ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Téma knihy je nutné prožít, aby člověk pochopil, co se nám kniha snaží říct. Přesto, že je to velmi složité a nedokážu slovy vyjádřit to, co jsem v roli čtenáře cítila, je právě ta nerozhodnost důkazem, jak silný a bravurní příběh Vypravěčka je.

09.11.2014 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Jen si troufni je kniha plná emocí v různých podobách a my můžeme zjistit, že vzkvétající vztah dvou lidí není jediný cit, kterému se říká láska, protože ačkoliv má podob nespočet, ne vždy je to ta správná...

07.11.2014 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Titul Tím všechno začíná se tváří jako obyčejný příběh pro náctileté, ale přesto že je v tomto duchu napsán, dokáže čtenář číst mezi řádky a v příběhu najít větší smysluplnost, než se na první pohled nabízí.

03.11.2014 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Titul Jednou ano, dvakrát ne je plný různých emocí, můžeme zde nalézt rodinné problémy, které se nakonec v dobré obrátí, lásku, co hory přenáší a přátelství na život i na smrt…

03.11.2014 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Kniha a její příběh se čtenáři dostane pod kůži tak moc, že si nejen připadá, že všechny zážitky on sám zažil, ale hlavně má chuť sednou do svého vozu a jet, neohlížet se a ujíždět. A přesně takhle má správný příběh vypadat.

Amy & Roger na cestě doporučuji dívkám i chlapců, mužům i ženám, jelikož si titul užijí do sytosti úplně všichni.

01.11.2014 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Ač je tento titul nejslabší z dílny Kateřiny Petrusové, stále má své kouzlo i místo v knihovně milovníků vtipných knih a zamilovaných románů.

01.11.2014 3 z 5

Azurové nevěry Azurové nevěry Petra Nachtmanová

Petra Nachtmanová dokazuje, že psát umí a hlavně co je důležitější, že svým příběhům sama rozumí, proto jsou Azurové nevěry velmi zdařilou knihou.

01.11.2014 4 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

V tak na prvním pohled obyčejném příběhu se setkáváme se smrtí, rodinným dramatem a přátelstvím až za hrob. Věřím, že nejedno srdíčko zaplesá nad Jordim a snad každá náctiletá dívka, si bude přát, být alespoň chvíli v Catalinině kůži.

Právě proto bych knihu doporučila mladším čtenářkám, které si jistě z příběhu vezmou více, než starší žena. Přesto, že já sama jsem v kategorii 18+, příběh jsem si užila a určitě mě zajímá, jak Catalina s Jordim dopadnou.

22.10.2014 3 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Knihu Trable velmi vřele doporučuji a těším se na další výtvory autorky Samanthy Towle, které nám doufejte nakl. Baronet přinese.

22.10.2014 5 z 5

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je neobvyklá a velmi zajímavá kniha, která čtenáři v paměti zůstane jako něco milého a líbezného.

17.10.2014 5 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Residen Evil – Konspirace Umbrella není pro žádné slečinky, a proto si připravte prázdný žaludek a věřte, že u čtení této knihy budete mít okousaný nejeden nehet na prstech.

12.10.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knihu doporučuji především milovníkům detektivek, kteří v tomto žánru mají už něco načteno. Začínající čtenáři krimi žánru, by mohli mít problém s tím, že už žádná jiná kniha jim nebude dost dobrá. Věřte, že Jo Nesbø a jeho Přízrak, se stane jednou z nej, kterou v knihovně máte. Jedna z mála detektivek, kdy je úplně jedno, že víte konečného vraha, protože jste u čtení byli tak uneseni, že knihu vezmete do ruky zas, a to ne jednou.

12.10.2014 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Jako led je čtivá kniha plná romantiky, erotických scén pro čtenáře tak akorát a protagonistů, kteří čtenáři vyvolají nejeden úsměv ve tváři.

10.10.2014 4 z 5

On On Carey Heywood

Příjemná oddechovka, u které nejedno srdíčko zaplesá a vsadím se, že i slzička ukápne. Knihu Carey Heywood s názvem On, doporučuji především ženám, jelikož muži by mohli trošičku žárlit.

04.10.2014 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Pokud hledáte knihu u které se chcete emočně vybouřit, tak Zůstaň se mnou je přesně pro vás.

01.10.2014 4 z 5

Vodní apokalypsa Vodní apokalypsa Mikael Niemi

Spisovatel Mikael Niemi představil pozoruhodné dílo, u kterého jistě nezůstanete klidní, a celému světu dokázal, že nejen detektivkami severští autoři vynikají.

01.10.2014 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Závěrečný díl série Roztříštěná je kvalitní tečka na konci a já ji doporučuji především mladším čtenářům, kteří si knihu užijí ze všeho nejvíce. Pro milovnice hlavních hrdinů a emancipované dívky, které věří, že ženy dokáží ovládnout svět.

28.09.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tento příběh i jeho ztvárnění hodnotím velmi kladně a dokážu si představit, že si jednou strasti muže jménem Ove poslechnu zas. Autor Fredrick Backman stvořil příběh útočící přímo na vaše srdce, kdy z chvilek dojemných, se dostanete k části sarkastického humoru, který u starších lidí je slyšet velmi zřídka a o to je děj lepší. Při poslouchání si člověk řekne, že takového dědulu by strčil někam do domova, ale postupem času si představíte, jak skvělí by to byl váš dědeček. Příběh ze života ve kterém se mísí smích se smutkem. Starosti postarších lidí nám jsou naservírovány s úsměvem ve tváři, kdy přesto citlivější člověk uroní i slzu.

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Detektivky vydávané nakladatelstvím Host jsou známé svou akčností a čtivostí. Nevěsta ve sněhu potvrzuje pravidlo a proto ji velmi vřele doporučuji.

Selekce Selekce Kiera Cass

Tato kniha je parádní rozjezd a předvoj do dalších dílů, jelikož věřím, že dost si toho Kiera Cass schovává v rukávu. Zamilovaný příběh na pomezí války, obšťastní nejednu čtenářku a právě jim příběh doporučuji.