás.

06.01.2021 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Tenhle díl je od začátku až do konce plný napětí a nečekaných zvratů (teda většinu jsem nečekala). Na jednu stranu mě mrzí, že už je tohle poslední díl, ale jsem ráda, že konečně vím, jak všechno končí. I když čtu knihu už podruhé, zapomněla jsem většinu věcí, takže jsem si ji užila skoro stejně jako poprvé. Pokud jste Percyho nečtli, tak opravdu nechápu, na co čekáte. Všichni povinně přečíst.

28.12.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tuhle sérii miluju. Druhý díl byl možná o trochu slabší než ten první, ale stejně jsem si ho zamilovala. Jo a můžete mi někdo říct, kde seženu Xemeriuse?

27.12.2020

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Opravdu nechápu, kde autorka bere všechny ty nápady. Miluju postavy, jednotlivé dimenze, příběh. Lépe zakončit tuto sérii ani nešlo.

27.12.2020 5 z 5