coffeelover2 coffeelover2 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No nevím, trochu zklamání. Přece jen jsem tušila, kdo to asi byl. Určitě znám lepší knihy, ale do poslední chvíle jsem nevěděla jak to vlastně skončí, takže za to dávám plus.

05.08.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tak tohle mě chytlo. Moc hezký fantasy svět. Super akce. Na další díl se těším.

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha trochu o ničem a děj dost předvídatelný. Hodně oddechovka až hraničící s nudou. Do druhého dílu se stále ještě nutím. 2 hvězdy za nápaditý svět a jeho pravidla.

04.08.2018 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

3 hvězdy za ten lehký obrat událostí na konci. Nápad dobrý, ale spousta nedomyšlených věcí. Můj postoj napovídá i to, že jsem po dalším dílu nesáhla hned. Sérii, ale hodlám dočíst.

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Tento hodnotím lépe než předchozí a to i částečně z toho důvodu, že jsem čekala, že budu zklamaná, jak už to u třetích dílů bývá a ono ne. Pěkně to odsýpalo.

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Patří k těm lepším sériím, ale některé pasáže trochu zbytečné.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Poměrně originální svět, ale nezanechá příliš výrazný dojem. Trochu mi neseděla romantická zápletka.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první od Weavera a rozhodně ne poslední. Tak do půlky se trochu táhla, ale celkově dobře propracovaný příběh s nečekaným koncem.

04.08.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala i k této klasice, předčila očekávání.

04.08.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

4 z 5 za ten konec, který byl až moc happy.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tento druhý díl se mi líbil ještě víc než ten první. Příjde mi víc akční. A to překvapení na konci jsem teda nečekala.

19.11.2016 5 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

První díl se mi líbil víc, ale děj je celkově krásně propracovaný a není tak předvídatelný, jako u jiných knih tohoto typu. V tomto díle jsem si oblíbila postavu El Capitana, tak doufám, že získá svůj šťastný konec. Možná bylo velkou chybou, že jsem zároveň s touto knihou četla Pátou vlnu, s kterou se Splynutí nemůže porovnávat. I tak patří k těm lepším postapo, které jsem četla.

06.08.2016 3 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Povedený triler, lehce se čte a je strhující. Příliš mi nesedla samotná zápletka, ale to už je dost individuální.

02.07.2016 4 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Takové nijaké, oddechové čtení, na které se dá lehce zapomenout.

02.07.2016 1 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Hlavní postava trochu protivná, prostě typická puberťačka. Moc se mi líbila říše a postavy v ní. I přesto, že to nebyla žádná pecka, přečtu si i další díl.

02.07.2016 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Méně násilné než první díl. Závěr překvapivý. Těším se na pokračování. Zatím moc povedená série.

02.07.2016 5 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Druhý díl, téměř stejně dobrý, jako první. Je fajn, že se dost liší od seriálu a tak není čtenář ochuzen o překvapení. Ocenila bych více akce, ale na to, že se jedná převážně o rozebírání vztahů se kniha četla dobře a v určitých pasážích ani nešlo ji odložit.

23.04.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Krásně vykreslený svět budoucnosti, kde lidský život pozbývá hodnotu. Některé pasáže mi přišly zdlouhavé a hlavní postavu jsem si příliš neoblíbila. Kniha mě bavila, ale bohužel nenadchla.

23.04.2016 3 z 5

Váš mozek se dokáže změnit Váš mozek se dokáže změnit Norman Doidge

Inspirující, kniha plná kazuistik o lidech, kteří změnili svůj mozek a tím i život.

14.04.2016 4 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Skvělá kniha, moc se mi líbí jak autor krásně vykreslil všechny detaily podzemní říše. Akorát s hlavními postavami jsem příliš nenavázala vztah. Ale příběh zajímavý, kniha čtivá a určitě jedna z těch oblíbených.

13.02.2016 3 z 5