Pôjdem tam, kam pôjdeš ty

Pôjdem tam, kam pôjdeš ty https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427550/bmid_p-jdem-tam-kam-p-jdes-ty-AVj-427550.jpg 4 11 3

V tú noc Ingrid sľúbila Caitlin: „Pôjdem tam, kam pôjdeš ty.“ Na druhý deň je však všetko inak. Ingridin náhly odchod zastihne Caitlin nepripravenú. V novom živote bez umenia, smiechu, hudby a radostí, ktoré spolu zdieľali ako najlepšie kamarátky, nenachádza svoje miesto. Nanešťastie tu po Ingrid niečo ostalo. Na papier zaznamenala tomuto svetu a ľuďom v ňom svoje bolestivé zbohom. Caitlin na stránkach plných žiaľu odznova prežíva svoju obrovskú stratu a snaží sa nájsť nádej do budúcna.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Hold Still

čika
čika
25.01.2021 3 z 5

Kniha nie celkom urcena mne (uz nie som young adult) a mozno preto ma az tak neberie.... skoro vsetky stredoskolacke klise na kope a hoci je tema tazka, dej plynie hladko a v podstate predvidatelne. Precitane raz-dva, edukativny zamer asi v ramci americkych realii, mne by nevadil vacsi "ulet", mensia sablonovitost.

Cress
Cress
18.01.2021 5 z 5

Nemám slov. To jak autorka dokázala popsat emoce... tahle kniha mě opravdu zasáhla. Pokud hledáte knihu, kde se objevuje téma sebevraždy a srovnávání se smrtí někoho blízkého, pak je tahle ta nejlepší.

parvitas
parvitas
08.03.2020 5 z 5

Pôjdem tam, kam pôjdeš ty je kniha, ktorá neskutočne smutná a zároveň aj nekonečne krásna. Caitlinina najlepšia kamarátka jej to sľúbila, keď sa rozprávali o budúcnosti, ale teraz tu už nie je. S jej stratou sa vyrovnáva Caitlin každý deň, je to veľmi bolestivé, pretože všetko jej pripomína Ingrid... dokonca aj milované fotografovanie. No pokračuje ďalej, chodí do školy, musí prežiť ďalší rok bez nej, všetok ten smútok, hnev, bezmocnosť... ale aj nádej... Opisy fotografií, starého kina určeného na demoláciu, stavba domčeku na strome, ale aj hľadanie tej pravej kávy, priateľstvo, jeho budovanie a strata... ako jednoducho človek považuje každodenné veci za samozrejmé. A zajtra tu už byť nemusia. Veľmi ma dojalo, čo povedala učiteľka... a aj všetky tie listy z denníka... rodičovská podpora, či jej priatelia... Niekedy je človek tak uzavretý vo svojej bubline smútku, že si neuvedomí, že nielen on pociťuje stratu. Oceňujem aj kontakty na linku dôvery a otázky na zamyslenie po prečítaní. S knihou sa dá pracovať aj na hodinách literatúry, je plná aktuálnych tém, ale neobmedzovala by som ju len pre tínedžerov.
Knihu pridávam aj do Knižnej výzvy 2020, pretože ju hodnotil len jeden človek predo mnou...

přátelství homosexualita sebevražda pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

Nina LaCour
americká
2018  71%Všechno je v pohodě
2020  78%Pôjdem tam, kam pôjdeš ty
2022  65%Daj na mňa pozor

Kniha Pôjdem tam, kam pôjdeš ty je v