Váš mozek se dokáže změnit

Obsah této knihy s použitím mimořádně zajímavých kazuistik potvrzuje to, co na základě nedávného mohutného pokroku v neurovědách již tušíme. Mozek je schopen nejenom plastické sebeproměny, ale i regenerace a především dokáže změnit svou vlastní strukturu a funkci působením myšlenkové aktivity. Kniha je určena všem, kdo byli fascinováni dílem neurologů a neurovědců Olivera Sackse či Antonia Damasia nebo neuvěřitelnými pracemi Antonia Battra či Vilayanura Ramachandrana. Přibližuje mnoho pozoruhodných objevů včetně těch, jež přinášejí neotřelé spojení neurověd s psychoanalytickými představami, demonstrované na životě a díle nositele Nobelovy ceny Erica Kandela....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119339/vas-mozek-se-dokaze--119339.jpg 4.416
Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Brain’s way of healing

Kniha Váš mozek se dokáže změnit

Chmur
13.10.2018

Kniha je nesmírně zajímavá a opírá se vědecké výzkumy a práce předních světových neurologů. Možná už jsou některé uváděné závěry překonané, ale autor dodává lidem naději a to se počitá.

Mimir
18.07.2018

Kniha pojednáva o funkčnej vlastnosti mozgu pretvárať svoju anatómiu a fyziológiu - plasticita. Kardinálnou postavou v téme plasticity mozgu v 20. st. je snáď Michael Merzenich, ktorý je v knihe často spomínaný alebo v nej priamo vystupuje formou rozhovoru. Podľa môjho uváženia, je komerčný obal skôr kontraproduktívny a veľa racionálnych čitateľov odradil, kto však odignoruje tento prehmat, dostane s k teoretickým zaujímavostiam o flexibilite CNS.

G.I.Jane
17.06.2018

Knihu jsem náhodně objevila na netu, když jsem hledala obrázky o limbickém systému. Trochu se mi nepozdával přebal knihy, přišel mi moc komerční, tak jsem začala mít podezření, že to bude zase další pseudoteorie, kterých jsou celé dlouhé regály v prodejnách knih. O to bylo větší překvapení, když jsem se ponořila do čtení. Kniha je skvělá a určitě stála i mnoho energie a úsilí, než byla sepsána. Pan Doidge se do ní snažil vtěsnat spoustu informací, z různých oblastí neurověd, je psána srozumitelně, čtivě a myslím že ani laik se v ní neztratí. Navíc samotný myšlenkový vklad autora je zde upozaděn, vyzdvihuje spíše práci jednotlivých aktérů - neuroplastiků, ať už p. Bach-y-Rita, p. Merzenicha, p. Ramachandra, p. Tauba a mohla bych pokračovat dál, píše o nich s takovým zájmem a obdivem, že to člověka naprosto pohltí. To na díle také obdivuji. Kniha je psána s pozitivním myšlením, což je další plus, v dnešní záplavě všech negativ, je to velmi osvěžující. Samozřejmě nepředstavuje tzv. návod k použití, ale je velmi inspirativní, jak pro pacienty, tak pro lékaře, je inspirací pro ty, kteří se ve své životním díle hledají, neboť ukazuje, že bez zápalu, nadšení a touhy po vědění to zkrátka nejde. Všichni výše jmenovaní pánové jistě nepracují či nepracovali s cílem navýšit svá bankovní konta.
No a vážení čtenáři, já už jedu na webu p. Merzenicha, Posit science, Brain HQ, s cílem zlepšit své kognitivní fce. Za 96 dolarů ročně je to dostupné pro každého. Tak to také zkuste.:-)))

Gabba99
16.08.2017

Kniha, která podává vědecké důkazy, že to, co jsem se dříve učili o možnostech mozku, není tak úplně pravda, a o tom, že co vše dokáže, je nám ještě mnoho utajeno.

petaSk
06.05.2017

Skvělá kniha o neuroplasticitě mozku popisuje, nejen jak se dokáže mozek "přeskládat" u lidí s poškozeními, ale taky jak funguje u nás všech ostatních v každodenním životě. Doporučuju.

coffeelover2
14.04.2016

Inspirující, kniha plná kazuistik o lidech, kteří změnili svůj mozek a tím i život.

Nighty
17.10.2015

Kniha podává obsahově naprosto fantastický pohled na neuroplasticitu. Především mě překvapilo množství myšlenek, příkladů a uplatnění plasticity v mnoha odlišných oblastech. Autor ilustruje na konkrétních případech to, jak je mozek schopný se změnit. Od vyvinutí kompenzace porušeného vestibulárního systému až po kompenzaci chybějící mozkové hemisféry. Kniha tak podává komplexní pohled a je zajímavým protipólem lokalizacionistické teorie.

Rowerton
11.07.2014

Zatím nejlepší kniha o plasticitě mozku jakou jsem četl.

mozek

Norman Doidge
kanadská

Kniha Váš mozek se dokáže změnit je: